Наш офіс
м. Рівне
Працюємо On-line під час війни
Графік роботи
Пн-Сб 09:00-18:00
підтримка 24/7

Тури в Мармарис 2023

Мармарис - один з кращих курортів Туреччини, він вважається самим «європейським» в країні. Справа в тому, що ще не так давно основний контингент відпочиваючих тут складався з англійців і голландців, які знають, як відомо, толк в якісному відпочинку. Зробити вибір на користь Мармаріса їм допомагали відразу кілька безумовних плюсів цього курорту.

По-перше, тут ідеальний клімат: навіть в липні-серпні немає виснажливого спеки. По-друге, спокійне море - оскільки курорт розташований в закритій бухті, відгородженій від відкритого моря островом і півостровом, хвиль тут майже ніколи не буває, вода добре «тримає» і тому курорт підходить тим, хто не дуже добре плаває - в тому числі дітям . Та й вхід в море тут плавний. Ну і по-третє, за Мармаріс закріпилася репутація самого танцювального міста Туреччини - в диско-барах вечорами яблуку ніде впасти. А ще тут приголомшливо красива гавань, в якій стоять на приколі білосніжні яхти та прогулянкові гюлети.

Як дістатися до Мармаріса

Дістатися до самого «європейського» курорту Туреччини найпростіше через Даламан - аеропорт цього курорту розташований приблизно в 109 км від Мармаріса. Прямо з авіагавань в місто регулярно відправляються автобуси, дорога займає всього 1,5 години. Ті, хто хоче поринути в море швидше, можуть взяти таксі: їхати трохи більше години. Але це дорожче, і є ризик нарватися на несумлінного водія, так що треба бути уважніше.
райони Мармаріса

У Мармарисі 4 головних курортних центру: Ічмелер, Турунч, Саригерме і Армуталан.

Ічмелер дуже популярний серед туристів завдяки своїм широким піщаним пляжам і термальним джерелам. Цей район підійде як для сімей з дітьми, так і для молодіжних компаній: на курорті є сімейні готелі з усією інфраструктурою для дітей і в той же час - бари, дискотеки та інші нічні розважальні заклади. Ічмелер також облюбували дайвери. Тут дуже чисті і спокійні прибережні води, є підводна гора з печерами, водяться восьминоги, омари, черепахи та інша живність.

Невелике село Турунч розташована по сусідству з Ічмелер. Це місце вважається одним з найбільш тихих і відокремлених в Мармарисі, а головною перевагою Турунч вважається шикарний пляж, відзначений Блакитним прапором, в оточенні соснових лісів. Тут немає дорогих готелів і ресторанів і взагалі особливих надмірностей в інфраструктурі. Сюди їдуть насолоджуватися природою, кататися на конях і яхтах і не робити нічого.

Ще одне місце для любителів спокійного відпочинку - Саригерме. Цей курорт розташований недалеко від аеропорту і в першу чергу орієнтований на сім'ї з дітьми, для яких тут є все - від анімації до меню.
Мармарис - дуже компактний курорт. Жити тут можна в одному, більш спокійному районі, а їздити розважатися - в інший.

Армуталан найбільший район Мармаріса. Туристи його люблять за бюджетне розміщення і достаток розваг. Тут багато магазинів, ресторанів і нічних клубів, а головна визначна пам'ятка району - водоспад Джаміавлу, розташований в лісі. Крім звичних розваг турецьких курортів, тут популярні велопрогулянки по лісі і піші походи.

Для любителів нічного життя і дискотек до ранку є вулиця барів (Bar Street), де зосереджені всі розважальні заклади, які відкриваються о 23:00 і працюють до ранку. Вхід в усі бари та дискотеки безкоштовний, більш того, подекуди запропонують вітальний коктейль або пиво. Мармарис досить компактний курорт, так що доїхати сюди можна швидко з будь-якого району.

Транспорт

Пересуватися по Мармарису можна на маршрутних таксі (долмуш), водним транспортом і на таксі.

Найекономічніший спосіб - маршрутні таксі долмуши (від турецького «долмуш» - наповнений). Вони курсують між Мармарис і Ічмелер на регулярній основі з 7:15 до 1:30. Долмуши Мармаріса пофарбовані зеленою смугою, Ічлемера - помаранчевої. Є ще маршрутки з синьою смугою - вони обслуговує Армуталан, передмістя Мармаріса. За найпопулярнішим маршрутами долмуши курсують раз в 5-10 хвилин (взимку - рідше). Вартість проїзду - 2 TRY, оплачується безпосередньо водієві. Зупинити їх можна, просто піднявши руку вгору, ніяких спеціальних знаків пальцями, як це зазначено в деяких путівниках, зображувати не потрібно. Кондиціонерів в маршрутках немає, тому іноді водій не закриває двері, щоб провітрити салон. Якщо вам некомфортно, можна попросити закрити.

Всі таксі в Мармарисі жовтого кольору і з шашечками на даху. Їх стоянки можна знайти біля готелів, ресторанів і на багатьох великих перехрестях. Машини обладнані лічильниками з фіксованою стартовою ціною, яка збільшується з кожним пройденим кілометром. Деякі таксі пропонують фіксовану ціну за поїздку, іноді це кращий варіант, особливо якщо ви не знаєте дорогу. Середня вартість поїздки по місту: 10-25 TRY.

Уздовж берегової лінії є багато невеликих причалів, звідки відправляються таксі-човни місткістю 20-25 чоловік. Вони починають ходити о 9:00 і закінчують близько 21:00, курсують уздовж узбережжя і зупиняються практично на кожному кілометрі. Вартість поїздки в межах міста - близько 10 TRY, можна відправитися і на більш далеку відстань, але це вже істотно дорожче.

Оренда авто

У Мармарисі не оcобо багатий вибір прокатних компаній. Серед відомих - Europcar, Sixt, Enterprise, Circular Car Hire. Відповідно, вартість прокату - вище середньої по країні, проте є і відчайдушно демпінгують місцеві маленькі контори. Парк їх автомобілів невеликий, але зате ціна може бути в 2 рази нижче, ніж у міжнародних представників. Користуватися послугами таких компаній стоїть на свій страх і ризик, тільки якщо ви впевнені, що зможете самостійно перевірити технічний стан авто на предмет неполадок.

Найзручніше взяти машину прямо в аеропорту Даламан, там найбільший вибір. Наприклад, «Фольцваген-Поло» в базовій комплектації і без додаткових страховок обійдеться від 400 USD за 2 тижні.

Зв'язок і Wi-Fi

З мобільним зв'язком в Мармарисі все добре. Є кілька мобільних операторів, кожен з яких пропонує на вибір тарифи для туристів. Функція відправки SMS за кордон передбачена далеко не всіма тарифами, потрібно уточнювати окремо.

Туристам пропонуються передоплаті тарифи з можливістю поповнення. Сім-карти і картки оплати продаються в офісах операторів стільникового зв'язку, супермаркетах, газетних кіосках і в аеропорту Даламан.

З 12 липня 2005 р обмежено використання нетурецких мобільних телефонів з турецькими сім-картами. Телефон потрібно зареєструвати при в'їзді в країну в митній службі протягом 30 днів або строк користування сім-картою складе не більше 2 тижнів. Після закінчення цього часу телефон для турецьких «сімок» буде заблокований.

Wi-Fi є практично у всіх готелях. У холі зазвичай безкоштовний, в номерах буває платний - 17-35 TRY на добу, але швидкість, особливо в бюджетних готелях, залишає бажати кращого. У кафе і ресторанах Wi-Fi, як правило, безкоштовний і з пристойною швидкістю, подекуди потрібно вводити пароль, який нададуть від кожного замовлення.

Мобільний інтернет можна підключити при покупці сим-карти, 4 Гб трафіку на хорошій швидкості обійдуться приблизно в 100 TRY. Інтернет-кафе в Мармарисі є, але їх небагато, і зазвичай вони служать клубом за інтересами для місцевих підлітків, які грають в «стрілялки». Там буває незатишно і накурено, але для термінового доступу цілком підходить. Вартість години - 3,5-7 TRY.


Пляжі Мармаріса

Пляжі в Мармарисі займають все узбережжя від центру курорту до Ічмелера. Прибережна смуга неширока і відділена дорогою від вулиці з кафе, ресторанами і готелями. Всі пляжі піщані з пологим входом в море, обладнані кабінками для перевдягання та туалетами.

Муніципальний міський пляж не відрізняється чистотою і досить численний народ. А ось пляжі Ічмелера (в 7 км на захід від Мармаріса) і пляжі північного боку півострова Дженнет і бухти Кумлубука - чистіші. Бухта Турунч відзначена Блакитним прапором. Район Узунян між Мармарис і Ічмелер також популярний своїм пляжем і довгою набережній. Ще один пляж, який обов'язково варто відвідати, знаходиться в селі Орханіє. Він примітний підводного косою «Кизкуму» (Kizkumu) довжиною в 600 м, яка ділить затоку на дві частини. Навіть якщо зайти далеко, глибина буде дуже маленькою.

Багато пляжів в Мармарисі належать готелям, вхід і лежаки з парасольками для гостей - безкоштовні. На муніципальних пляжах лежаки і парасольки умовно безкоштовні: доведеться купити напій в пляжному барі. Та ж схема працює, якщо ви хочете відвідати приватний пляж готелю, не будучи його постояльцем. Що стосується диких пляжів, то найбільш відомий пляж «Узунян», розташований між Мармарис і Ічмелер. Там дуже красиво, і практично не буває людей.

Дайвінг

У Мармарисі та його околицях розташовано близько 50 дайв-сайтів, які рясніють античними руїнами. Основні місця для занурень: мис Кутюк, острів Дженнет, маяк Кадирга і острів Карго, мис Сари-Мехмет, маяк на острові Кечі, маяк «Індже Бурун» на острові Ілдиз, мис Хаітли, бухта Абді Рейса, скеля Язіх, бухта Аксу. Морська живність тут представлена ​​Сардами, тунцями, восьминогами, раками, муренами, рибами-кардиналами. На деяких дайв-сайтах трапляються осколки амфор.

Одне з найпопулярніших місць для дайвінгу - це печера Баса. Досвідченим дайверам тут, можливо, буде нудно, проте любителям підводних фотографій сподобається: тут дуже красиво.

Дайв-центри пропонують як індивідуальні, так і групові занурення. Вартість двох занурень по 20-30 хвилин - в середньому від 100 TRY з людини. У цю суму входить інструктаж, супровід інструктора, власне занурення, страховка і оренда повного комплекту обладнання. Бажаючі можуть пройти курс занурень і отримати сертифікат PADI - така можливість є в більшості дайв-центрів (потрібно уточнювати заздалегідь).
 

Готелі Мармаріса


Мармарис вважається молодіжним курортом, де життя кипить і вдень, і вночі. Готелі, розраховані на «тусовщиків» розташовані безпосередньо на курорті, звідки легко і швидко можна дістатися до барів і дискотек. Клубні готелі з великою територією знаходяться або за Мармаріс в найближчих селищах Хісароню або Турунч, або в парковій зоні між Мармарис і Ічмелер. У них є і корпусу, і бунгало. Готелі, розташовані за межами міста, більше підходять для сімейного відпочинку. Там, як правило, велика територія з різною розважальною інфраструктурою, включаючи дитячі майданчики, басейни та ін.

Більшість готелів Мармаріса - міського типу: чотирьох- і шестиповерховий корпусу. Багато міські готелі працюють за системою «напівпансіон», в сімейних і клубних готелях більше поширена система «все включено». Ніч в п'ятизірковому готелі Мармаріса обійдеться від 80 USD за номер на двох, у чотиризірковому - в 50-100 USD, а бюджетну «троячку» можна зняти від 20 USD на добу за двомісний номер.

Шопінг

Їхати за брендовим одягом і взуттям в Мармарис - не найкраща ідея. Вибір невеликий навіть в торгових центрах, ціни високі, багато підробок.

З Мармаріса має сенс везти шкіряні і замшеві вироби місцевого виробництва (куртки, ремені, сумки і гаманці), кераміку, ювелірні прикраси з золота і срібла, кальяни, статуетки, сувеніри з дерева. Майте на увазі, що в Мармарисі ви навряд чи купите якийсь рідкісний антикваріат. І якщо продавець стверджує зворотне і вимагає за свій товар підозріло великі гроші, попросіть сертифікат, що підтверджує справжність вироби.


Торгові центри

У самому історичному центрі міста, поруч з фортецею розташований торговий центр «Чарши» - один з найбільших в місті. Тут можна придбати одяг, взуття, тканини, мереживо ручної роботи, вироби з шовку, лазневі приналежності, косметику, солодощі, сувеніри та багато іншого за невисокими цінами. Ще один великий торговий центр знаходиться в Нетсель Марині (міський яхт-порт). Там є одяг і взуття міжнародних і місцевих брендів, сувеніри та ювелірні прикраси, а також всілякі товари на морську тематику.

Крім турецьких солодощів, Мармарис знаменитий своїми численними сортами меду: від банального квіткового до тимьянового «меду незайманих» - все це продається в продуктових супермаркетах. Найбільший з них - Tansas - знаходиться перед пристанню для яхт в кінці центральної вулиці міста. Неподалік від Армуталана є ще один відмінний супермаркет - Kipa. Там можна купити місцеві продукти, а також «санкційні» сири з Італії.


Ринкі

Центральний Критий ринок Мармаріса - дуже колоритний місце. Тут продаються шкіряні, замшеві вироби, прикраси з МІДІ, бронзи, вироби з оніксу, самобутні турецькі килими, тканини, вишивки, картини, колорітні сувеніри, місцевий мед «камбала» з ароматом сосни, свіжі овочі и фрукти, Всілякі вироби турецьких ремісніків и много інше. Базар займає Цілком дворівневе будівлю, Відкритий по четвергах и неділях, традіційно до вечора ціни істотно зніжуються.

У всіх східних країнах на ринку прийнято торгуватися. Це не тільки можливість заощадити, але і ритуал ввічливості: відмовившись від торгу ви ризикуєте образити продавця. Так що сміливо вимагайте ціну вдвічі нижчою за запропоновану.
Кухня і ресторани Мармаріса

Мармарис - місто гастрономічного інтернаціоналу. Тут представлені найрізноманітніші кухні світу: традиційна турецька, італійська, німецька, китайська і т. Д. Близькість до моря забезпечує достаток рибних ресторанів, як правило, всі вони зосереджені в районі причалу, а також часто відкриті при готелях. Самі автентичні і «нетуристичні» ресторани турецької кухні можна знайти в районі торгових рядів. Ну а в історичному центрі є все: італійські піцерії, китайські лапшічние і багато іншого.

У турецьких ресторанах подають яловичину і баранину зі спеціями, особливо популярні блюдо «Іскандер-кебаб» - ягнятина в томатному соусі за особливим рецептом, а також сочевичний суп «мерджімек чорбаси». Практично у всіх едальня можна знайти «мезе» - багато маленьких порцій різних холодних закусок. Що стосується десертів, то майже скрізь подають традиційну пахлаву і рахат-лукум. Мармарис славиться своїм медом, так що все солодощі на меду коштує обов'язково пробувати.

Обід в недорогий кебабних або інший закусочної обійдеться приблизно в 20 TRY з людини, а вечерю в ресторані - від 85 TRY на двох, включаючи місцеве вино.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки

Пам'ятки Мармаріса - це, в першу чергу, стародавні руїни і історичні пам'ятники, а також численні природні краси.

Одне з головних відвідуваних місць міста - фортеця. Мармарис розташований дуже вдало, тому не дивно, що на нього періодично хтось агресивно претендував. У 1522 р указом Сулеймана Пишного навколо міста була зведена фортеця, яка захищала його від ворогів і добре збереглася до наших днів.

У замку Кале розташований міський Музей Мармаріса. Сам замок імовірно побудований ионийцами в 1044 р. До н.е. е, і він цікавий сам по собі. Експозиція музею розповідає про історію цих місць, тут зібрані старовинні документи і стародавні предмети побуту і мистецтва людей, що населяли Мармарис з давніх часів.

Відомий пам'ятник Оттоманської епохи - караван-сарай султана Хафси, побудований в 1545 року на вузькій вулиці, що веде до замку. Раніше це місце служило придорожньої готелем для подорожніх і солдатів, а сьогодні в цих розмальованих арках розташовуються сувенірні магазинчики і кафе національної кухні.

Околиці Мармаріса

З Мармаріса організовується безліч екскурсій: до так званого острова Клеопатри (о. Седир), руїн стародавнього міста Кедраі і знаменитому пляжу Клеопатри; до Памуккале з його 17 геотермальними джерелами, внесеними до Списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; древньому місту Ефес і черепашачими острову Дальян.

Острів Седир розташований в 16 км на північ від Мармаріса і примітний своїм пляжем, де, як вважають місцеві жителі, купалася сама Клеопатра. Згідно з легендою, пісок на пляж був завезений на кораблях з Північної Африки. Від античного міста Кедраі на острові Седир збереглися руїни міських стін і театр.

Острів Дальян розташований в 80 км на південний схід від Мармаріса і відомий своїм найбільшим лежбищем черепах і лікувальними грязьовими ваннами і пляжами. Тут також знаходяться руїни античного міста Каунос. Він був заснований в 4 столітті до н. е., і сьогодні від нього збереглися тераси храму, театр, морський порт Агора і римські лазні.

У 30 км на північ від Мармаріса знаходиться мальовнича затока Гекова, на захід - містечко Датча, а на сході розташоване озеро Кейчеіз. Залив Гекова славиться своїми ландшафтами - пагорбами, порослими соснами і численними бухтами з кришталево-чистою бірюзовою водою. У самій берегової лінії біля підніжжя пагорбів розташоване село Ак'яка.

Неподалік від Мармаріса в маленькому селі Орханіє є ще одне дуже гарне місце - коса Киз-Куму. З ним пов'язано чимало сумних легенд, а по факту - це дуже мальовничий піщаний берег.
 

Що треба зробити в Мармарисі

  •         Відправитися в «Лазурне подорож» на гюлете - традиційному турецькому вітрильнику - за стандартним екскурсійним маршрутом і в супроводі гіда.
  •         Орендувати яхту (з екіпажем або без) і вийти в море в індивідуальному порядку - вибравши пункти призначення за своїм смаком.
  •         Оглянути міську фортецю, побудовану за Сулеймана Великого, і караван-сарай Хафза Султан 16 століття.
  •         Заглянути в туристичний офіс на Iskele Meydani поруч з пам'ятником невідомому турецькому нирцеві за морськими губками - розжитися буклетами та інформацією про екскурсіях.
  •         Випробувати адреналіновий захват на водних гірках аквапарку «Атлантіс», що в 4 км на північний захід від центру.
  •         Відвідати острів Седир, хоча б для того, щоб пробігтися босоніж по піску, щедро покриває тутешні пляжі. Унікальність цього піску в тому, що подібного йому не знайти більше ніде в Туреччині - тільки в Північній Африці.


Мармарис для дітей

Взагалі Мармарис більше підходить для молодіжних тусовок. Однак тут є чимало готелів для сімейного відпочинку - з дитячими майданчиками і анімацією, піщаними пляжами з пологим входом в море. В цілому на курорті з дитячими розвагами небагато, але є два аквапарки і атракціони в торгових центрах.

Найбільший аквапарк Мармаріса - Aqua Dream - знаходиться за супермаркетом Мігрос і займає територію в 44 тис. Кв. м (оф. сайт). Тут багато найрізноманітніших гірок, в тому числі для екстремалів, так що дорослим теж не буде нудно. Є кілька басейнів, кафе і боулінг. Вхід - 14 TRY. Другий аквапарк - Atlantis - трохи менше, варто прямо на березі моря (оф. Сайт). Доїхати до нього можна на бірюзовому долмуш у напрямку до Ічмелер. Якщо купувати екскурсію, в неї зазвичай включений трансфер від готелю. В аквапарку 9 гірок, басейн зі штучною хвилею, «жабник» для самих маленьких і кілька кафе. Вартість вхідного квитка - 12,50 TRY.

На курорті багато дитячих майданчиків, але однією з найкращих вважається та, що за пам'ятником Ататюрку. У торгових центрах є дитячі розважальні зони з атракціонами, а влітку в центрі міста відкривається маленький луна-парк.

Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити: Туреччина, ОАЕ, Домінікана, Єгипет
Найпопулярніші курорти Туреччини: Анталія   Аланія   Кемер   Мармарис   Сіде   Бодрум   Белек   Даламан   Дідім   Фетхіє
ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?

Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.

Тури в Мармарис з Рівного 2021