Хто з вітчизняних туристів-пляжників не знає цей курорт? Анталія - найбільший місто на Середземноморському узбережжі Туреччини і один з ключових центрів Турецької Рив'єри. Але популярність цього міста - аж ніяк не заслуга ери глобального туризму. Анталія з'явилася на світовій сцені за 1,5 століття до н. е. (Тоді вона називалася Атталем по імені засновника, Атталоса II), з тих пір в ній встигли побувати безліч мандрівників, включаючи апостола Павла. Інвестувати в туризм як такий тут почали в 1970-х рр., І сьогодні в місто приїжджає по мільйону гостей щорічно.
Нині Анталія - великий і швидко розвивається місто, розташоване всього в 12 км від аеропорту. Тут розвинена мережа сучасних готелів, безліч ресторанчиків, кав'ярень в національному стилі, всіляких розважальних центрів і дискотек, незліченні магазини, аквапарки. Велика частина приїжджих бачить
Анталію тільки під час трансферу з аеропорту в готель. А між тим, місто, особливо його старий центр, - це набагато більше, ніж просто курортний населений пункт.
Райони Анталії
Анталія ділиться на 5 великих районів - Аксу, Кемер, Аланья, Муратпаша і Аланья. У кожному з них знайдеться щось цікаве для мандрівників.
Найзахідніший район міста - Аланья - популярний серед російських туристів. Сюди їх залучають упорядковані пляжі і розвинена інфраструктура: кафе, ресторани, магазини і парки. Тут же знаходяться аквапарк, дельфінарій, акваріум, «Біч парк» і оглядовий майданчик.
Лара - ідеальне місце для тих, хто хоче тусуватися до ранку. Цей район входить в Кемер і вважається діловим і розважальним центром Анталії. Тут багато дискотек і нічних клубів, а місцевий пляж відзначений Блакитним прапором. У Калейчі (теж частина Кемер) збереглися старовинні будівлі, мечеті і вежі.
У Муратпаша найбільший інтерес представляє базар. В асортименті - знамениті турецькі килими, мереживо, кальяни. В районі Кемер можна знайти сучасні торгові центри, з визначних пам'яток - зоопарк і водоспад з давньої печерою.
Наймолодший курортний район міста - Аксу, де однойменна річка впадає в Середземне море. Територія активно забудовується готелями, барами і іншою інфраструктурою.
Транспорт
Громадський транспорт Анталії розвинений добре - весь курорт і передмістя охоплює розгалужена мережа маршрутів. Курсують великі муніципальні автобуси і долмуши. В останніх проїзд оплачують готівкою водієві (1,5 TRY за поїздку). У муніципальному транспорті працюють тільки карти, для туристів є тимчасові At Biletler. Вони продаються в кіосках поповнення, які встановлені в різних районах міста. Є на деяких трамвайних і автобусних зупинках. Вартість - 5 або 10 TRY (на карті буде 4,20 TRY або 9,20 TRY відповідно), за одну поїздку списується 2,30 TRY.
В Анталії 2 трамвайні маршрути. Перший, «Ностальжі», проходить уздовж узбережжя і частіше використовується для оглядової екскурсії по Старому місту. Друга гілка, «Антре», веде з північно-західної окраїни в центр. Вартість проїзду - близько 2 TRY. На історичному маршруті приймають готівку.
У муніципальних автобусах і на лінії «Антре» діє система «Актарма» - протягом 45 хвилин за пересадку на інший маршрут плата не стягується.
У місті працюють тільки офіційні таксі, зупиняти машину на вулиці не доведеться - у готелів, ТЦ і пам'яток обладнані стоянки, а на багатьох перехрестях є жовті кнопки виклику. Проїзд оплачується по лічильнику (в середньому 20-50 TRY), при посадці краще простежити, щоб він був включений. Вартість поїздок в сусідні міста фіксована.
Хоча велосипедний транспорт в Анталії не такий популярний, міська влада створила мережу прокатних станцій «АнтБіс». Їх поки всього 6, більшість в центрі, неподалік від узбережжя. Ціна питання - 1 TRY за годину, ще 50 TRY - заставу.
Оренда авто
Автомобіль в Анталії знадобиться тільки тим, хто хоче самостійно обстежувати околиці, прокотитися по маршруту Сіде - Кепрюлю каньйон - Термессос - Аспендос і не залежати від екскурсійних груп. Для поїздок по місту зручніше використовувати громадський транспорт.
Дороги в місті хороші, пробки бувають тільки по буднях в години пік. Незважаючи на велику кількість автомобілів, навіть у високий сезон проблем з паркуванням немає. В Анталії багато підземних, критих і відкритих автостоянок. Безкоштовно можна залишати машину там, де немає заборонного знаку або значка евакуатора. Ціни на платних парковках варіюються від 3 до 15 TRY за годину. За часом вони не обмежені, на тривалий термін залишати вигідніше.
У місті працюють багато міжнародних (Avis, Budget, Europcar і інші) і місцевих контор. Останні зустрічаються в туристичних районах майже на кожному кроці і пропонують ціну мало не в 2 рази нижче, але багато хто воліє переплатити за надійність фірми. Вартість доби оренди в міжнародній конторі стартує від 100 TRY.
Зв'язок і Wi-Fi
Дзвонити в Україну вигідніше з сім-карти турецького оператора. В Анталії офіси великих стільникових компаній - Avea, Vodafone і Turkcell - зустрічаються часто. Також пакети продаються в більшості супермаркетів і кіосків з пресою. Для туристів переважно Avea - гарне покриття та низькі тарифи. Сама сім-карта обійдеться в 10-30 TRY, хвилина розмови з Росією - 0,15 TRY при підключенні пакета «Європа» на 100 хвилин за 15 TRY. Поповнювати баланс краще відразу на велику суму - в Туреччині діє досить дивна система тарифікації - чим більше коштів на рахунку, тим дешевше зв'язок.
Турецька карта працює в незареєстрованому іноземною телефоні 1-2 тижні, потім відключається. Якщо планується тривала поїздка, доведеться витратити ще близько 120 TRY (мито) і навідатися до відповідного відділу, щоб IMEI внесли в базу.
Безкоштовний Wi-Fi є майже в кожному готелі, кафе і ресторанах. В останніх найчастіше він під паролем, який потрібно дізнатися у офіціанта. Вийти в мережу можна на деяких міських пляжах - біля готелю «Клеопатра Біч» і клубу «Гавана Біч Клаб».
Пляжі Анталії
Узбережжі Анталії славиться чистою водою і розвиненою інфраструктурою. Майже всюди регулярно прибирають сміття, є туалети, душ і кабінки для переодягання, можна орендувати парасольки і лежаки. У більшості готелів - власні пляжі, на яких є все необхідне для постояльців. Вхід вільний, але з собою краще прихопити парасольки і рушники, щоб було на чому полежати. На платних ціна коливається в межах 5-10 TRY, в VIP-зону - 10-15 TRY. У цю суму входить користування парасольками і лежаками.
Одним з найпопулярніших серед молоді місць відпочинку вважається «Біч-Парк». Він простягнувся на 1,5 км уздовж узбережжя і є низкою невеликих платних пляжів. Днем там працюють водні розваги, а вночі проходять пляжні вечірки.
Найчистіше пляж Анталії - «Топчій» в національному парку «Олімпос».
Пляж «Лара» відмінно підходить для сімейного відпочинку з дітьми - скелясте узбережжя покриває дрібний білий пісок, вхід в воду пологий, за чистоту і екологічність удостоєний Блакитного прапора. Вхід безкоштовний, оренда парасольок і шезлонгів - 10 TRY.
Пляж «Аланья» ділиться на безкоштовну і платну зони. Перша практично не упорядкована, але там спокійно і комфортно - узбережжі чисте, є урни і роздягальні. У другій, заплативши за вхід, можна користуватися душем, туалетом, парасольками і шезлонгами. Є де перекусити і взяти прохолодні напої. Біля берега досить швидко і несподівано стає глибоко, з дітьми потрібно купатися дуже обережно.
Найчистіше пляж Анталії - «Топчій» - знаходиться на території національного парку «Олімпос». Він приваблює відпочиваючих прозорою водою, мальовничими краєвидами та тишею. Тут немає барів і клубів, гучної музики і екстремальних водних розваг. Вхід безкоштовний, можна взяти напрокат лежак. Покриття піщано-галькові, вхід у воду плавний, купати дітей безпечно.
Дайвінг в Анталії
Поблизу узбережжя Анталії багато дайв-сайтів. Вибір місць для занурень великий - є безпечні для новачків і ті, де не доведеться нудьгувати досвідченим дайверам. Для огляду найбільш цікавих для любителів река об'єктів потрібен дозвіл турецької влади. Без нього занурюватися в районі затонулих французького корабля «Сан Дідьер» і американського військового літака заборонено. Неподалік від берега є й інші цікаві з точки зору рек-дайвінгу сайти - античний корабель Гелідонья і спеціально затоплений літак турецьких військово-повітряних сил.
Підводний світ Середземного моря різноманітний - на скелястих утвореннях, поблизу невеликих острівців і в підводних печерах зустрічаються мурени, тунці, черепахи і навіть дельфіни.
На території курорту працюють кілька дайвінг-центрів. Відпочиваючим пропонують пробні занурення для новачків, навчання за міжнародними стандартами, сафарі до віддалених і складним сайтам для досвідчених дайверів і ін. Вартість одного запливу - від 70 до 120 TRY (в залежності від досвіду). Пройти навчання і отримати сертифікат PADI Open Water Diver можна за 1200 TRY. В ціну входить оренда спорядження. Для тих, хто хоче побачити підводний світ, але боїться пірнати з аквалангом, є сноркелинг - 45 TRY.
Готелі Анталії
В Анталії більше 200 варіантів проживання, половина з них представлена готелями, також є апартаменти, гостьові будинки та хостели. Ті, хто подорожують самостійно, іноді воліють знімати квартиру у приватних осіб, але вони здаються не менш, ніж на 2 тижні. Вартість проживання залежить від класу готелю, району і близькості до моря. Найдешевше зупинитися в гостьовому будиночку в Старому місті - від 50 TRY за ніч на двох. Там же багато недорогих готелів 3 * - 90-150 TRY за добу. На узбережжі немає готелів дешевше 100 TRY за ніч.
В Анталії широко поширена система «все включено» (від 250 TRY), але все більше готелів відмовляються від неї, включаючи у вартість номера тільки сніданок або напівпансіон.
Самий дорого район для відпочинку - Лара. Усе узбережжя тут забудовано готелями 4-5 * і туристичною інфраструктурою. Ціна за номер варіюється від 600 до 3500 TRY за ніч у двомісному номері. Трохи легше знайти бюджетний варіант в улюбленому нашими туристами Аланья. Загальний рівень цін там трохи нижче - «четвірки» і «п'ятірки» обійдуться в 300-600 TRY, «троячки» - близько 200 TRY.
Шопінг
Хоча ціни на популярних турецьких курортах давно вже зрівнялися з московськими, в Анталії і раніше є вигідний шопінг. Щоб купити одяг, взуття, аксесуари, косметику і біжутерію за низькими цінами, варто навідатися в великі ТЦ - «Діпо», «Озділек», «Мігрос» та інші. В останньому дорожче, але якість вища і вибір більший. В асортименті - товари відомих світових брендів (Adidas, Nike, Colin's, Zara).
Тим, хто хоче закупитися бюджетно, краще відправитися на речовий ринок в районі Лара. Тут знайдуться якісні турецькі трикотажні вироби, взуття та аксесуари.
Популярні торгові вулиці в центрі - Гюллюк і Ішіклар. Там продаються товари місцевого виробництва, але зустрічаються і гідні репліки європейських марок.
Подарунки друзям варто пошукати в ремісничих лавочках Старого міста. В Анталії великий вибір турецьких сувенірів - килимів ручної роботи, мальованої кераміки, виробів зі шкіри та дерева, східної одягу і прикрас. З їстівного - різноманітність східних спецій і прянощів, солодощі, оливки і оливкова олія.
Кафе і ресторани Анталії
Ресторанна карта курорту різноманітна. У центрі і на узбережжі зустрічаються закладу японської, китайської, французької, італійської та інших кухонь світу.
Повз турецьких ресторанів проходити теж не варто - місцеві страви славляться великою кількістю овочів і спецій, пряним смаком і ароматом. Завдяки розташуванню на узбережжі в меню багато риби і морепродуктів, приготованих з використанням турецьких трав, в гірських районах попитом користується форель. Крім того, в Анталії варто спробувати суп «кулаклі», гарбуз в сиропі «шинок татлиси» і салат «тхина» - найбільш характерні для цього регіону страви.
Для тих, хто байдужий до гастрономічних експериментів, на курорті знайдуться закладу російської і грузинської кухонь.
Ціни на їжу в Анталії демократичні. Щільний перекус обійдеться в 10-30 TRY. Вранці в кафе подають традиційний турецький сніданок - сир, оливки, овочі та інші закуски з соусами на великій таці. У кожному районі є підприємства фастфуда, як турецького, так і міжнародного - «Макдоналдс», «Бургер Кінг» та інші. На вулицях продають кебаби, сендвічі, бургери і шаурму. Коштують ці страви не більше 10 TRY з людини. У ресторанах середнього класу можна щільно пообідати за 70-100 TRY на двох (суп, салат, друге і напій). Замовляти гарнір частіше за все не буде потрібно - м'ясні страви подаються з запеченими або свіжими овочами та рисом. У дорогих рибних ресторанах на узбережжі і фешенебельних закладах Старого міста рахунок на двох за вечерю з алкогольними напоями може доходити до 200-400 TRY.
Розваги і пам'ятки
Історичних пам'яток та старожитностей в місті так багато, що на знайомство з ними доведеться витратити більшу частину відпустки.
На вході в історичний центр Анталії туристів зустрічають перший антична споруда - ворота Адріана, їх вік - майже 2000 років. В архітектурі Старого міста простежуються римська, візантійська, османська і турецька епохи. Про римлян нагадує вежа Хидирлик на південному сході Калейчі, у 2 столітті вона виконувала роль маяка і фортеці. Іншу вежу - Годинну або Саат Кулеси - звели в 19 столітті.
Найкрасивіший вид на гори, море, Анталію і її околиці відкривається з оглядового майданчика на вершині Тюнектепе.
У Старому місті багато інших старовинних споруд - житлові будинки, лазні і мечеті, а також головний символ Анталії - мінарет Йівлі. Його висока вузька вежа видно з будь-якої точки. У 17 км від центру, в районі Аксу збереглися руїни стародавнього міста Перга - кріпосні стіни, амфітеатр, стадіон, терми, агора і ін.
Щоб ближче познайомитися з історією цих місць від доісторичної епохи до наших днів, варто відправитися в Археологічний музей Анталії. 13 залів і вулична галерея зберігають тисячі експонатів - від викопних тварин до церковного начиння і дитячих іграшок. Особливий інтерес представляє Галерея богів - античні скульптури, гробниці, предмети побуту та багато іншого. А побачити відразу всі визначні пам'ятки Туреччини можна в «Міні-сіті» - парку мініатюр під відкритим небом. Серед експонатів - театр Аспендос, мавзолей Аниткабір і вежа Кизил-Куле.
Анталія для дітей
В Анталії цікаво і весело відпочивати з дітьми. В першу чергу увагу маленьких гостей міста привертає акваріум. Тут не так багато видів морських мешканців, але сходити однозначно варто. Особливий інтерес представляють акули, скати, черепахи, крокодили і тунель довжиною 130 м, яким закінчується екскурсія. Крім того, цікаві інтер'єри самої будівлі і декорації в акваріумах - порослі коралами дерев'яний корабель і літак, античні статуї і звисають зі стелі сталактікти. Після знайомства з підводним світом відвідувачі відправляються на прогулянку в зимовий містечко. Засніжені вулиці, крижані скульптури і голку ескімосів чекають дітей в «Сніжному світі».
Неподалік від акваріума знаходиться один з найбільших аквапарків країни - «Акваленд» (оф. Сайт на англ.). На площі 36 тис. Кв. м розмістилися 8 басейнів, 10 екстремальних атракціонів, джакузі, бари і багато іншого. Крім того, в місті є ще кілька місць, де можна покататися на водних гірках.
Варто включити в програму похід в «Актур парк». Вхід в нього виконаний у вигляді замку, а на території встановлені атракціони для дітей і дорослих - від нешкідливою каруселі з конячками для малюків до величезних конструкцій, від одного погляду на які перехоплює подих.
8 речей, які треба зробити в Анталії
- Перейнятися древньою історією цих місць, стоячи поруч з воротами імператора Адріана.
- Забравшись на оглядовий майданчик, поглянути на мінарет Йівлі незвичайного виду.
- З місцевого порту відправитися на екскурсію до водоспадів Дюден: під Верхнім знаходиться простора карстова печера, а Нижнім добре милуватися з борта прогулянкової яхти.
- Неодмінно побувати в найпопулярнішому аквапарку - «АКВАЛЕНД».
- Поринути в старовину і старовину в Археологічному музеї.
- Уявити себе Гуллівером в країні ліліпутів, походжаючи по міні-місту - парку, який представляє всі визначні пам'ятки Туреччини, зменшені в 25 разів.
- Прогулятися повз піраміди Сабанчи - споруди зі скла і металу грандіозних розмірів.
- Чи не пропустити шоу фонтанів - саме видовищна вистава вечірнього міста
Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити:
Туреччина,
ОАЕ,
Домінікана,
Єгипет
Найпопулярніші курорти Туреччини: Анталія
Аланія Кемер Мармарис Сіде Бодрум Белек Даламан Дідім Фетхіє
ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?
Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.