Наш офіс
м. Рівне
Працюємо On-line під час війни
Графік роботи
Пн-Сб 09:00-18:00
підтримка 24/7

Тури в Сіде 2023

Сіде - популярний морський курорт турецького Середземномор'я. Він знаходиться між більшими й не менш улюбленими туристами Анталією і Аланьей. Містечко невелике, але в обидві сторони від центру простяглися смужки пляжів і готелів. До того ж, в цю туристичну зону зазвичай включають і прилеглі курортний селища.

У цій частині Туреччини на турецьку кухню середземноморські кулінарні традиції вплинули особливо сильно - тут готують безліч незвичайних страв з риби і морепродуктів.

Основним напрямком вважається пляжний відпочинок. Однак велика кількість руїн античних споруд притягують в Сіде і шанувальників екскурсійного туризму. Місто заснували стародавні греки, на невеликому мисі збереглося безліч свідчень їх перебування тут - амфітеатр, баня, храми, ринкова площа, фрагменти стін і багато іншого.

На автобусі

В дорозі доведеться провести більше 3 діб. Варіантів багато - через Болгарію, Грецію, Грузію та інші країни. Можна дістатися до грузинського курорту Батумі - з Москви квиток в одну сторону буде коштувати 70 USD, дорога займе 48 годин. Потім потрібно пересісти на автобус до Анталії турецького перевізника Metro (оф. Сайт на англ.), Витративши ще 26 годин і 30 USD. А вже звідти - в Сіде на таксі або долмуш.

Подорожувати на автобусі по Туреччині комфортно - всі машини оснащені кондиціонерами, телевізорами, на деяких маршрутах працює Wi-Fi.

На паромі

Від морського пасажирського порту Сочі кожні вівторок і п'ятницю відправляються швидкісні судна в Трабзон (оф. Сайт перевізника «Олімпія Лайн»). Круїз триває 4,5 години, квиток коштує 70 EUR. Далі доведеться їхати на автобусі до Анталії - 21 годину і 85 TRY в одну сторону.
 

Райони Сіде


Курорт Сіде простягнувся на 20 км вздовж турецького середземномор'я в обидві сторони від невеликого мису - історичного центру давньогрецького міста. Саме там зосереджені більшість пам'яток. Бажаючим поєднати пляжний і екскурсійний відпочинок краще селитися поблизу.

На захід від центру знаходиться популярний туристичний район. Він відрізняється чистими і красивими, але в високий сезон - дуже багатолюдними, пляжами. Тут розташовано безліч готелів і готельних комплексів. Великий вибір житла на першій береговій лінії, ціни за двомісний номер коливаються від 300 до 1000 TRY.

На схід від півострова теж є кілька готелів - від 200 до 700 TRY за ніч. Пляжі тут менш динамічні, цей район зазвичай вибирають прихильники усамітненого відпочинку. Втім, звідси нескладно дістатися до історичного центру, так що з екскурсіями проблем не виникне.

Тим, хто хоче відпочити бюджетно, краще пошукати житло поблизу історичного центру. В 5-15 хвилинах ходьби від берега можна знайти номери за 70-120 TRY на добу.

По обидва боки від Сіде знаходяться кілька населених пунктів, які іноді включають в цю курортну зону. У Чолакли - зручні і безпечні для дітей пляжі, в Кизилагач - ринок з великим вибором сувенірів і курортні готелі для сімейного відпочинку, в Кумка - молодіжні клуби і тусовки до ранку.

Транспорт

Пересуватися по Сіде можна на місцевих маршрутках - долмуш - або таксі. Будь-яких спеціальних туристичних абонементів немає, як і квитків - проїзд оплачується водієві при посадці. Поїздка по місту і в довколишні населені пункти обійдеться в 2-4 TRY. Маршрутки курсують з 5: 00-7: 00 до 22: 00-1: 00, мережа розвинена добре - дістатися в центр нескладно навіть з найвіддаленіших районів. У високий сезон транспорт переповнений.

У місті є офіційне таксі - жовті машини з написом на плафоні. Водії охоче зупиняються на вулиці, але можна замовити автомобіль і на ресепшн готелю. Вартість залежить від відстані - 3 TRY за посадку і 4,5 TRY за км. Визнавши в пасажира туриста, таксисти іноді її завищують. Те ж саме з іноземною валютою - до оплати приймають долари і євро, але курс невигідний. Убезпечити себе можна, продемонструвавши свою обізнаність. Всі тарифи на таксі фіксовані, автомобілі обладнані лічильниками. При посадці краще нагадати водієві, що його потрібно включити. Також варто уважно перевіряти здачу з великої купюри.

Багато готелів Сіде пропонують велосипеди в оренду, в сусідньому Манавгат є спеціалізовані пункти прокату. Доба коштує 15-60 TRY, ще 1 TRY за шолом.

Оренда авто

Тим, хто планує відвідати багато визначних пам'яток в околицях Сіде, Анталії та Манавгат, варто задуматися про оренду авто, щоб подорожувати з комфортом і не залежати від розкладу.

На дорогах спокійно, але місцеві жителі водять автомобіль досить агресивно. Серйозних пробок майже не буває, проте по вузьких вуличках часто може проїхати тільки один автомобіль. Водії роз'їжджаються по черзі, даючи задній хід і пропускаючи один одного. У центральній частині міста парковок практично немає, ближче до околиць обладнані безкоштовні і платні (7-10 TRY за 2-5 годин) стоянки. На ніч автомобіль швидше за все можна буде залишити біля готелю.

Філії великих міжнародних компаній перебувають в аеропорту Анталії - Bedget, Avis, Hertz і інші. У Сіде є багато дрібних місцевих контор, крім того, іноді взяти машину можна прямо в готелі. У невеликих фірмах ціни нижчі (від 60 TRY за добу), але тут великий ризик нарватися на несумлінних прокатників і переплатити. У великих перевірених компаніях автомобіль економ-класу коштує від 130 TRY на добу.
 

Зв'язок і Wi-Fi

У місті працюють 3 великих оператора - Vodafone, Turkcell і Avea. Туристи зазвичай віддають перевагу останньому - гарне покриття і низькі ціни. Передплатний тарифний план обійдеться в 10-30 TRY, хвилина розмови коштує 0,50-3 TRY, з включеним пакетом «Європа» - 15 TRY. Купити сім-карту можна в будь-якому мобільному салоні, продуктовому магазині або газетному кіоску. Там же продають картки поповнення балансу. Ціна хвилини або SMS обчислюється в «кредитах», курс яких залежить від кількості коштів на рахунку - чим їх більше, тим вигідніше.

Без реєстрації IMEI місцева сім-карта в іноземній апараті працювати не буде (заблокують протягом 2-4 тижнів). Зареєструватися можна в салоні стільникового зв'язку (до 200 TRY). Інші варіанти - купити мобільний на місці або користуватися телефонами.

У готелях найчастіше Wi-Fi безкоштовний - біля ресепшн або на всій території. У деяких готелях, щоб мати доступ до інтернету в номері, потрібно взяти чек з логіном і паролем у адміністратора. Підключитися до мережі можна також у багатьох закладах громадського харчування.


Пляжі Сіде

Туреччина славиться своїми довгими піщаними пляжами. Навколо старого міста Сіде розташовані два основних: східний і західний. І хоча пляжі знаходяться недалеко один від одного, їх характеристики розрізняються. Західний вважається безпечним, а море - неглибоким, в зв'язку з чим він дуже популярний. Пологий вхід у воду робить комфортним відпочинок з маленькими дітьми. Майже все узбережжя поділене між барами і готелями, але є і громадські ділянки. У найдорожчих готелях вхід на пляж для сторонніх закритий. На муніципальних платити доведеться тільки за користування інфраструктурою, зазвичай - 5-10 TRY. На приватних розташуватися на шезлонгу іноді можна безкоштовно, а якщо територія належить бару - треба просто що-небудь замовити.

Обидва пляжу відзначені Блакитним прапором, а значить екологія та інфраструктура відповідають світовим стандартам.

У високий сезон західний пляж заповнений під зав'язку, там завжди гамірно і весело. Пропонується безліч послуг спортивного характеру - можна спробувати себе у вітрильному спорті і на водних лижах, зайнятися дайвінгом, риболовлею або відправитися на екскурсії на човнах. Для шанувальників екстриму є парасейлінг - польоти над морем з парашутом. На схід від мису не так багатолюдно і спокійніше. Уздовж пляжу ростуть хвойні і апельсинові гаї. Тим, хто вважає за краще зовсім відокремлений відпочинок, варто піти подалі від натовпу відпочиваючих уздовж берегової лінії, туди, де розташований один з найкрасивіших черепашачих пляжів у всьому Середземномор'ї.

Дайвінг в Сіде

Прибережні води Сіде - не краще місце для дайвінгу, а з найближчих до курорту дайв-сайтів найбільший інтерес представляє затонуле під час Другої Світової війни французьке військове судно «Сан Дідьє», розташоване неподалік від причалу старої Анталії.

У 200 м від Манавгата покояться останки американського військового літака Hadley's Harem, також затонулого під час Другої Світової війни. Деякі його деталі були підняті з дна, їх можна побачити в Музеї Стамбула.

Підводний світ турецького Середземномор'я за своєю красою поступається Червоного моря, однак неподалік від Сіде є кілька рифів, куди бажаючих попірнати відвозять на катерах. Краєвиди не такі яскраві і різноколірні, але можна побачити зграйки рибок, морські зірки і інших мешканців.

На схід від історичного центру Сіде відкритий дайвінг-клуб. З клієнтами працюють сертифіковані інструктори, є можливість пройти початкову підготовку або продовжити навчання, а також спеціальні курси для дітей від 10 років. Співробітники дайвінг-центру організовують занурення з пляжів, пірсів і човнів, які відвозять туристів до віддалених дайв-сайтам. Досвідчені нирці можуть досліджувати нічне море, а шанувальники рек-дайвінгу - затонулі об'єкти. Занурення обійдеться в 150-300 TRY, курс навчання - 500-1000 TRY.
 

Готелі Сіде


Велика частина варіантів розміщення в Сіде представлена ​​готелями, є також апартаменти і гостьові будинки, але їх зовсім мало. Практично всі готелі знаходяться в пішій доступності від моря і працюють за системою «все включено», деякі мають у своєму розпорядженні власними пляжами. На курорті багато готелів 5 * - великих комплексів з відповідним рівнем сервісу, басейнами, аквапарками і різними додатковими опціями. Розкид цін великий - від 300 до 1000 TRY за ніч у двомісному номері.

Вартість проживання в Сіде сильно залежить від місця розташування. Дешевше селитися на мисі, в районі історичного центру, або подалі від пляжів.

Самий бюджетний варіант - мотелі, близько 50 TRY за добу. Недорогий готель можна знайти за 60-150 TRY, без «зірок» і харчування, в деяких в ціну може бути включений сніданок. Готелів середнього класу, «трійок» і «четвірок», в Сіде менше, ніж «п'ятірок». Ціни стартують від 200 TRY за ніч у двомісному номері, з 300 TRY починаються пропозиції з системою «все включено».

Шопінг

Тим, хто їде в Туреччину за шопінгом, варто вибрати для відпочинку інше місто. У Сіде магазинів небагато, вибір невеликий, а ціни завищені. Вся торгівля зосереджена на набережній, Колонній вул. і бул. Ататюрка. Перша буквально забита палаточки з товарами для туристів. З Сіде зазвичай відвозять традиційні турецькі сувеніри - килими, хитромудрі кальяни, різноманітні амулети, кераміка, шовку, спеції і чай. Ціни на набережній у всіх торговців приблизно однакові.

Економним туристам краще відправитися за покупками в сусідній Манавгат. Ціни в 2-3 рази нижче, ніж в туристичному Сіде.

У містечку багато магазинів і ТЦ, що спеціалізуються на шкіряних і хутряних виробах, золоті та сріблі. Однак в високий сезон шуби тут коштують приблизно стільки ж, скільки в Москві, або дорожче. Шанс купити хутра дешевше і виторгувати значну знижку є хіба що навесні або восени, коли туристів тут не так багато. На Колонній вул. можна знайти кілька фешенебельних магазинів, де ціни до непристойності високі, але якість і сервіс їм відповідають. Багато хто готовий безкоштовно доставити клієнта з готелю в магазин і відвезти назад з покупкою. У магазинах Сіде торгуватися з продавцями не має сенсу, тільки з директором, і на дуже вже великі поступки розраховувати не варто.

Кухня і ресторани Сіде

Кухня Сіде не сильно відрізняється від традиційної турецької, однак Середземномор'ї наклало на неї свій відбиток - в меню місцевих закладів багато страв з морепродуктів. В іншому все те ж саме, що і в будь-якому іншому куточку країни - кебаби, плови, овочеві салати з бринзою і оливковою олією, величезна кількість борошняних виробів з різними начинками. Любителям підбадьорливого напою обов'язково варто спробувати запашну каву по-турецьки. Повсюдно зустрічаються ресторани інших кухонь світу - французької, англійської та мексиканської.

Ласунам не варто проходити повз морозива з козячого молока. Навіть ті, хто не дуже любить сам напій, зможе гідно оцінити смак прохолодного тягучого ласощі.

Відпочинок в Туреччині міцно асоціюється з системою «все включено», і багато мандрівників обходять заклади громадського харчування стороною за непотрібністю. Проте вибрати пару вечорів і повечеряти за межами готелю все ж варто - заради різноманітності і атмосфери. Економні туристи можуть відправитися в скромні кафе, середній чек в яких не перевищує 40-80 TRY за вечерю з вином. Вуличний перекус обійдеться дешевше - 10-30 TRY. В асортименті торговців - донер-кебаб, «лахмаджун» (турецька аналог піци), сендвічі з рибою, фаршировані мідії і багато іншого. Більшість ресторанів можна віднести до середнього класу - вартість вечері варіюється від 70 до 160 TRY. У дорогих закладах вона може доходити до 400 TRY.

Вечорами деякі їдальні перетворюються в нічні клуби, де можна випити чогось міцного, покурити кальян, розслабитися і потанцювати.

Розваги і пам'ятки Сіде

Сіде - найкраще місце в Туреччині для тих, хто хоче поєднати пляжний релакс з насиченою екскурсійною програмою. Це місто-музей, кількістю пам'яток якого можуть позаздрити стародавні європейські столиці. Багатьом туристичних об'єктів більше 2000 років, і це вражає.

На екскурсію варто відправитися в історичний центр Сіде. Раніше тут розташовувався цілий комплекс античних споруд, тепер від них залишилися тільки руїни, але дещо збереглося непогано. Місцезнаходження найбільшій площі давньогрецького міста - Агори - зараз можна визначити хіба що з фундаментів торгових і підсобних приміщень, на подив уцілілому громадського туалету і останкам храму богині удачі Тюхе.

Неподалік від Агори знаходяться руїни найдавнішого кам'яного будови в країні - базиліки. Навіть в напівзруйнованому вигляді вгадується самобутня архітектура з візантійськими мотивами. Чи вдасться розглянути і досить заплутану планування будівлі. Поруч з базилікою стоять палац і каплиця єпископа, зведені трохи пізніше.

З боку материка старе місто відгороджують від решти курорту стародавні стіни. Інша частина, яка виходила до моря, практично не збереглася. Подекуди чітко видно колони з ліпниною і інші архітектурні елементи.

Від монументального в минулому будівлі портової лазні нині теж залишилися лише обриси - обвалилися кам'яні стіни з великими арками. Але і цього достатньо, щоб зрозуміти, яке значення надавали їй стародавні турки, що вибудували величезну парну в 3 столітті до н. е. А на північ від лазні знаходиться римський театр, який бачив на своєму віку античні трагедії, гладіаторські бої і інсценування морських битв. Збереглися півколо зорових рядів, кам'яні маски богинь Комедії і Трагедії і фрагменти інших скульптур.

При погляді на акведук, вік якого лише трохи менше базиліки, вражає розмах стародавньої інженерної думки. Для зведення такого водопровідного споруди в цій місцевості потрібні були складні конструкції, він забезпечував водою ціле місто. Звідси ж вона подавалася і до знаменитого фонтану Німфеум. Хоча зараз від нього залишилося всього два поверхи, а декоративні елементи практично не збереглися, про колишню велич можна судити по масивності будівлі і фрагментами мармуру в облицюванні.

Кілька фресок, що прикрашали Німфеум, а також труби акведука і багато інших експонатів, знайдені на території старого міста Сіде, можна побачити в античному музеї. В експозиції представлені статуї Афіни і Аполлона, жертовник, пісочний годинник, барельєфи і скульптури.

6 речей, які треба зробити в Сіде
  •         Побродити по руїнах античного Сіде, не забувши, втім, про головний убір і сонцезахисний крем - в високий сезон там може бути дуже жарко.
  •         Оглянути артефакти, знайдені під час розкопок в середині 20 століття, в Музеї Сіде, влаштованому в відреставрованих приміщеннях римської лазні 5-6 століть.
  •         Чи не пропустити найпопулярнішу «виїзну» екскурсію - до невисокого, але в повноводді дуже красивому водоспаду Манавгат.
  •         Покуштувати в одному з ресторанів, в достатку що розташувалися по берегах річки Манавгат, страви з свіжевиловленої форелі - місцевий делікатес.
  •         Відправитися в Аспендос до відкриття - милуватися відмінно збереглися римським амфітеатром до прибуття організованих туристичних груп.
  •         Якщо відпустку видався на червень-липень - побувати хоча б на одному поданні на сцені стародавнього театру в Аспендосе з унікальною акустикою в рамках щорічного Фестивалю опери і балету.
  •         Сіде для дітей
  •         Містечко невелике і спокійний, чисті піщані пляжі з пологим входом в воду і велика кількість водних розваг роблять відпустку з малюками комфортним і цікавим. На узбережжі багато сімейних готелів з дитячим меню і аніматорами. У готелях є просторі басейни з аквапарками, ігрові кімнати та майданчики.

У самому Сіде розваг для дітей небагато, але курорт розташований в годині їзди від Анталії і Аланії. У великих містах вибір набагато більше - кілька аквапарків, зоопарк, луна-парк, океанаріум, парк мініатюр і багато іншого. У 15 км від Сіде знаходиться Зелений каньйон - один з наймальовничіших ділянок природного заповідника в горах Тавр. Прогулянка на катамарані або катері по озеру між скель сподобається і дітям, і батькам. Старші зможуть скупатися в чистій прозорій воді, молодші - пограти на дитячому майданчику з гойдалками і каруселями, а дорослі - влаштувати пікнік на природі.

Найближчий до Сіде аквапарк розташований за півгодини їзди від міста в бік Аланії. Waterplanet (оф. Сайт) стоїть прямо на березі моря, з високих гірок відкривається чудовий вид. Це один з найбільших аквапарків середземномор'я - 16 дорослих атракціонів, включаючи самий екстремальний з промовистою назвою «Камікадзе», і дитяча зона з неглибокими басейнами і 8 гірками.

Клімат Сіде середземноморський з тривалим жарким літом, кількість опадів мінімальне. Сезон починається в квітні і закінчується в листопаді, коли спека спадає, а море стає прохолодним. Самий жаркий час - червень-серпень, відпочиваючим з дітьми і тим, хто погано переносить південне пекло, краще їхати в травні або вересні-жовтні. До того ж, в ці місяці не так багатолюдно і ціни значно нижче.

Зима коротка, тепла і дощова. На цю пору року доводиться найбільша кількість опадів. Для екскурсійного туризму краще вибирати березень або грудень, коли купальний сезон закритий, спеки немає, і стоїть тепла комфортна погода.
події

Для любителів опери, балету, мюзиклів і класичної музики з 1994 р в амфітеатрі Аспендоса, що зберігся з давніх часів, в липні-вересні проходить щорічний фестиваль - один з найзначніших в світі і єдиний в Туреччині. Щороку сюди з'їжджаються прославлені театральні трупи з усього світу. Зі сцени стародавнього амфітеатру з відмінною акустикою звучать опери Верді, Пуччіні, Моцарта і балетні шедеври Чайковського. Аспендос розташований всього в 40 хвилинах їзди від Сіде.

СИДЕ І ОКОЛИЦЯ

Де зупинитися: на одному з курортів Анталійського узбережжя або в запальному Сіде, який за сумісництвом вважається ще й «музеєм під відкритим небом». Або на одному з пляжів Сіде: в сімейному Чолакли, молодіжному Кумка, мальовничому зеленому Соргуні, спокійних і тихих Кизилагач і Кізілот.
Що подивитися: древній Сіде, античний театр Аспендоса, водоспади Манавгата. Можна також вирушити до острова Кекова і руїн Світи, на дводенну екскурсію Ефес - Памуккале, або злітати до Єрусалиму або Стамбула. Нарешті, не варто залишати без уваги і унікальні печерні монастирі Каппадокії

Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити: Туреччина, ОАЕ, Домінікана, Єгипет
Найпопулярніші курорти Туреччини: Анталія   Аланія   Кемер   Мармарис   Сіде   Бодрум   Белек   Даламан   Дідім   Фетхіє
ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?

Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.

Тури в Сіде з Рівного 2021