Бодрум - один з найпопулярніших і жвавих курортів на Егейському узбережжі Туреччини і справжній фаворит для сімей та пар, які подорожують у відпустці. З тих пір, як в 1970-х роках став популярним, Бодрум перетворився на великий космополітичний і галасливий туристичний курорт, проте йому вдалося зберегти свій екзотичний турецька поворот. Бодрум, занурений в історію, є улюбленим місцем відпочинку багатьох. Розташований на південно-західному узбережжі Туреччини, Бодрум може похвалитися славним сонцем, живий і доброзичливою атмосферою, і хоча в Бодрумі немає власного пляжу, ви знайдете безліч приголомшливих білих піщаних пляжів уздовж берегової лінії і на прилеглих курортах, таких як Гумбет, Торба Або Bitez, що робить Бодрум відмінним місцем для пляжного відпочинку. Бодрум приваблює різноманітну натовп. Популярний серед туристів, які шукають живий, нон-стоп-відпочинок, Бодрум обслуговує всі віки і бюджети в весняний, літній та осінній місяці. У Бодрумі знаходиться найбільша жвава нічне життя
Туреччини за межами Стамбула. У літні місяці його вузькі вулички піднімаються з туристами і місцевими жителями або відпочивають в кафе або користуються цікавими барами і клубами. Популярна «Бар-стріт» проходить уздовж набережної від замку і є жвавій і жвавій областю, повної барів, клубів і розваг. Відомий для дискотек Halikarnass, який, як стверджується, є найбільшим нічним клубом на відкритому повітрі в Європі і влаштовує лазерні шоу і художники-кабаре, ця область є неодмінною умовою, якщо ви хочете запам'ятати ніч.
Мавзолей Галикарнаса розташований в Бодрумі і є одним з семи чудес стародавнього світу. Побудований для короля Маосоліса Карії, який помер 353 р до н.е. Його дружина і сестра королеви Артемісії, замок був зруйнований землетрусом між 1000 р н.е. і 1400 р н.е. і був відновлений в 1494 році лицарями св. Іоанна Мальтійського. Хоча більша частина замку була пошкоджена, залишки разом зі скульптурними фресками солдатів і тварин як і раніше є найпопулярнішою пам'яткою.
Амфітеатр Бодрум був побудований під час правління короля Мавсолоса і розташований на схилі пагорба з видом на весь Бодрум. Після того, як житло 13 000, це захоплюючий візит і пропонує прекрасний вид на замок і гавань.
Замок Святого Петра, середньовічний редут, побудований хрестоносцями, в якому зараз знаходиться Музей підводної археології, є обов'язковим, якщо ви перебуваєте в Бодрумі, оскільки він може похвалитися дивовижним краєвидом на море, візантійським корабельною і страшними старими підземеллями, щоб налякати себе! Це чудовий візит і призначений для відвідувачів будь-якого віку.
Ви дійсно знаєте, що перебуваєте в Туреччині, коли ви відпочиваєте в Бодрумі, з базаром кожен четвер і п'ятницю, продаючи найкращі страви і рибу, недавно спійману. Є й інші щоденні ринки, такі як текстильний ринок по вівторках і продаж фруктів і сирів - ви, ймовірно, навіть не дізнаєтеся, скільки фруктів є, поки не прийдете до цього!
Антикваріат і екзотичні дрібнички тут також десять-а-пенні, тому у вас буде більше, щоб згадати свою відпустку в Бодрумі, ніж просто спогади!
Бодрум - самий «тусовочний» курорт Туреччини, столиця нічного життя країни з рекордною щільністю барів, нічних клубів, ресторанів і дискотек на квадратний кілометр. У 14 бухтах півострова розташовані селища і готелі, а однойменне місто стоїть в самому його центрі. На відміну від більшості турецьких курортів, сюди їдуть в основному не німецькі любителі валятися на пляжах, а більш активні французи, скандинави та англійці.
Нинішній Бодрум стоїть на місці стародавнього міста Галікарнас, де знаходився знаменитий Галикарнасский мавзолей (353 р. До н.е. е.), Одне з 7 чудес світу. На жаль, в Середні століття чудо було знищено землетрусами, а залишки сьогодні можна побачити тільки в Британському музеї в Лондоні. Проте, збереглося тут дещо від славного древнього спадщини, багатовікові свідоцтва древніх цивілізацій в Старому місті мирно сусідять з модою і сучасністю.
Бодрум складається з двох частин. Східної - з довгим, вузьким, але зручним пляжем, всілякими барами, ресторанами та клубами. І західній - життя тут спокійніше і зосереджена навколо марини і яхт-клубу. Тут знаходяться дорожчі супермаркети і ресторани. Завдяки частим вітрам цей курорт - ще й гарне місце для шанувальників серфінгу та інших водних видів спорту.
Транспорт
Основний вид громадського транспорту в Бодрумі - типові для Туреччини маршрутки-долмуши, початківці рух з Центрального автовокзалу. Вони підбирають пасажирів повсюдно: досить просто махнути водієві рукою, стоячи на узбіччі в будь-якій точці міста. Оплата здійснюється при вході, вартість квитків залежить від відстані, в середньому поїздка обходиться в 2,50 TRY. Більшість готелів розташовані за межами міста, в 10-40 хвилинах їзди від центру, так що добиратися до їх порогам на долмуш набагато дешевше, ніж на таксі.
Тим, хто готовий переплачувати за комфорт, доведеться викликати особистий транспорт по телефону або прогулятися до спеціальної стоянки: ловити таксі на вулицях в Бодрумі не прийнято. Стоянки є в кожному районі, всі ділянки півострова поділені між перевізниками. Машини офіційних служб обладнані лічильниками, посадка коштує близько 4,50 TRY, кожен км - від 5 TRY, вночі діє подвійний тариф.
Оренда авто
Якщо майбутня подорож в Бодрум обмежується релаксом на пляжах, веселощами в клубах і оглядом основних визначних пам'яток, брати в оренду авто не має сенсу: пересуватися по місту зручно і на долмуш, а по центру і зовсім краще гуляти пішки. Якщо ж захочеться оглянути околиці або махнути на прилеглі грецькі острови Кос і Родос, звертатися до прокатникам можна і потрібно.
Офіси міжнародних контор Alamo, Budjet, Hertz і Enterprise відкриті прямо в аеропорту. Автомобілі середнього класу коштують від 110 TRY, преміальні моделі - від 180 TRY, мінівени - від 200 TRY в день. Ціна бензину - близько 5,30 TRY за 1 л. Рух на бодрумскіх вулицях найчастіше вільний (правда, доведеться звикнути до їх вузькості), пробки трапляються хіба що на в'їзді в місто. Більшість парковок розташовані при готелях і торгових центрах, практично всі вони - платні (від 5 TRY за годину).
Зв'язок і Wi-Fi
Роумінг в Туреччині досить дорогий, так що для дзвінків всередині країни і за кордон вигідніше купувати сім-карти місцевих мобільних операторів. Найпопулярніші - Vodafone, Turkcell і Avea, підібрати тариф та підключитися можна у фірмових офісах і великих супермаркетах. Середня вартість «сімок» - 30-70 TRY, баланс поповнюється за допомогою карт оплати.
Згідно із законом кожен телефон з турецької сім-картою повинен бути зареєстрований в країні. Допомогти з реєстрацією можуть в офісах операторів, процедура коштує близько 5 TRY.
На вулицях Бодрума встановлені таксофони, які беруть жетони і телефонні картки номіналом 30-120 одиниць. Їх можна придбати в кіосках з пресою, відділеннях пошти та великих магазинах. Карти на 60 одиниць вартістю близько 20 TRY вистачить на 20 хвилин переговорів з батьківщиною. Єдина незручність: більшість таксофонів зосереджені в центрі міста, тоді як більшість готелів - за його межами.
Wi-Fi (якщо пощастить - безкоштовний) можна відшукати майже у всіх готелях і ресторанах. На центральних вулицях відкриті інтернет-кафе, вартість години підключення - від 3,50-5,50 TRY.
Бухти і пляжі Бодрума
Узбережжя Бодрума поцятковано бухтами, кожна з яких таїть дивовижно красиві, відмінно обладнані пляжі. Практично всі вони належать готелям і регулярно прибираються. Велика частина узбережжя покрита галькою, але є і ділянки з насипним піском. Вода в Егейському морі чиста, дно пологе, безпечне для дітей. На пляжах є всі зручності, пункти прокату обладнання, лежаки і парасольки (як платні - 5-10 TRY за комплект, так і безкоштовні), кафе і ресторани.
Для самих вибагливих курортників відкриті пляжні клуби з платним входом і повним набором розваг.
Найбільш протяжні пляжі на півострові знаходяться в Бітез, в 7 км від центру Бодрума. Покриття тут піщане, біля берега ростуть сосни і мандарини, вхід у воду зручний, без різких перепадів глибини, що особливо цінують сім'ї з малюками. Урізноманітнити відпочинок можна віндсерфінгом, катанням на катамаранах і вітрильних шлюпках. У Гюмбет абсолютно інший настрій: він магнітом притягує тусовщиків з усіх куточків Європи. Вдень вони ніжаться на піщаному узбережжі, насолоджуються серфінгом, парасейлінгом і байдаркові запливами, а вночі відриваються в модних клубах.
Краща репутація - біля містечка Гельтюркбюкю в 15 км від Бодрума з елітним пляжем, уздовж якого тягнеться тінистий алея. Ось тільки вода тут прохолодна, а вітри - сильні, так що підкорювати хвилю комфортніше, ніж купатися. Тургутрейс захищений від штормів прилеглими островами, Акьярлар славиться розкішними пейзажами, а Гюмюшлюк - чудовими рибними ресторанами.
Дайвінг
Бодрум - одне з кращих в Туреччині місць для дайвінгу: підводний світ у його узбережжя неймовірно багатий, вода - тепла (до +25 ° C влітку) і прозора (можна розглянути деталі на 20-30-метровій глибині). Тут налічується близько 15 дайвсайтов, найцікавіші з яких зосереджені біля острова Орак. Головні місцеві краси - 100-метрова природна стіна, таємничі печери і прикріплені до кам'янистому дну морські губки всіх кольорів веселки.
Вартість дайвінг-турів з обладнанням - від 160 TRY.
В околицях островів Карго і Кечек варто поглянути на живописні коралові рифи і якір, кинутий колись древнім фінікійським судном. Курт-Бурун - місце проживання мурен і восьминогів, Ферен знаменитий ефектними скельними утвореннями, Великий і Малий рифи - химерними морськими тваринами і рослинами.
У Чорного острова можуть пірнати як новачки, так і професіонали, а ось до берегів Ясси-пекла не варто наближатися без спеціальної підготовки: течії тут сильні, зате занурення (особливо нічні) ризикують врізатися в пам'ять надовго. До місць реальних корабельних пірнати заборонено, але підприємливі турки відтворюють їх штучно: наприклад, в районі Чорного острова затоплені корабель берегової охорони і військовий літак.
Готелі Бодрума
Більшість готелів розташовані на околицях Бодрума, в центрі можна відшукати лише невеликі приватні готелі. Береги на півострові досить круті, так що багато фешенебельні заклади оснащені спеціальними ліфтами, що спускають постояльців до моря. Ціни на проживання вище, ніж в Мармарисі або Анталії, але і рівень комфорту найчастіше відповідний. Для сімейного відпочинку підходять Бітез, Тургутрейс і Торба, шанувальникам нічних розваг варто їхати в Гюмбет, цінителям елітного сервісу і невтомним віндсерфері буде комфортно в Гельтюркбюкю.
Хостелів в Бодрумі мало, ліжко в загальній кімнаті можна орендувати за 35-45 TRY на добу. Проживання в готелях «ліжко плюс сніданок» і гостьових будинках - від 70 TRY в день за двомісний номер. Ночівля в затишних «трійка» - від 105 TRY, в розкішних «п'ятірках» - від 355 TRY.
Шопінг
У Бодрумі можна і сувенірів прикупити, і гардероб поповнити. Брендовий одяг продають в торгових центрах, найбільші з яких - «Оазис» і «Емельсе» з бутиками європейських марок і іменитих турецьких дизайнерів. Правда, ціни тут вище, ніж в інших містах: репутація тусовочной Мекки дає про себе знати. Головні шопінг-артерії - торгові вулиці в околицях проспекту Ататюрка і замку Св. Петра. З місцевого асортименту особливо хвалять бавовняний одяг, шкіряні аксесуари, високоякісні каву і чай, а також мочалки з натуральної губки, що видобувається з дна Егейського моря, - оригінальні і екологічні засоби гігієни.
Більшість магазинів відкриті з 8: 00-9: 00 до 18: 00-19: 00, супермаркети і торгові центри працюють довше.
За знаменитими турецькими солодощами, свіжими овочами та морепродуктами коштує відправитися на Центральний ринок (розцінки тут негуманні, але торг вітається). По сусідству з ласощами красуються вовняні килими, біжутерія в національному стилі, морські раковини всіх форм і розмірів, вироби з оніксу і інші сувеніри. Хоча за килимами краще їхати в сусідні селища Мумкулар і Чокмакдаг, де виготовляють по-справжньому унікальні інтер'єрні прикраси. А за ювелірними виробами - на вул. Барлар Сокаги (тут продають ще й стильні шкіряні сандалі ручної роботи) і в магазин «Марина Молл» з ексклюзивними коштовностями на кшталт кольє з чорних алмазів.
Кухня і ресторани Бодрума
У Бодрумі є кафе і ресторани для прихильників будь-якої кухні: європейської, азійської, латиноамериканської, середземноморської, вегетаріанської. Але оцінити колорит турецьких гастрономічних традицій можна лише в автентичних закладах - невеликих закусочних «локанте», де подають нехитрі, але неймовірно смачні національні частування. Найбільш часті гості на столах - овочі і морепродукти, з яких складають найрізноманітніші закуски: салати, фаршировані страви, долму з рису в виноградному листі. Обов'язково варто спробувати м'ясо на вертелі «денер» і фаршировані квітки цукіні. У більш дорогих ресторанах меню знаходить лиск і вишуканість: на суд відвідувачів представлені йогуртові супи з помідорами, риба на грилі, кебаб з курки і баранини, плов з мідіями і морська квасоля в пряному соусі.
Перекус у фастфуді обійдеться від 10 TRY, обід в недорогому кафе - від 20 TRY на персону. Повноцінний вечерю в гарному ресторані - від 80-90 TRY на двох без урахування алкоголю. Чайові не обов'язкові, але від вдячної пари лір не відмовиться жоден офіціант.
Туреччина славиться своїми десертами: пахлава, лукум, шербети, зацукровані мигдаль, бергамотовий джем, фаршировані фрукти - справжній подарунок для ласунів. Але в спекотному Бодрумі конкуренцію їм складає морозиво різних сортів, та й напої тут воліють освіжаючі: мінеральну воду, соки і крижаний лимонад. Підняти градус можна стаканчиком раки, ось тільки вживати алкоголь дозволено в суворо визначених місцях, та й з'являтися в нетверезому вигляді на вулицях вкрай небажано.
Розваги і пам'ятки
Бодрум дихає історією: колись на його місці розташовувався багатющий місто Галікарнас, столиця стародавньої Карії. Про славну епоху досі нагадують античні пам'ятки, але головне архітектурне скарб час не пощадив. Галикарнасский мавзолей, одне з чудес світу, зруйнований землетрусом: безцінні статуї і барельєфи перевезені в Британський музей в Лондоні, а вцілілі фундаменти і фрагменти будівель - всього лише осколки колишньої пишноти.
Саме слово «мавзолей» зобов'язане своїм походженням галикарнасском гробниці: цариця Артемисия побудувала її для свого покійного чоловіка, царя Мавсола, і назва його усипальниці незабаром стало ім'ям прозивним.
На щастя, Бодруму як і раніше є, чим дивувати мандрівників. Головний пункт екскурсійної програми - замок Св. Петра, помітний з будь-якої частини міста. Він зведений в 1437 р в будівництві використовувалися матеріали з руїн легендарного мавзолею. Сьогодні в замку відкрито Музей підводної археології, де зберігаються стародавні кораблі і підняті з морського дна артефакти.
Подорож в далеке минуле триває на півночі Бодрума, де знаходиться величний амфітеатр 4 століття до н. е., здатний вмістити до 13 тис. глядачів. Настільки значну майданчик не можна залишати без діла: сьогодні замість гладіаторських боїв тут влаштовують концерти та музичні фестивалі. На заході красуються відреставровані Міндосскіе ворота - фрагмент 7-кілометровій кріпосної стіни, що служив колись центральним входом в карійського столицю.
Бодруму пощастило не тільки з історією, а й з природою. Неподалік від узбережжя знаходиться Чорний острів, відомий цілющими грязьовими і мінеральними джерелами, вражаючими пейзажами і відмінними можливостями для дайвінгу. Ще одна своєрідна пам'ятка - дискотека «Галікарнас»: величезний нічний клуб, стилізований під античний амфітеатр. На його танцполі можуть одночасно веселитися до 5 тис. Чоловік: не дивно, що саме цей заклад став символом безбашенних бодрумскіх тусовок.
11 речей, які треба зробити в Бодрумі
- Відшукати в замку Бодрума напис «Тут Бога немає» над дверима в тортур камери. І переконатися в зворотному, вийшовши на світло і поглянувши на пейзаж.
- Там же, в замку, не пропустити єдиний в Туреччині Музей підводної археології.
- Помилуватися на мальовничі бухти і острови під час круїзу на дерев'яній гюлете. Або махнути в велике «блакитне подорож» по всьому узбережжю.
- Вшанувати візитом Галикарнасский мавзолей (точніше, те, що від нього залишилося), вирізнявся колись в списку 7 чудес світу.
- Перевірити, чи так хороші бодрумскіе вечірки, «втративши голову» на танцполі «Галикарнаса».
- Після бурхливої ночі відновити рівновагу на цілющих джерелах Чорного острова.
- Послухати легенди про гермафродит біля східного затоки Бардакчі. Як максимум - випити води з джерела Салмакіс і поспостерігати за можливими гендерними метаморфозами.
- Зайнятися віндсерфінгом, парасейлінгом і водними лижами в Гюмбет або Бітез.
- Купити барвистий килим з шовкових ниток в навколишньому селищі Чокмакдаг.
- Покуштувати справжні кебаби і долму в закусочной- «локанте».
- Обійнятися з дельфінами в Бодрумском дельфінарії.
Бодрум для дітей
Найвідоміше «сімейне» місце в Бодрумі - аквапарк «Дедеман», який розгорнувся на площі в 4 га. Заснований більше 20 років тому, він до цих пір не покидає рейтинги найбільших і найпопулярніших водних комплексів в Туреччині. Тут обладнані 24 гірки, найдовші черги - до атракціонів «Камікадзе» (прямовисна гірка, що запрошує в вільний політ) і «Чорна діра» (довжелезна закрита труба з аудіовізуальними ефектами), що не обійдений увагою і басейн з гігантськими хвилями.
Малюкам більше сподобається на адаптованих дитячих атракціонах, батькам - в снек-барах, фотосалоні, магазині пляжного приладдя та на шезлонгах біля басейнів.
У розважальну програму варто включити і Бодрумскій дельфінарій (оф. Сайт на англ.), Розташований в бухті Гюверджінлік. Тут можна помилуватися на шоу за участю найбільш дружніх морських ссавців, пообніматься і навіть поплавати з ними. На території відкриті пляжний клуб, де щодня грають діджеї, бар і ресторан з традиційною турецькою кухнею. Та й в цілому Бодрум - дуже комфортне місто для відпочинку з дітьми: широкі пляжі з пологим дном, ігрові зони і анімаційні програми в готелях не дадуть дітворі занудьгувати.
Клімат Бодрума - помірний середземноморський. Погодні особливості визначають Егейське море (трохи прохолодніше, ніж Середземне) та постійний освіжаючий бриз. Саме завдяки їм тут ніколи не буває занадто спекотно або занадто холодно: навіть в примхливе міжсезоння природа рідко підкидає неприємні сюрпризи. Найхолодніші за місцевими мірками місяці - січень і лютий з північними вітрами, штормами і опадами, але вже в середині березня на півострів повертається пекуче сонце. У липні-серпні спека сягає піку, так що варто запастися косметикою з високим SPF. Ідеальний час для відпустки в Бодрумі - період з початку травня до кінця жовтня, коли Егейські води нагріваються до комфортних температур, а дощів практично не буває.
БОДРУМ І ОКОЛИЦЯ
Де зупинитися: на одному з курортів Егейського узбережжя Туреччини, наприклад, в тусовочному Бодрумі і його околицях: в мальовничому Акьярлар, в найближчих до центру курортах Гюмбет, Бітез і Ортакент, у другому за величиною на півострові пляжі Тургутрейс, в сонячному Ялікавак, який славиться своїми вітряними млинами, в місці відпочинку турецької еліти - Гельтюркбюкю, в мініатюрній Торбі для цінителів або в Гюмюшлюк, де знаходяться кращі рибні ресторани в околицях.
Що подивитися: легендарну Трою, храм Аполлона в Дидимах або античний театр в Милете, лікійські гробниці поблизу Дальяна, «музей під відкритим небом» Ефес. Крім того, можна сплавати до грецьких островів Родос або Кос (не забуваємо про шенгенську візу), відправитися на екскурсію до унікальних гарячих джерел Памуккале або до печерних монастирях Каппадокії, або злітати до Стамбула чи Єрусалиму.
Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити:
Туреччина,
ОАЕ,
Домінікана,
Єгипет
Найпопулярніші курорти Туреччини:
Анталія Аланія Кемер Мармарис Сіде Бодрум
Белек Даламан Дідім Фетхіє
ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?
Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.