Наш офіс
м. Рівне
Працюємо On-line під час війни
Графік роботи
Пн-Сб 09:00-18:00
підтримка 24/7

Тури на Мальдіви 2023

 


Мальдівські острови, відомі «резиденти» екваторіальних вод Індійського океану, з повним правом вважаються одним з кращих екзотичних напрямків. Тут 1190 островів (вірніше, атолів) і всі вони - як на підбір: з блакитними лагунами, піщаними пляжами і унікальною рослинністю. Для відпочинку є все: тиша і спокій, красива природа, багатий підводний світ. А ще те, без чого будь-які переваги будь-якого курорту тут же меркнуть в очах сучасних туристів - хороші готелі і високий рівень сервісу.

Ціни, треба сказати, на Мальдівах теж цілком «на рівні»: відпочинок тут можуть собі дозволити головним чином мандрівники, чий рівень доходів маркетологи визначають як «вище середнього». Виклавши за поїздку вагому суму, будуть задоволені відпусткою на всі 100% такі категорії відпочиваючих. Дайвери-маніяки, що занурюються по три рази на день. Цей самий безпроблемний підвид туристів: вони все одно залишаться в захваті, пірнаючи, як каченята, з ранку до ночі. Щасливі в шлюбі (або поза ним) пари, яким крім один одного ніхто не потрібен. Вони можуть підібрати готель з відповідною обстановкою - таких на островах предостатньо. І, звичайно, шукачі абсолютно розслабленого відпочинку в антуражі тропічного раю.


Регіони і курорти Мальдівських островів

Столиця - Мале, що займає майже всю територію однойменного острова. Хоча це тільки звучить вражаюче: на ділі площа однієї з найбільш компактних і густонаселених столиць світу - всього 5,8 кв. км. Більшість туристів відразу роз'їжджаються по райським куточкам, але в Мале можна і подзадержался: поглянути на ісламські святині, зловити хвилю на єдиному пляжі, накупити сувенірів на вул. Чаандані Магу.

Решта острова атолу Північний Мале перетворені в курорти або здаються в оренду багатим щасливчикам. Краще місцеве розвага - дайвінг: видимість в прозорій воді досягає 50 м, а красот на дні просто не злічити. Атолл Південний Мале популярний у дайверів (морські заповідники, печери і затонулі судна чекають і новачків, і профі) і серферів (з березня по вересень на курорті Кандума відмінні хвилі).
Найпоширеніший спосіб проведення часу на Мальдівах - дайвінг, благо коралові рифи є біля кожного острова.

Атоли Баа і Раа славляться відокремленої атмосферою і неймовірними пейзажами: Баа навіть включений до Всесвітньої мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО поряд з Ніагарським водоспадом, лісами Амазонки і іншими природними чудесами планети. На атолі Арі вирощують смачні кавуни, а на Лавіані майструють найоригінальніші прикраси з перлин і коралів.

Історія і легенда

Згідно з легендою, колись життя на Мальдівах була зовсім не такою безхмарною, як вселяють нам глянцеві каталоги. Морський джин Раннамаарі, на біду місцевих жителів оселився в їх територіальних водах, вимагав регулярних людських жертв кожен повний місяць, причому виключно у вигляді незайманих з острова Мале. Бідолах доставляли в якийсь храм, а на ранок знаходили мертвими.

Але не все коту масниця: одного разу на атол прибув мандрівник з далекого Магріба Абдул-Баракат уль-Барбарі. Чужинець пошкодував дівчат (до яких співвітчизникам, мабуть, не було ніякого діла) і на повний місяць сам сів в храмі на місце жертви. Всю ніч він читав Коран, а на ранок виявилося, що джин втік, не витримавши сили священної книги. Так жінки були врятовані, а мальдівці на радощах прийняли іслам - тому тепер тут всюди мечеті, заборона на ввезення алкоголю і ніякого топлес (треба думати, бояться, як би джин не повернувся). Втім, на дивовижної природи архіпелагу - а значить, і його привабливості для туристів - це ніяк не позначилося.


Клімат

Клімат Мальдівських островів - теплий і вологий. Температура повітря вдень близько +30 ° C, вночі +26 ° C, води +26 ° C. Через близького розташування до екватора сезонні зміни, пов'язані з мусонами, майже непомітні. Під час південно-західного мусону (з травня по жовтень) частіше йдуть дощі, і погода більш вітряна. Сезон північно-східного мусону (з листопада по лютий) вважається менш вологим.


Віза і таможня

Громадянам СНД віза на Мальдівські острови не потрібна. Але поліс медичного страхування на весь термін поїздки оформити все-таки варто.

Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений. Весь багаж проходить жорсткий митний огляд. Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет і 125 мл парфумерних виробів, а також предметів особистого споживання «в межах розумного», тобто не більше одного предмета на людину. Товари, вартість яких перевищує 200 USD, підлягають обов'язковому декларуванню.

З травня 2011 року на Мальдіви категорично заборонено ввезення алкоголю (навіть купленого в магазинах безмитної торгівлі). Причому якщо раніше туристам давали можливість здати всю алкогольну продукцію на зберігання в аеропорту, то зараз лавочку прикрили, і спиртне забирають з кінцями.

Строго заборонено провозити спиртні напої (навіть куплені в дьюті-фрі), ковбасу «салямі», свинину і продукцію з неї, зброя для підводного полювання, порнографію і наркотики. На ввезення домашніх тварин потрібен спеціальний дозвіл, собакам в'їзд закритий. Заборонено вивезення раковин перлинних устриць, чорної корала, панцира морської черепахи і виробів з них (крім сувенірів, виготовлених офіційно сертифікованими урядом виробниками), а також предметів, знайдених на дні моря.
Системи Tax free на Мальдівах немає.


Транспорт

Між Мальдівськими островами можна пересуватися по морю (на швидкісних катерах і традиційних човнах «дони») і повітрю (на гідропланах і аеротаксі). Частина внутрішніх перельотів здійснює компанія Flyme (оф. Сайт на англ.). Вартість квитків на рейс з Мале на острів Дараванду, що входить до складу атола Баа, - 2700 MVR, на Маамігілі в складі атолу Раа - 2992 MVR. Перевізник Maldivian (оф. Сайт на англ.) Обслуговує більше напрямків: наприклад, переліт зі столиці на Ханімаду (атол Тіладумматі) обійдеться в 4500 MVR. Аеротаксі належать компанії Transmaldivian, всі подробиці - на оф. сайті (на англ.).

Між островами курсують також дерев'яні човни «дони» і швидкісні катери, розраховані на 5-20 пасажирів. Подорож з Мале на Матівері (атол Аліф-Аліф) обійдеться в 1250 MVR, на Тодду (атол Арі) - в 750 MVR, на Маафуші (атол Південний Мале) - в суму від 550 MVR. Решта ціни і розклад - на оф. сайті перевізника (на англ.).

Автодороги прокладені тільки в столиці, а отже, і таксі є лише там. Машину можна викликати по телефону (так дешевше) або зловити на вулиці, середня вартість поїздки - 25-35 MVR плюс 5-10 MVR за багаж. Нещодавно в Мале запустили автобус: 18 зупинок можна об'їхати за 4,70 MVR. По інших островам належить пересуватися пішки або на велосипеді: в багатьох готелях їх видають безкоштовно.


Зв'язок і Wi-Fi

На Мальдівах два мобільних оператори: Dhiraagu і Ooredoo. Сім-карти продаються в аеропорту і фірмових магазинах в Мале, допомогти з підключенням можуть і співробітники готелів. Баланс поповнюється за допомогою спеціальних карт, які теж можна купити в готелях.

На більшості курортних островів є телефони-автомати, з яких можна дзвонити в межах країни (в кожній зоні - свої тарифи) і за кордон. Картки вартістю 50-500 MVR продаються в столичному салоні зв'язку, готелях і у вуличних продавців.
Подекуди таксофони замінюють переговорні пункти, найвигідніші тарифи - з 0:00 до 6:00.

Безкоштовний Wi-Fi є в багатьох готелях, на великих островах відкриті інтернет-кафе (підключення недешеве: 45-150 MVR в годину). Оператор Dhiraagu пропонує безлімітний доступ в мережу за 300 MVR в місяць.

Готелі

Більшість Мальдівських готелів - рівня 4-5 «зірок», бунгального типу. «Троячки» вкрай рідкісні: там зупиняються в основному невибагливі дайвери, з ранку до вечора пірнають у океані. Багато готелів пропонують розміщення в «водних бунгало» - просторих дерев'яних будиночках на палях, що стоять прямо на пляжі над водою. Серед достоїнств такої екзотики - мірний плескіт хвиль під підлогою і плавання «від ліжка», недоліки - той же плескіт в періоди штормів (заснути не вдасться) і положення «на вишці» при відливи.


 Ще один варіант проживання на Мальдівах - яхти. Місця на них (включаючи занурення) коштують приблизно стільки ж, скільки номер і розваги в гарному готелі. Зате є можливість побачити з десяток різних атолів і не засмажитись на сонці - на море все ж трохи прохолодніше.
У країні представлені майже всі відомі світові готельні бренди. При більшості готелів відкриті школи підводного плавання міжнародного рівня, де працюють кваліфіковані інструктори. У них можна отримати сертифікат PADI, пройшовши протягом тижня навчання, що складається з теоретичного курсу і 9 занурень з інструктором.

Найдешевший нічліг у Мале надають «троячки»: від 700 MVR на добу за двомісний номер зі сніданком. Розцінки в «п'ятірках» стартують вiд 3800 MVR в день: за ці гроші можна орендувати ціле бунгало. На Маамігілі (атол Раа) проживання в готелі без «зірок» коштує від 590 MVR за ніч, в 3 * - від 770 MVR, в 5 * - від 10 900 MVR. На Маафуші (атол Південний Мале) номер в "трійці" обійдеться від 465 MVR, в єдиному готелі 5 * - 16 850 MVR на добу.
Назва готелю/
Регіон
Зірки/
тип готелю
Фото Коротко опис Ціна,
від
Атол Північний Мале
5* hotel foto
Готель розташований на острові Дігуфінолу в районі Південного атола Мале. Відстань від міжнародного аеропорту Мале до готелю - 21 км. (Час у дорозі на швидкісному катері - 35 хвилин). Поруч стоять готелі: Anantara Veli Resort, Naladhu Maldives.
уточняйте у агента
Атоли Баа і Раа
5* hotel foto
Готель розташований в районі атола Баа. Відстань від Міжнародного аеропорту вела - 125 км на північ від курорту. Трансфер до готелю: внутрішній переліт (20 хвилин) + швидкісний катер (20 хвилин) або гідролітак (35 хвилин).
уточняйте у агента
Атоли Фаафу і Даалу
5* hotel foto
Готель розташований на острові в Північному Мале, від міжнародного аеропорту Velana до готелю поїздка на гідролітаку становить 40 хвилин.
від 77,879 грн
Атол Арі
5* hotel foto
Готель розташований в районі атола Південний Арі, в 20 км від міжнародного аеропорту Мале. Трансфер до готелю здійснюється за допомогою внутрішнього перельоту до аеропорту Маамігілі (20 хв) + швидкісний катер (20 хв)
від 58,427 грн
Атол Лавіяні
5* hotel foto
Готель розташований в районі атола Лавіяні. Час у дорозі від Міжнародного аеропорту Мале - 30 хвилин на гідролітаку.
уточняйте у агента
Атоли Фаафу і Даалу
5* hotel foto
Готель розташований на Аліф Даалу Атолл (Південний Арі Атол). Трансфер на гідролітаку з аеропорту Мале складе 25 хвилин.
уточняйте у агента
Атоли Баа і Раа
5* hotel foto
Готель розташований на острові Mudhdhoo в районі Баа Атолл. Трансфер здійснюється за допомогою внутрішнього перельоту до аеропорту Дараванду (20 хв) + швидкісний катер (10 хв) або 35 хвилин на гідролітаку.
від 70,947 грн
Атоли Баа і Раа
5* hotel foto
Готель розташований на атолі Баа. Час у дорозі від міжнародного аеропорту Мале - 30 хвилин на годросамолете або 20 хвилин до місцевого аеропорту Дараванду + 20 хвилин на швидкісному катері.
ід 73,677 грн
Атоли Баа і Раа
5* hotel foto
 
Готель розташований на острові Фуравері, в 151 км від міжнародного аеропорту міста Мале. Трансфер до готелю здійснюється за допомогою внутрішнього перельоту до аеропорту Іфуру (35 хвилин) + швидкісний катер (35 хвилин).
уточняйте у агента
Атол Хаа-Алиф
5* hotel foto
Готель розташований на острові Донакулі, в північній частині Мальдівських островів, в районі атола Хаа-Аліф. Відстань до столиці Мале 290 км. Трансфер до готелю здійснюється за допомогою внутрішнього перельоту до аеропорту Ханімаду (50 хв) + швидкісний катер (15 хв).
уточняйте у агента
Атол Північний Мале
3* hotel foto
Готель розташований на острові Маафуші, в 25 км на південь від міжнародного аеропорту Мале. Трансфер займе 30 хвилин на швидкісному катері або 90 хвилин на місцевому поромі.
уточняйте у агента
Атол Північний Мале
3* hotel foto
Готель розташований на острові Маафуші, в 25 км на південь від міжнародного аеропорту Мале. Трансфер займе 30 хвилин на швидкісному катері або 90 хвилин на місцевому поромі.
уточняйте у агента
Атоли Баа і Раа
5* hotel foto
 
Готель розташований на Мальдівських островах в районі Раа Атолл. Трансфер гостей здійснюється за допомогою внутрішнього перельоту до внутрішнього аеропорту Іфуру (35 хв.), А потім на швидкісному катері (25 хвилин) або на гідролітаку (45 хвилин).
від 66,602 грн
Атол Арі
5* hotel foto
Готель розташований в районі атола Південний Арі, на острові Хувахенду, в 80 км від аеропорту Мале. Трансфер з аеропорту до готелю: на Літаки внутрішніх авіаліній (20 хвилин) + катер (35 хвилин), або гідролітак (20 хвилин).
уточняйте у агента
Атол Арі
5* hotel foto
Готель розташований на острові Діду Фінолу, в атолі Південний Арі. Трансфер з аеропорту до готелю: на Літаки внутрішніх авіаліній (20 хвилин) + катер (10 хвилин), або гідролітак (25 хвилин).
від 60,042 грн
Атоли Фаафу і Даалу
5* hotel foto
Час у дорозі від Міжнародного аеропорту Мале - 45 хвилин.
від 115,682 грн
Атол Хувадху
5* hotel foto
Готель розташований в районі атола Хувадху. Трансфер з аеропорту до готелю здійснюється за допомогою внутрішнього перельоту до аеропорту кууда + швидкісний катер. Час в дорозі - літак 55 хвилин + швидкісний катер 30 хвилин.
уточняйте у агента
Атоли Фаафу і Даалу
4* hotel foto
До аеропорту Velana (MLE) 180 км, 5 км до місцевого аеропорту на острові Kudahuvadhoo, 5 км до міста Kudahuvadhoo, столиця атолона Dhaalu.
від 54,811
Атоли Фаафу і Даалу
5* hotel foto
До аеропорту Velana (MLE) 180 км, 5 км до місцевого аеропорту на острові Kudahuvadhoo, 5 км до міста Kudahuvadhoo, столиця атолона Dhaalu.
від 61,071
Атолл Лааму
5* hotel foto
 
Готель розташований в районі Атола Лаам. Час у дорозі від Міжнародного аеропорту Мале до аеропорту Каада - 50 хвилин на літаку внутрішніх авіаліній. Далі на швидкісному катері до готелю - 15 хвилин.
уточняйте у агента
Атоли Баа і Раа
5* hotel foto
Готель розташований на острові Кунфунаду, в районі Атола Баа. Трансфер до готелю здійснюється за допомогою внутрішнього перельоту (20 хвилин) + катер (15 хвилин), або гідролітак (30 хвилин).
від 142,795 грн
Атол Арі
4* hotel foto
Готель розташований на півдні атола Південний Арі, в 113 км від міжнародного аеропорту Velana.
уточняйте у агента
Атоли Баа і Раа
5* hotel foto
Час у дорозі від Міжнародного аеропорту Мале на гідролітаку складе 25 хвилин, або 20 хвилин на внутрішньому перельоті + 35 хвилин на швидкісному катері.
від 105,463 грн
Атоли Баа і Раа
5* hotel foto
Готель розташований в районі Атола Раа, час у дорозі від Міжнародного аеропорту Мале - 45 хвилин на гідролітаку.
уточняйте у агента



Гроші

Грошова одиниця країни - Мальдівська руфія (MVR), в 1 руфії 100 лаарі. Життєвий цикл: (1 USD = 15,45 MVR, 1 EUR = 18,43 MVR).

Грошова одиниця на Мальдівах - руфія, проте практично повсюдно приймаються до оплати долари США і основні кредитні карти. Валюту можна обміняти за чітким офіційним курсом в будь-якому з банків, пунктах обміну або в аеропорту. Банки відкриті з 8:00 до 13:30 з неділі по четвер, вихідні дні - п'ятниця і субота.
Міняти валюту на руфії немає ніякої необхідності. Більш того, на території більшості готелів розплатитися ними просто неможливо: до оплати приймаються тільки готівкові євро, долари або кредитні карти.

Чайові в Мальдівських готелях і ресторанах часто включені в рахунок. В інших випадках можна залишити попереджувальному офіціантові до 10% від суми чека, покоївки - до 70-80 MVR за тиждень старань, носієві - до 15 MVR за багаж, доставлений без візка. Таксистам чайові давати не прийнято.


Як уникнути проблем

На Мальдівах строго заборонено: ламати і збирати живі і мертві корали в океані і поруч з берегом, пошкоджувати раковини і піднімати їх на поверхню, ловити рибу поблизу островів. Категорично заборонені підводне полювання та риболовля біля берегів.

Занурення в нічні години організовують рідко через сильні течій і непередбачуваності морських мешканців. Купатися у відкритому морі також не варто. На островах не можна кидати порожні банки, пляшки або інше сміття. За порушення цих правил накладаються чутливі штрафи.
Нудизм і навіть безневинний топлес в країні заборонені законом.

На курортних островах немає аптек, тому всі необхідні ліки потрібно брати з собою. Не можна відвідувати столицю Мале і острова, де живуть місцеві жителі, в пляжному одязі (рекомендується надягати речі, що закривають тіло від плечей до колін). Строго заборонено вживання алкоголю в громадських місцях поза курортної зони.


Пляжі на Мальдівських островах

На Мальдівах всі дороги ведуть на пляж: невеликий білосніжний пісок, ідеально сині хвилі, височенні пальми - куди не глянь, усюди оживають картинки з рекламних плакатів. Узбережжя майже всюди широке, просторе, обладнане зручностями і парасольками, що рятують від палючого сонця. Більшість пляжів належать готелям, причому ділянки, підзвітні скромним «троячки», мало чим поступаються по доглянутості та комфортабельності фешенебельним п'ятизірковим зонам.
На Мальдівських пляжах суворо заборонено засмагати топлес і розпивати спиртні напої.

У списку найвідоміших пляжів архіпелагу - налагодити і Баньян-Три на атолі Мале, Сан і Ніка на атолі Арі. На берегах Лавіані гніздяться черепахи, біля узбережжя Маафуші хлюпочуться дельфіни. Заможна публіка розслаблюється на островах Хадахаа (атол Гаафу-Аліф), Кунфунаду (атол Баа) і Веліганду (атол Арі). Обладнаний пляж є навіть в столиці: звичайно, він не настільки ефектний, як зони відпочинку на розкішних курортах, але цілком придатний для серфінгу і прийняття сонячних ванн. А найяскравіші враження подарує нічне купання на «світиться» пляжі: підводні мікроорганізми і люмінесцентні водорості на узбережжі Вааду (Південний Мале) переливаються в темряві блакитними вогнями, створюючи ефект спустився на землю зоряного неба.
Дайвінг на Мальдівах

Мальдіви ... як багато в цьому слові для серця дайвера злилося: і комфортна температура води (+27 ° C на глибині до 40 м), і відмінна видимість до 30 м і, звичайно, професійні дайв-центри. До мінусів напрямки можна віднести сильні течії за межами рифів. Кращий сезон для підводного плавання на архіпелазі - період з січня по квітень, коли погода сонячна, а вода прозора. Giraavaru Island Resort, що на Північному атолі, налічує понад 20 місць, відомих дайверам з усього світу.

Для початківців ідеальним буде дайвінг на рифах: на їх внутрішніх схилах або всередині атолу. Досвідчених дайверів зацікавить зовнішня поверхня рифа (там в печерах з виступами і терасами мешкають дивні океанічні риби), але не варто забувати про сильні течії і прибійних хвилях. Вельми цікаві підводні коралові гірки - їх вершини знаходяться на глибині від 5 до 25 м, а підстава - до 40 м.

Крім цього, на Мальдівах є кілька цікавих реків, наприклад, вантажне судно «Вікторія» з залишками везіння на острови товару або пароплав «Чайка», який затонув в кінці 19 століття - його корпус повністю розколотий надвоє. Деякі популярні сайти: національний заповідник «Ембуду» з приголомшливо різноманітним підводним світом, рекі Фелівару і Халавелі (тут можна побачити гігантських скатів), риф Маай, затишний канал між рифами Фуши, що кишить безліччю мешканців, відокремлений дайв-сайт Ракідо, під охороною морська територія Гурайду , «акулячий» сайт Мійяра.


Серфінг

Катання на дошці по хвилях - порівняно недавнє розвага на Мальдівах: лише в кінці 80-х рр. сюди потягнулися перші серфери. Сьогодні ж острова вважаються одними з найпопулярніших в світі місць для серфінгу: тут ніколи не буває багатолюдно (кількість виходять в море регламентується спеціальною службою), а хвилі - просто чудо: високі, стабільні, ідеальної форми. На острові Лохіфуші регулярно проводиться престижний міжнародний турнір O'Neill Deep Blue Open.

Популярних місць для серфінгу на Мальдівах 7, в їх числі Sultans, Pasta Point (з ексклюзивним правом на «прокат» хвиль клубом Atoll Adventures) і так званий «Поліцейський острів». Самий чудовий серфінг - з червня по вересень, висота місцевих хвиль - від 1 до 2,5 м.
Серфінгом можна позайматися і в столиці Мале: там піщане дно, і немає ризику порізатися про корали під час відливу. Правда, пейзажі не настільки мальовничі, як на курортах-атолах.
Весілля на Мальдівах

Весілля на Мальдівах - це вже класика, легенда, еталон: чи знайдеться місце прекрасніше, щоб об'єднати два люблячих серця. Ніяких нудних фото з РАГСу, ніяких вульгарних конкурсів і малознайомих троюрідних дядьків в списку гостей: тільки плескіт ласкавих хвиль Індійського океану, шелест пальмового листя над головою, м'який пісок під босими ногами і квіткові гірлянди на шиї.
Поєднання узами Гіменея на Мальдівах носить чисто символічний характер: атмосфера тропічної казки важливіше штампа в паспорті.

Весільні церемонії проводяться в більшості готелів за відпрацьованим до дрібниць сценарієм: молодят чепурять в спа, везуть на «дони» або кінних екіпажах до імпровізованого вівтаря, обсипають квітковими пелюстками і рисом і розчулюють промовою розпорядника. Продовження - романтичний пікнік або круїз на яхті і перша шлюбна ніч у відокремленому бунгало з обов'язковим шампанським на сніданок. Більш вигадливі варіанти - підводні весілля (хоч в білій сукні, хоч в гідрокостюмі) під керівництвом дайв-інструкторів і церемонії на борту гідропланів, що гойдаються на хвилях. Новоспеченим подружжю вручають сертифікати, стандартний набір послуг обходиться від 12 500 MVR, дайверская весілля - від 16 500 MVR.


Шопінг на Мальдівах

З Мальдів привозять лаковані чорні скриньки з жовтими, зеленими і червоними квітами, мати з місцевого натурального пальмового волокна, мініатюрні традиційні рибальські човни, страшні акулячі щелепи, ніжне кокосове масло, різнокольорові мушлі, саронги, вироби з дерева і кокосових «мавпочок».

Любительок екзотичних нарядів зацікавлять національні сукні з вишивкою навколо горловини. Любителям великогабаритних сувенірів варто звернути увагу на традиційні барабани, в тому числі немаленький «боду-беру»: автентичний на 100% і подарує багато незабутніх хвилин у процесі транспортування на батьківщину. З їстівних сувенірів варто прикупити таку дивовижну річ, як кокосова ковбаса.

Кращий вибір сувенірів - в Мале, де працюють безліч крамниць і магазинів. До речі, там же можна вигідно прикупити якісне спорядження для підводного плавання іноземного виробництва.
Ціни на сувеніри на Мальдівах кусаються, а торгуватися не прийнято.


Кухня і ресторани Мальдівських островів

Кухня Мальдів багато запозичила з індійської і шрі-ланкійської гастрономії: гострі соуси з каррі, велика кількість спецій, використання в приготуванні страв маси фруктів і майже повне ігнорування овочів і зелені. Все тут крутиться навколо двох продуктів: риби (особливо тунця) і рису, що подаються в різних варіаціях зі всілякими підливками і соусами. У числі способів приготування морських мешканців: жарка на грилі, в маслі або паніровці, копчення, сушіння та відварювання. Варіанти «перекусу»: та ж риба, тільки у вигляді начинки для різноманітних пиріжків, здобних кульок і неабиякого розміру кулеб'як. Частенько вони засмажені до неможливості. Будь-яка трапеза комплектується дріжджовий хліб «роші» або хрусткими коржами «пападу».

Також варто спробувати страви з рису з додаванням рибного каррі і кокосового молока. На рибному ринку Мале або у всіляких супермаркетах можна придбати консервовану рибу (тунець - фаворит серед місцевої публіки і приїжджих), в'ялену і сушену рибу. Традиційний напій - «раа» з пальмового молока, алкоголь місцеве населення майже не вживає (в основному через релігійних заборон).
Практично всі фрукти на Мальдівах, крім бананів і кокосів, - привізні.

Місцеві гастрономічні шедеври краще пробувати в «ти-шопах» - невеликих бюджетних кафе, розкиданих по міських вулицях. Найбільше їв зосереджено в Мале, на островах-курортах найчастіше відкриті 1-2 ресторану, де пропонують різномасті страви Мальдівської, європейської та міжнародної кухонь. У столиці сніданок обходиться в 60-95 MVR, обід - в 105-160 MVR, вечеря з вином - в 500-800 MVR на персону (алкоголь подають далеко не скрізь), на «Розрита» ціни вище. В рахунок включають державний податок і плату за обслуговування (10%).

Розваги і пам'ятки

Всі головні краси Мальдів розташовані нижче рівня моря, на суші особливих пам'яток не спостерігається. Є мало чим примітна столиця Мале (екскурсія від 40 USD), безліч схожих один на одного незаселених острівців, де люблять влаштовувати пікніки (від 35 USD), а також якусь подобу «екшену» - екскурсія-рибалка. Мабуть, єдина примітна надводна екскурсія - це «Фото-флайт», політ над островами на гідролітаку. Коштує вона чимало: за 15-20 хвилин в повітрі доведеться викласти близько 150-250 USD. Інші популярні екскурсії - це круїз на яхті (від 80-90 USD) або занурення на підводному човні (від 45-50 USD).
Ви знаєте, чим атол відрізняється від «просто острова»? Про всяк випадок даємо довідку: атол - це кораловий острів у вигляді суцільного або розривного кільця, що оточує лагуну. Якщо дивитися з-під води, атол швидше за все виявиться давно згаслим вулканом, на схилах якого колись почав рости кораловий риф - та так виріс, що поступово виявився на поверхні. А ось верхівка вулкана, навпаки, за довгі століття зруйнувалася і опустилася під воду. Останнє ви знаєте: на утворилося кільце звідкись прийшли люди, набудували готелів з ресторанами і спа-салонами і понаоткривалі дайвінг-центрів.

Якщо душа все ж вимагає культурної програми, рекомендуємо відвідати Національний музей на території мальовничого Султанського парку, Ісламський центр під золотим куполом і Президентський палац в Мале. Тут же розташовані найдавніша в країні Стара П'ятнична мечеть з унікальним мінаретом (1656 г.) і усипальниця Мохаммеда Такуруфану - легенди національного опору. На атолі Арі є руїни буддійського храму 90 р. До н.е. е., на острові матуючого (атол Хаа-Аліф) - мавзолей зі священної гробницею, місце паломництва мусульман.

Свята та події

Головні свята на Мальдівах носять патріотичний і релігійний характер. Найпишніші торжества проходять в День незалежності, 26 липня: остров'яни веселяться в честь довгоочікуваного виходу з-під протекторату Британії та оголошення суверенітету. У перший день місяця Рабі-аль-авваль відзначають День нації в честь визволення від португальських загарбників військами Мохаммеда Такуруфану. На 12-й день того ж місяця славлять народження пророка Мухаммеда.

Закінчення священного Рамадану знаменує Ураза-байрам: три дні рясних трапез, походів в гості і інших розваг. Через 70 днів настає Курбан-байрам з традиційними богослужіннями і жертвопринесеннями. 3 листопада - День Перемоги в честь предотвращенного в 1988 р державного перевороту. У перший місяць мусульманського календаря, Мухаррам, проводять релігійні торжества в честь ісламського Нового року.

10 грудня - один з найколоритніших місцевих свят: День рибалки з народними гуляннями і гучними ярмарками. На обожнені іноземними туристами Новий рік (1 січня) і Різдво (25 грудня) влаштовують яскраві урочистості в готелях і на вулицях міст: градус веселості залежить лише від товщини гаманця.

Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити:Мальдіви  Туреччина, ОАЕ, Домінікана, Єгипет
Найпопулярніші курорти Мальдів: Атол Північний Мале   Атол Південний Мале   Атоли Баа і Раа   Атоли Фаафу і Даалу   Атолл Арі   Мале

ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?

Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.

Тури на Мальдіви 2021
Тури на Мальдіви 2021