Ось так однозначно сказати: їдьте в Туреччину за тим-то і тим-то - неможливо. Найбільш популярні туристичні програми можна умовно розділити на дві групи: вже стало притчею во язицех пляжне байдикування (яке при бажанні можна вигідно розбавити екскурсіями) і повноцінна «екскурсійна», окремим рядком в якій проходить Стамбул.
«Піщано-сонячна» Туреччина - це бюджетні і молодіжні Кемер і Аланья, сімейний Сіде і активний Белек, престижна Анталія і барний Мармарис, відокремлений Фетхіє і маса менш відомих (чим і привабливих) курортних містечок. Туреччина історично-екскурсійна - це легендарна Троя (до слова, візит всередину коня входить в обов'язкову програму відвідування), античний Ефес з руїнами бібліотек, театрів і храмів, травертинові тераси Памуккале і ванна Клеопатри (де тільки не купалася ця невгамовна цариця!), Перший в світі мавзолей, як і випливає з назви, царя Мавсола, останки Ликийского царства і багато іншого. Ну і звичайно, Стамбул, опис особливостей якого не зможе вмістити навіть самий пухкий путівник.
Регіони і курорти Туреччини
Столиця - Анкара, древнє місто з монументальною архітектурою, до початку 20 століття вважався провінцією, але з набуттям почесного статусу пережив другий розквіт. Однак більшість туристів, які мріють познайомитися з «справжньої» Туреччиною, як і раніше вибирають Стамбул. Це місто-легенда, розділений Босфором на європейську та азіатську половини, кожна з яких - зосередження пам'яток: соборів, мечетей, палаців, оточених гучними ринками і колоритними житловими кварталами.
Ізмір грає відразу кілька ролей в турецькому виставі: це і популярний курорт, і сучасний діловий центр, і культурна скарбниця з десятками музеїв. Символ Адани - найбільша в країні мечеть Сабанджі, гордість Ерзурум - велична фортеця 5 століття. А Бурса - це колишня оттоманська столиця, що тягне шанувальників пляжного відпочинку влітку, гірськолижного - взимку, а екскурсійного - круглий рік.
Пляжна «перлина» Туреччини - Анталийское узбережжі.
Центральна Анатолія - регіон з неймовірними краєвидами і древніми містами, що зберігають сліди величі могутньої цивілізації. Анкара - головний, але далеко не єдиний з них. Є ще Аксарай з мечетями, гробницями і караван-сараями, Конья - батьківщина християнської великомучениці Параскеви-П'ятниці і фольклорного мудреця Ходжі Насреддіна і Кайсері з відмінними можливостями для екскурсій, шопінгу і катання на гірських лижах.
Анталийское узбережжі - притча во язицех для адептів відпочинку за системою «все включено». Анталія потребує якщо не в поданні, то в реабілітації своєї культурної значущості: тут є не тільки готелі і бари, але і розсип древніх пам'яток. Те ж і з Кемером, в околицях якого лежать руїни цілих міст. Сіде - справжній музей під відкритим небом, об'єкти середньовічного спадщини є і в Аланьї, а ось молодий Белек історичними пам'ятками ще не обріс.
На Егейському узбережжі Туреччини клімат суші, інфраструктура - компактніше. У списку найбільш відомих курортів - Мармарис з європейським настроєм, Фетхіє на місці античного порту, Бодрум - рай для тусовщиків і Кушадаси з їх провінційним чарівністю.
Уторовані екскурсійні стежки - Ефес, Троя, Ассос, Мілет і інші міста з підручників з історії.
Самі турки вважають за краще відпочивати на Чорноморському узбережжі. Тут і красива природа, і стародавні порти, частина з яких старше єгипетських пірамід. Трабзон - місто храмів різних конфесій, архітектура Сафранболу охороняється ЮНЕСКО.
Клімат
Клімат Туреччини в різних регіонах різниться дуже помітно. У Стамбулі він помірний, середня температура взимку +4 ° C, влітку - +27 ° C. На Анталійському узбережжі переважає середземноморський клімат з середніми температурами +9 ° C взимку і +29 ° C влітку. Кращий час для відпочинку на гірськолижних курортах - період з середини грудня до середини квітня.
Транспорт
Переміщатися між містами Туреччини найзручніше на автобусах - великих туристичних, кондиціонованих, або компактних долмуш. Перші ходять за розкладом і пропонують рівень сервісу аж до люкса, на популярні напрямки рекомендується резервувати квитки заздалегідь. Другі нагадують наші маршрутки і рушають в дорогу, коли всі місця заповнені; про будь-якому комфорті, крім сидінь, тут говорити не доводиться. Зате долмуши курсують навіть між зовсім маленькими населеними пунктами, де немає великих автобусів.
На поїздах Турецьких залізниць має сенс пересуватися по декільком популярних маршрутах. Наприклад, щоб доїхати з Стамбула в Анкару: квитки - 70 TRY, час в дорозі - від 4 годин. В інших випадках мандрівник зіткнеться з незручними стиковками і необхідністю зробити солідний гак, щоб дістатися до місця призначення.
Нарешті, великі відстані всередині країни можна долати на літаку: рейси «Турецьких авіаліній», «Онур Ейр», «Пегасус Ейрлайнс» і «Атласджет» пов'язують всі великі міста країни, причому квитки продаються за цілком розумними цінами. Переліт зі Стамбула в Анкару обійдеться від 110 TRY (в повітрі - близько години), в Анталію - від 60 TRY (1 година 15 хвилин), в Бодрум - від 130 TRY (1,5 години).
Транспортна мережа всередині турецьких міст досить розвинена: є таксі, автобуси, долмуши, в Анкарі та Стамбулі - ще й метро. Автобуси бувають приватними і державними: у перших можна розплачуватися готівкою, проїзд по друге - по купленим заздалегідь квитках (2-4 TRY). Стандартний час роботи - 8: 00-0: 00. У долмуш приймають тільки готівку, вартість поїздки залежить від відстані (в середньому - 3 TRY). Метрополітен в Стамбулі і столиці - це і звична підземка, і лінії легкого метро, що з'єднують основні туристичні райони. За Стамбулу також курсують трамваї - відмінний засіб пересування по визначних пам'ятках.
Проїзні квитки
IstanbulCard - справжня знахідка для раціональних туристів. Придбати її можна в спеціальних кіосках і автоматах на зупинках, вокзалах, станціях метро і в аеропортах. Карта вартістю 6 TRY поповнюється на будь-які суми і дозволяє отримати солідні знижки на проїзд в громадському транспорті. Наприклад, одноразова поїздка на автобусі обійдеться в 2,15 TRY замість 4 TRY, при пересадках протягом 2 годин надається прогресуюча знижка.
Зв'язок і Wi-Fi
Мобільні телефони працюють на всій території Туреччини, залишитися без зв'язку можна лише в гірських районах на сході країни. Найпопулярніші стільникові оператори - Avea, Turkcell і Vodafone. Сім-карти продаються в спеціалізованих салонах, відділеннях зв'язку і великих супермаркетах, рахунки поповнюються за допомогою карт оплати. Вартість «сімок» - від 20 TRY, розмови з Росією - 0,50-3 TRY в хвилину в залежності від тарифу.
Чим більше коштів на балансі, тим дешевше дзвінки.
На вулицях турецьких міст багато таксофонів, які приймають телефонні картки номіналом 30, 60 і 120 одиниць. Вони продаються в магазинах, газетних кіосках і відділеннях пошти. У деяких телефонних будках можна розплачуватися банківськими картами, всі таксофони оснащені інструкціями на турецькій і англійській мовах.
Безкоштовний інтернет можна знайти в готелях: подекуди є точки бездротового доступу, але зустрічаються і «олдскульний» столи з комп'ютерами. У великих містах Wi-Fi пропонують деякі заклади громадського харчування. Платна альтернатива - інтернет-кафе: середня вартість підключення - 1 TRY за годину.
гроші
Грошова одиниця країни - Турецька ліра (TRY), в 1 лірі 100 курушів.
Валюту можна обміняти в готелях, обмінних пунктах, банках і на пошті. В обмінниках - зручніше: курс вигідніший, а народу набагато менше. Однак варто врахувати, що довідки про обмін, які можуть знадобитися на митниці, видають тільки банки. Купити місцеву валюту можна і в відділеннях пошти з табличками PTT: курс там завжди вигідний, але великих сум в касі може не виявитися.
У курортних районах обмінні пункти працюють щодня, в інших регіонах субота та неділя - вихідні дні. Більшість банків відкриті з 8:30 до 17:30 з обідньою перервою, проте приходити під вечір не варто: за півгодини до кінця робочого дня в обміні валюти можуть і відмовити.
Курс, позначений на табло, нерідко діє лише при операціях з великими сумами (більше 1000 USD). Не намагайтеся викрити касирів в шахрайстві: реальні цифри зазвичай прописані дрібним бісером під вивіскою. Чи не рекомендуємо змінювати всю готівку одразу: курси валют в Туреччині відчутно коливаються.
Долари та євро приймають майже повсюдно, причому ціни в іноземній валюті можуть виявитися навіть трохи нижче, ніж в турецьких лірах. Допустимі до оплати і кредитні карти, банкомати є на кожному кроці. Чи не виникне проблем і у власників дорожніх карт: в великих містах їх переводять у готівку повсюдно.
Готелі Туреччини
Турецькі готелі - тема велика і дуже різнобічна: вибираючи пункт призначення для свого відпочинку в країні, потрібно завжди розглядати конкретні варіанти, не покладаючись тільки на число «зірочок» на фасаді. Дві «четвірки», розташовані на відстані 200 м, можуть разюче відрізнятися один від одного.
Практично всі розетки в турецьких готелях - європейського стандарту (тип C і F), напруга в електромережі - 230 В.
Взимку на середземноморському узбережжі працюють всі «п'ятірки» з критими басейнами, а також готелі, які спеціалізуються на таласотерапії і готелі зі своїми полями для гольфу. Що стосується зимових курортів, то в Паландокені готелі в основному 4-5 *, харчування від напівпансіону до «ультра все включено». Готелі Улудага порівняно невеликі, на 80 номерів максимум. У «лікувальних» Кангале і Ялові розміщення пропонується в готелях типу санаторіїв: особливого комфорту і сервісу в них чекати не доводиться.
Якість готелів Стамбула і рівень обслуговування в них сильно залежать від району, де вони розташовані. Наприклад, в торговому районі Лалелі (район «шопніков») він трохи нижче, ніж в інших місцях міста.
Як уникнути проблем
В цілому Туреччина - країна безпечна. У всіх курортних місцях можна без жодного ризику прогулюватися в будь-який час дня і ночі. Єдине, чого варто побоюватися, - крадіжки дрібних предметів (наприклад, мобільних телефонів) або грошей. Готівкові, документи і ювелірні прикраси рекомендується зберігати в сейфах, так як готелі завбачливо не несуть відповідальності за цінні речі, залишені в номерах. Оренда сейфа коштує 7-10 TRY в день, а в багатьох готелях і зовсім пропонується безкоштовно.
Не можна ображати пам'ять Ататюрка - першого президента Туреччини. Не слід нешанобливо ставитися до реліквій і речей, які мають державну цінність: наприклад, до грошей і прапору. При вході в мечеть потрібно зняти взуття, дрес-код для жінок - покрита голова і довга спідниця, інакше можуть і не пустити. Не слід фотографувати туркень в чорному одязі, а турків - без їх згоди. Вживання спиртних напоїв (навіть пива) на вулиці і в громадських місцях може викликати несхвалення.
Штраф за куріння в недозволених зонах - 90 TRY, за викинутий мимо урни недопалок - 55 TRY.
Не рекомендується пити воду з вуличних фонтанчиків і тим більше з-під крана: варто обмежитися перевіреної, бутильованої. Занадто «солодкі» ціни на алкоголь в клубах і ресторанах - часто небезпечна виверт: в країні нерідкі випадки отруєння неякісним спиртним.
Деяку небезпеку становить і турецька фауна. У вологих лісах на Чорноморському узбережжі водяться отруйні змії, на півдні країни - скорпіони. У гірських областях живуть дикі кабани, ведмеді і вовки, на міських околицях багато бродячих собак. При укусі слід негайно продезинфікувати рану, а краще - звернутися до лікаря.
Назва готелю/
Регіон |
Зірки/
тип готелю |
Фото |
Коротко опис |
Ціна,
від |
Кемер
|
5* |
|
Готель розташований в п. Бельдібі, в 15 км від п. Кемер. Аеропорт Анталія знаходиться в 41 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Кемер
|
5* |
|
Готель розташований в 6 км від п. Кемер. Міжнародний аеропорт Анталії знаходиться в 65 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Белек
|
5* |
|
Готель розташований в п. Богазкент, в 7 км від п. Белек. Відстань до аеропорту Анталія - 35 км.
|
уточняйте у агента |
Белек
|
5* |
|
Готель розташований в п.Белек, в 5 км від п. Кадрі і 42 км від центру м Анталія. Аеропорт Анталії знаходиться в 32 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Сіде
|
5* |
|
Готель розташований в п. Соргун, в 3 км від м Сіде. Аеропорт Анталії знаходиться в 50 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Фетхіє
|
HV-1 |
|
Готель розташований на окремому острові, в 4 км від п. Фетхіє. Аеропорт Даламан знаходиться в 57 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Анталія
|
5* |
|
Готель розташований в 15 км від центру Анталії, в районі Кунду. Міжнародний аеропорт Анталії знаходиться в 10 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Кемер
|
5* |
|
Готель розташований в 500 м від центру п. Кемер, в 40 км від м Анталія. Аеропорт Анталії знаходиться в 57 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Аланія
|
5* |
|
Готель розташований в п. Окурджалар, в 30 км від м Аланія. Аеропорт Анталії знаходиться в 90 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Кемер
|
5* |
|
Готель розташований в п. Бельдібі, в 10 км від центру п. Кемер. Аеропорт м Анталія знаходиться в 40 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Кемер
|
5* |
|
Готель розташований в п.Текірова, в 17 км від м Кемер. Аеропорт Анталії знаходиться в 75 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Бодрум
|
5* |
|
Готель розташований в 17 км від центру м Бодрум. Аеропорт м Бодрум знаходиться в 45 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Фетхіє
|
HV-1 |
|
Готель розташований в лагуні Калема, в 4 км від п. Фетхіє. Аеропорт Даламан знаходиться в 55 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Мармарис
|
5* |
|
Готель розташований в 2,5 км від центру м Мармарис. Аеропорт Даламан знаходиться в 110 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Бодрум
|
5* |
|
Готель розташований в 17 км від центру м Бодрум. Аеропорт м Бодрум знаходиться в 45 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Бодрум
|
5* |
|
Готель розташований в 17 км від центру м Бодрум. Аеропорт м Бодрум знаходиться в 45 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Фетхіє
|
5* |
|
Готель розташований в 3 км від п. Олюденіз і в 17 км від Фетхіє. Аеропорт Даламан знаходиться в 62 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Бодрум
|
5* |
|
Готель розташований в 4 км від п.Гуверджінлік, в 20 км від центру п. Бодрум. Аеропорт Бодрум знаходиться в 15 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Кемер
|
5* |
|
Готель розташований в п.Гёйнюк. Аеропорт Анталія знаходиться в 52 км від готелю.
|
уточняйте у агента |
Пляжі Туреччини
Турецьким пляжам не потрібна реклама: вони тут - головний туристичний магніт. В країні чотирьох морів - Чорного, Мармурового, Егейського і Середземного - інакше і бути не може. Узбережжя Белека і Сіде покрито піском, в Бодрумі - галька, в Анталії і Кемері - мальовничі бухти. Залишається лише вибрати варіант до душі і насолоджуватися класичним пляжним релаксом.
Позасмагати і вдосталь накупатися можна навіть в Стамбулі. Пляж «Далія-Біч-Клаб» біля Чорного моря славиться відмінним сервісом: на просторій території, що охороняється - відокремлені зони для відпочинку, спортивні майданчики, снек-бари та чудовий рибний ресторан. «Солар-Біч-Клаб» - найбільший приватний пляж в Стамбулі. Тут є все: від шезлонгів, парасольок і душових до барів, ресторанів, дитячого клубу, салону краси і навіть власної медклініки. За спокійним відпочинком краще їхати на пляжі Принців островів: більшість з них - платні, але дуже симпатичні.
Гордість «Тру-Блю-Біч» на Мармуровому морі - бар з живими виступами: на місцевій сцені частенько блищать зірки рівня Кеті Перрі.
Анталийское узбережжі завжди переповнене відпочиваючими: море тут чисте, пляжі (піщані і галькові) - доглянуті. «Клеопатра» в Аланьї знаменита ідеально гладким, плавним входом в воду, затишна бухта в містечку Олімпос - кращий вибір для тих, хто мріє залишитися наодинці з красивою природою. Сільце кадрі поблизу Белека - курорт демократичний, а Текірова поблизу Кемера - елітний.
Є свої «перлини» і на Егейському узбережжі. Покритий темним піском пляж «Памуджак» - дикий, але дуже мальовничий. Море в легенях околиць Фетхіє завжди тепле і спокійне. На пляжі Дальяна гніздяться черепахи, хоча поспостерігати за ними - велике везіння. А «Акьярлар» неподалік від Бодрума - ідеальне місце для відпочинку всією сім'єю.
Гірські лижі
Відпочивати взимку в Туреччині чи не приємніше, ніж влітку. По-перше, не так жарко (а на екскурсіях по спекотним містах і селах це важливо). По-друге, сезон на гірськолижних курортах в самому розпалі: поєднати, наприклад, огляд каппадокійських багатств і катання на засніжених схилах простіше простого. По-третє, взимку на узбережжі як і раніше відкриті численні готелі, що пропонують гостям відмінну кухню, гольф, теніс, талассотерапию, закриті басейни і чисте морське повітря. Ах да! Все це набагато дешевше, ніж тиждень в Альпах або будь-якій європейській столиці.
Траси на турецьких гірськолижних курортах прості, без екстриму, але шанувальникам якісного сервісу і мальовничих пейзажів тут точно сподобається. Сезон триває з грудня по березень. Один з найбільш популярних курортів - Улудаг: спуски в обрамленні хвойних лісів - широкі і доглянуті, майже у кожного готелю - власні підйомники.
На схилах Улудага є зони і для дітей, і для досвідчених лижників, створені можливості для слалому, гонок і біатлону.
Паландокен - курорт молодий, але просунутий: тут багато готелів, які працюють за системою «все включено», дитяча школа, пара чорних трас і спуски для внетрассового катання. До речі, турецька збірна з гірських лиж тренується саме тут. Сарикамиш із затишною, розслабленої атмосферою частіше вибирають новачки і сім'ї з дітьми, а Карталкая з професійним сноу-парком підходить для спортсменів з будь-яким рівнем майстерності.
Лікування в Туреччині
Гостинна Туреччина цілий рік дарує туристам можливість поправити розхитався здоров'я за допомогою талассо, вживання мінеральних вод та купання в гарячих джерелах. Головні лікувально-профілактичні курорти - Кангал, Ялова і Памуккале. Перший підноситься на 1650 м над рівнем моря, так що цілюще тут навіть повітря. Але «фішка» Кангала - зграйки «рибок-лікарів», що мешкають в гарячих термальних басейнах. Масаж їх гострими зубками сприятливий при захворюваннях шкіри (екземі, нейродерміті, вітіліго, псоріазі і т. Д.) І неврологічних недугах (розслабляє відмінно). Симптоми гастриту і виразки пом'якшує прийом мінералки з високим вмістом цинку і селену.
У числі зимових турецьких бонусів - рідкісне задоволення побродити по меланхолійного Стамбулу під кружащимися сніжинками, зігрітися в чайних Ускюдарі і послухати, як перегукуються пароплави в ранковому тумані над бухтою Золотий Ріг.
Символ Памуккале - білосніжні каскади водойм-терас, утворених з каменю травертину. Тут б'ють 17 геотермальних джерел, вода з яких омолоджує весь організм і зцілює шлунково-кишкові, шкірні, серцево-судинні та інші захворювання. Подбати про здоров'я можна і в Ялові, що в околицях Стамбула: басейни, хамами, мінеральні ванни і масаж - дієві знаряддя в боротьбі з порушеннями обміну речовин, невралгією, ожирінням і іншими поширеними недугами.
Шопінг
Шопінг в Туреччині - це не пусті прогулянки по фешенебельним моллам, а азартні торги на ринках, пошуки скарбів в сувенірних крамницях, модні експерименти в бутиках місцевих дизайнерів. Найбільшою популярністю у туристів користуються унікальні турецькі килими ручної роботи, ювелірні прикраси і всілякі вироби зі шкіри: дублянки, плащі та куртки. Приємна дрібниця в подарунок близьким - «око Фатіми» в кулонах, сережках, брелках і браслетах: знаменитий амулет і від псування врятує, і образ доповнить. Сувенір дорожче - турецька кальян: вдихання ароматних парів зведено тут чи не в культ.
Найвигідніше отоварюватися на розпродажах: влітку (з липня по серпень) і взимку (з січня по лютий) знижки в турецьких магазинах досягають 70%.
Каппадокія славиться глиняним посудом, Мармарис - медом з насиченим смаком. У Бурсі обов'язково варто придбати фірмовий десерт з каштанів, на курортах Егейського узбережжя - натуральне мило на основі оливкової олії. Гурмани навряд чи поїдуть без коробочки-другий знаменитих турецьких солодощів, а шанувальники міцніших напоїв - без пляшки місцевої горілки «раки».
Більшість торгових точок відкриті з 10:00 до 22:00, з 13:30 - півгодинний обідню перерву, неділя - вихідний. Магазини в курортних зонах працюють до пізнього вечора, великі торгові центри в мегаполісах чекають покупців весь тиждень.
Кухня і ресторани Туреччини
Стовпи турецької кухні: яловичина (рідше баранина), бобові, овочі (томати, цибулю, часник, баклажани), маса різноманітних спецій, рис і хліб в якості основних гарнірів. Популярні страви роблять в основному з фаршу - це варіації кебабів і кюфта, приготовані на грилі або тушковані в соусі. Неодмінна складова трапези - «мезе»: купа чеплашек з крихітними порціями всіляких холодних закусок (якщо не стримувати апетит, одними тільки «мезе» можна наїстися досхочу).
Варто спробувати турецькі солодощі - нескінченні сорти пахлави і рахат-лукум. З напоїв, як і всюди на Сході, найбільш популярні кава і чай. Серед місцевих родзинок можна виділити «Бозу» - суміш з води, борошна і цукру, і «сахлеп» - солодке молоко з коренем орхідеї і корицею. Відомі алкогольні напої: «раки» (міцний лікер з ароматом анісу), безліч сортів гарного місцевого вина і пиво (Efes, Tekel Birasi).
У ресторанах середньої категорії можна дати на чай 10% від суми рахунку. У більш дорогих місцях прийнято залишати близько 5% особисто офіціантові, навіть якщо плата за обслуговування (10-15%) уже включена в рахунок. Таксистам зазвичай віддають здачу, а водіям туристичних автобусів, носіям і покоївкам видають близько 1 USD.
Багато ресторанів в турецьких містах спеціалізуються на єдиному вигляді страв. Наприклад, «кебапче» пропонують покуштувати десятки різновидів кебаба, «кефтеджі» пригощають фірмовою кюфта (щільно перекусити можна за 10-15 TRY). «Балик локантаси» поширені в приморських містах: кулінарним балом тут править риба (обід - від 15-20 TRY). Кухарі в «ішкембеджі» віртуозно готують суп з тельбуха (3-5 TRY), в «Денер салону» - шаурму (від 8 TRY), в «підеджі» - місцеву піцу: млинці з фаршем, сиром і помідорами (від 15 TRY) .
«Татлиджі» - мрія ласунів: від великої кількості десертів розбігаються очі, гаманець порожніє на 10 TRY.
У «мейхане» приходять випити і поспілкуватися, вартість задоволення - від 30 TRY. А «локанти» - це ресторани з традиційними стравами, характерними для кожного конкретного регіону (середній чек - від 10-15 TRY). Вечеря в хорошому стамбульському ресторані обійдеться від 70 TRY на персону, в аналогічному закладі в Анталії - від 60 TRY.
Розваги і пам'ятки
До Туреччини їдуть швидше за пляжним, ніж за екскурсійним відпочинком, а даремно: пам'яток тут неймовірна кількість. Пам'ятки культури та архітектури - осколки різних епох і свідки гучних подій - є практично у всіх куточках турецької землі з її багатотисячолітньої історією.
Найбільше пам'яток в Стамбулі - в районі Султанахмет: палац Топкапи (перший палац султанів, колишня резиденція Османської імперії), собор Айя-Софія (церква Святої Премудрості), Блакитна мечеть (Султанахмед, перша в світі мечеть із шістьма мінаретами), цистерна Базиліка ( Йеребатан-сарай, підземне сховище води), площа Ахмедие. У районі Нового міста обов'язково варто подивитися палац Долмабахче і знаменитий Босфорську міст.
Каппадокія - область в Центральній Анатолії, одне з найбільш відвідуваних місць в Туреччині. Невшехір - адміністративний центр Каппадокії, його основні визначні пам'ятки відносяться до сельджукському і османському періодів: цитадель, мечеті, духовне училище і музей. У 8 км від Невшехір розташоване містечко Чад з висіченими в м'якому туфі древніми житлами і довгими лабіринтами.
10 речей, які треба зробити в Туреччині
- Прогулятися вулицями Анкари і зрозуміти, чому саме вона заслужила титул турецької столиці.
- З усіх палаців, мечетей і музеїв Стамбула знайти і вибрати найулюбленіші.
- Довіритися привабливим пропозиціям готельєрів та дізнатися, чи такий хороший горезвісний відпочинок за системою «все включено».
- Зламати шаблони і махнути в Туреччину не влітку, а взимку, змінивши купальний костюм на гірськолижну екіпіровку.
- Покуштувати кращий кебаб в «кебапче» або смачні солодощі в «татлиджі».
- Поторгуватися на галасливих базарах і забрати з собою шкіряну обновку.
- Приділити час здоров'ю: попаритися в сьогоденні хаммаме або зважитися на «риб'ячий масаж» в Кангале.
- З'їздити до скельних монастирях Каппадокії і помилуватися спільними творіннями природи і людини.
- Побувати всередині Троянського коня (нехай і копія, але все ж) і подивитися, як живе Троя в мирний час.
- Послухати тишу в каяку - покинутому місті-примарі поблизу Фетхіє, найбільшому на всьому Середземномор'ї.
Свята та події
Офіційний Новий рік - Йилбаси посилання - 1 січня широко святкують хіба що в Стамбулі і на курортах: тут і вуличні концерти, і салюти, і інші атрибути народного веселощів. 21 березня настає черговий рік по зороастрийскому календарем - Ноуруз Байрами: живуть в Туреччині курди влаштовують фольклорні виступи, запалюють священні вогні, запускають в небо феєрверки.
Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити: Туреччина,
ОАЕ,
Домінікана,
Єгипет
Найпопулярніші курорти Туреччини:
Анталія Аланія Кемер Мармарис Сіде Бодрум Белек Даламан Дідім Фетхіє
ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?
Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.