Наш офіс
м. Рівне
Працюємо On-line під час війни
Графік роботи
Пн-Сб 09:00-18:00
підтримка 24/7

Тури в Аланію 2023

Аланія - атмосферне курортне місто на середземноморському узбережжі Туреччини. Незважаючи на віддаленість від аеропортів, він користується популярністю серед відпочиваючих. Туристів приваблюють тепле море, відмічені Блакитним прапором пляжі і демократичні ціни. Тут для кожного знайдеться відпочинок до душі і кишені. Любителям відокремленої релаксації підійдуть віддалені від тусовочних місць райони, де можна в тиші потягувати прохолодні напої на пляжі і зовсім не вибиратися з території готелю. Молодь порадують клубні готелі і галасливі вечірки біля пристані і в центрі курорту.

Для тих, хто не уявляє відпочинок без екскурсій і поїздок, в місті і околицях безліч пам'яток - вежі, стародавні фортеці, мечеті та інші споруди. З природних красот особливий інтерес представляють печери Аланії зі сталактитами, сталагмітами і підземними озерами.

Транспорт

Громадський транспорт розвинений непогано. Містом курсують близько 20 маршрутів автобусів і долмуш. Вони діляться на муніципальні і приватні. Перші ходять по головних вулицях, на друге можна дістатися практично в будь-яку точку міста. Вартість проїзду в центральній частині курорту - 2,5 TRY, на далеких маршрутах може доходити до 4,5 TRY. Купувати квитки потрібно у водія при вході через передні двері, для виходу використовуються задні.

Тим, хто планує багато їздити на громадському транспорті, варто купити електронний квиток Kentkart, по ньому одна поїздка обійдеться в 1,75 TRY, ціна однієї карти - 5 TRY, які вже будуть на рахунку. Діють лише в муніципальних автобусах.

Таксі можна взяти на стоянці, викликати по телефону або за допомогою звичних для Туреччини кнопок на стовпах і деревах. Приватних перевізників заборонений, все офіційні таксі оснащені лічильниками. Часом водії йдуть на різні хитрощі - таксометр раптово ламається або випадково перемикається на нічний тариф. Вірити цьому не варто - зламаний апарат починає працювати, як тільки турист вирішує відмовитися від поїздки. Проїзд по місту обійдеться в 35-50 TRY, вночі - в 2 рази дорожче.

Для любителів активного відпочинку по всьому узбережжю встановлені термінали прокату велосипедів. Буде потрібно карта Visa або Mastercard, на якій при оформленні будуть заблоковані 150 TRY застави за кожен. Вартість першої години - 0,25 TRY, далі - 2 TRY за годину, але не більше 10 TRY за добу. Протягом 24 годин велосипед обов'язково потрібно повернути на стоянку, інакше заблоковані кошти спишуться з карти безповоротно.

Оренда авто

Тим, хто не збирається виїжджати за межі Аланії або вважає за краще автобусні екскурсії, брати машину напрокат не варто. Громадський транспорт ходить регулярно, дістатися можна практично в будь-який район міста. Автомобіль стане в нагоді для огляду сусідніх міст, якщо хочеться вільно пересуватися і не залежати від екскурсійних груп. Дороги на курорті відмінні, заторів практично не буває, з паркуванням проблем немає. Залишити машину безкоштовно можна на стоянках біля пляжів, пам'яток і магазинів, місця є завжди. Платні стоянки зустрічаються переважно в центрі, вартість - 2-4 TRY за пару годин для легкового авто.

Недосвідченим водіям варто бути уважнішими на міжміських трасах, які частково проходять по гірських серпантинах.

Прокатні контори працюють на самому курорті і в аеропортах Газіпаша і Анталії. Є й місцеві турецькі фірми, і міжнародні компанії - Avis, Europcar, Rent Go та інші. Перші пропонують більш бюджетні варіанти, другі - надійніше в плані страховки. Ціни на автомобілі економ-класу стартують від 140 TRY на добу.

Зв'язок і Wi-Fi

Якщо в планах часті розмови з Росією, краще купити карту одного з місцевих операторів. Вони продаються в салонах стільникового зв'язку, продуктових магазинах та кіосках. Спеціальні передоплаті тарифи для туристів є у Turkcell, Vodafone і Avea. Найбільш вигідний варіант для наших співвітчизників пропонує останній - 0,15 TRY в хвилину для дзвінків в Росію і європейські країни. Сама «сімка» коштує 10-30 TRY, щоб скористатися спецпредложением, потрібно підключити міжнародний пакет «Європа» - 100 хвилин за 15 TRY. Якщо поїздка затягнеться більше, ніж на 2 тижні, варто зареєструвати апарат. Довше місцева сім-карта в іноземній телефоні, IMEI якого немає в турецькій базі, працювати не буде. За процедуру стягується мито - 120 TRY.

Безкоштовний Wi-Fi є практично в кожному готелі, правда, часто - тільки в зоні ресепшн. Іноді, щоб підключитися до інтернету в номері, досить взяти чек з паролем у адміністратора. Доплачувати найчастіше не доведеться. Точками доступу обладнано багато кафе і ресторани, а також кілька муніципальних пляжів, в тому числі і «Клеопатра».

Пляжі Аланії

Пляжі Аланії вважаються одними з кращих в Туреччині. Вода чиста і прозора, інфраструктура розвинена добре, за порядком ретельно стежать. Берег покриває білий пісок з жовтуватим відтінком, подекуди зустрічаються гладка галька і крихітні камінчики. Практично на всьому узбережжі є роздягальні, прокат парасольок і шезлонгів, пляжні бари і кафе, але ціни на їжу і напої в 1,5-2 рази вище, ніж в магазинах. Туалети платні - 2-4 TRY.

За екологічну чистоту і високий рівень сервісу місцеві пляжі періодично удостоюються Блакитного прапора.

Усе узбережжя курорту розділене скелястим мисом на дві частини. Окремі ділянки прибережних зон належать готелям, але є і муніципальні пляжі - два в східній частині міста і два в західній. Вхід безкоштовний, але за користування пляжним інвентарем доведеться платити - 5 TRY за один парасольку або шезлонг. Орендувати лежаки не обов'язково - можна розташуватися на рушник.

Найкрасивіший і популярний пляж - «Клеопатра» - простягнувся на 2 км від західної окраїни міста. Покриття тут піщано-галькові, вода залишається прозорою навіть при сильних хвилях, які піднімаються досить часто. Вхід в море різкий, глибина набирається швидко, тому батькам з маленькими дітьми краще вибрати для відпочинку інший пляж. Відповідний є на схід від скелястого мису - «Кейкубат». Там досить дрібно, море тихе і спокійне. Із західного боку до скелі примикає пляж «Дамлаташ», головною визначною пам'яткою якого вважається однойменна печера. В іншому він практично не відрізняється від «Клеопатри» - широкий, з усіма зручностями, пунктами прокату спортінвентаря і дитячими майданчиками. На східній околиці є ще один безкоштовний муніципальний пляж - «Портакал». Покриття - піщано-галькові, є бари, кафе, прокат шезлонгів і водні атракціони.

Готелі Аланії

Аланья - один із самих бюджетних курортів Туреччини. Вартість проживання залежить від близькості до моря, набору опцій і «зірковості». Остання не завжди відповідає положенню справ в готелі, варто пошукати реальні відгуки. Крім того, потрібно враховувати формат відпочинку. Молоді припадуть до смаку клубні готелі, сім'ям з дітьми - готелі 4-5 * з анімацією і необхідними зручностями.

На першій лінії важкувато знайти житло дешевше 120 TRY на добу. Однак в 7-10 хвилинах ходьби є недорогі квартири - 25-40 TRY за номер на 2-4 чоловік. Велика частина номерного фонду представлена ​​апартаментами і готелями. Перші зацікавлять економічних туристів, ціни стартують від 24 TRY за добу. Номер в готелі 3 * обійдеться в 60-300 TRY за ніч, в «четвірці» - в 120-450 TRY. «П'ятірок» в місті небагато, вартість двомісного номера коливається від 300 до 600 TRY на добу. В ціну входить трансфер з аеропорту і назад.

Шопінг

На курорті повно магазинів, бутіків і торгових центрів. Головна торгова вулиця - бульвар Ататюрка. Ще одне місце, яке притягує шопоголіків - Східний базар. В асортименті - одяг, взуття, дитячі речі, аксесуари і сувеніри. У маленьких магазинчиках і на ринку прийнято торгуватися, цілком реально скинути ціну в 2-3 рази. Хоча речі тут і без того дешевше, ніж в Росії. У великих бутиках і ТЦ ціни фіксовані, а й ризик нарватися на неякісну китайську підробку нижче. На курорті багато недорогих і добротних турецьких товарів з джинси, шкіри та трикотажу. Також попитом користуються ювелірні прикраси, однак не варто поспішати і купувати золото задешево - якість залишає бажати кращого. На прилавках практично немає оригінальних речей європейських брендів, зате є досить непогані репліки.

Тим, хто хоче закупитися в торговому центрі і заощадити, краще відправитися в передмістя - Махмутлар, Авсаллар або Конакли.

На пам'ять з Аланьї зазвичай відвозять магніти і футболки з національною символікою, кераміку, шовкові хустки, килими і кальяни - сувенірні і справжні. Також варто звернути увагу на місцеві кави, чаї, спеції і солодощі. Досвідчені туристи рекомендують з'їздити за національним колоритом подалі від курортних регіонів - в глибинці можна відшукати автентичні і недорогі штучки ручної роботи.
 

Кухня і ресторани


Ресторанна карта Аланії різноманітна - європейська, японська, італійська і навіть латиноамериканська кухні. Але особливим попитом серед туристів користуються середземноморські і національні страви. У кафешках на набережній чудово готують рибу і морепродукти. У турецьких ресторанах варто спробувати крем-супи з грибів, овочів, креветок та інших інгредієнтів, а також різні кебаби, закуски «мезе» на основі ніжного йогурту, фаршировані мідії і солодощі - лукум, «баклаву» і «Хелві». Любителям підбадьорливого напою припаде до смаку кави по-турецьки.

Економним туристам варто звернути увагу на апартаменти з кухнею і купувати продукти на ринку. Інший варіант - відійти подалі від популярних серед відпочиваючих вулиць і знайти столові і кафе для місцевих - середній чек виявиться на порядок нижче.

На курорті є звичні «Макдоналдс» і «Бургер Кінг», але в Туреччині краще віддати перевагу місцевим фастфуду - коржикам «ПІДЕ», шаурми і іншим «булочок» з начинками з яловичини, курки і овочів. Вартість такого перекусу - 5-10 TRY з людини. Сніданок в недорогому кафе обійдеться в 40-50 TRY на двох, обід в закладі середнього класу - в 60-80 TRY. Середній чек за вечерю з напоями на дві персони в дорогому ресторані може доходити до 100-150 TRY.
Розваги і визначні пам'ятки Аланії

Символ і головна визначна пам'ятка Аланії - вежа Кизил-Куле або Червона вежа, що датується 13 століттям. Вона була зображена на банкноті турецької ліри гідністю в 250 тис. В 1992-2005 рр., А також увічнена на прапорі Аланії. Кизил-Куле є 8-вугільну конструкцію з червоної цегли, колір якого і дав їй назву, і становить 33 м у висоту і 29 м в діаметрі.

Ще одне, не менш значуще місце - візантійська фортеця Іч-Кале на вершині пагорба, що підноситься над містом. Її стіни зі 140 вежами тягнуться вздовж півострова на 6,5 км, особливо ефектно вона виглядає вночі, з підсвічуванням. На території фортеці збереглися руїни замку 13 століття і кілька стародавніх будівель - ванни, цистерни для води, церкви.

В даний час всередині Іч-Кале можна побачити безліч житлових вілл, побудованих тут набагато пізніше, в 19 столітті.

З інших пам'яток можна виділити мечеть, зведену за наказом султана Аладіна Кейкубат I в 1231 року, а в 16 столітті заново відбудовану султаном Сулейманом Законодавцем; мавзолей Аксебе Турбесі 1230 року і судноверф Терсане, споруджену сельджуками 1228 року і використовувалася за призначенням аж до 1361 р

З музеїв інтерес представляють Етнографічний, розташований в башті Кизил-Куле, і Археологічний з рідкісними підлоговими мозаїками 2 століття н. е. Також в Аланьї є музей, присвячений оттоманському і турецькому реформатору і політику Мустафі Кемаля Ататюрка. Будинок, в якому він зупинявся в лютому 1935 р був відкритий для публіки в 1986 р Експозиція представлена ​​особистими речами Ататюрка, його фотографіями, історичним документами і телеграмами, адресованими народу Аланії.

Які екскурсії можна відвідати з Аланьї

Печери
Одна з небагатьох печер, які можна відвідати, - Дамлаташ (Damlatas Magarası), що в перекладі з турецької означає «камінь в краплях». Вона розташована в західній частині півострова і відкрита в 1948 р печеру, виявлену під час будівництва порту, веде вузький прохід довжиною близько 50 м. Всередині можна побачити безліч різнокольорових сталактитів і сталагмітів, вік яких налічує близько 15 тис. Років.

Піратське минуле Аланії досі приносить місту прибуток - тільки тепер дзвінкі піастри відвалюють не перелякати купці, а цікаві туристи, відправляючись на морські екскурсії по гротів і печер, які служили колись притулками флібустьєрів.

Цікаві також Печера закоханих (Asiklar Magarası) і Фосфорна печера (Fosforlu Magarası), названа так через цікавий ефекту освітлення завдяки високому вмісту в її склепіннях і стінах фосфору. А ось в Печеру піратів (Korsanlar Magarası) можна потрапити тільки на човні, так як вона морська.

Околиці Аланії

У 15 км від Аланії розташований Шарапса Хан або Шаравсінскій караван-сарай, побудований на Великому шовковому шляху в 1236-1248 рр. з ініціативи Кейхусрева II з метою приєднання Аланії до міста Конья. Це прямокутне спорудження площею 850 кв. м, що служило готелем для подорожніх і торговців.

10 речей, які треба зробити в Аланьї
  •         Заявитися в печеру Дим, що високо в горах, прямо до відкриття, до прибуття організованих груп: бродити серед сталагмітів і сталактитів, лякаючи кажанів, в повній самоті.
  •         Після огляду Аланійской фортеці спуститися вниз пішки по петляє дорозі, милуючись мальовничими краєвидами та старими будиночками.
  •         Поєднати корисне з приємним: позайматися на тренажерах, розставлених уздовж набережної, спрямувавши погляд на нескінченно прекрасне море.
  •         Розвідати, в який день тижня в вашому районі розгортається галасливий вуличний базар: закупитися соковитими фруктами, ароматними східними спеціями і недорогим одягом.
  •         Хоча б на один вечір вирватися з пут «все включено» і насолодитися різноманітністю кебабів, «ПІДЕ» і солодощів в одній із затишних кав'ярень в центрі міста.
  •         Проїхатися на кораблику по простому маршруту навколо виступаючого в море півострова (того самого, на якому фортеця): послухати історії про які ховалися колись в місцевих печерах піратів і невдачливих закоханих.
  •         Після заходу відправитися до порту - самому тусовочному місця курорту.
  •         Взяти велосипед в оренду і прокотитися по набережній, що розтягнулася на кілька кілометрів від півострова в сторону Газіпаша.
  •         Піднятися на Червону вежу (Кизил-куле), не забувши оглянути музейну експозицію, розташовану на її першому поверсі.
  •         Виділити півдня на відвідування Аспендоса і водоспаду Манавгат (на півдорозі до Анталії).
  •  

Аланья для дітей


Курорт відмінно пристосований для відпочинку з дітьми. У ресторанах і готелях є стільчики, ліжечка, спеціальне меню, ігрові кімнати та анімація. Щоб подивитися на кумедні виступи дельфінів і морських котиків, варто відправитися в дельфінарій «Сіаланья» (оф. Сайт). Він знаходиться в 20 км від міста, поблизу селища Тюрклер. Після представлення, надівши спеціальний жилет, можна поплавати разом з артистами. Дельфінарій оточує великий морський парк з безліччю атракціонів. Найцікавіший з них - занурення на морське дно. У спеціальному костюмі гості пірнають в велика водойма і досліджують підводний життя коралового рифу. Також на території парку є дитячий басейн і резервуари з акулами і скатами.

У 30 км від курорту, в селищі Окурджалар розташований один з найбільших аквапарків Середземномор'я - «Вотер Пленет» (оф. Сайт). Атракціони обладнані на території однойменного готелю, постояльці якого можуть відпочивати в парку кожен день. Для дітей 7-14 років є басейн з невеликими, але захоплюючими дух гірками. Для дорослих - більше 20 атракціонів від зовсім нешкідливих до екстремальних, а також джакузі, фонтани і басейн з хвилями.

Завдяки середземноморського субтропічного клімату на курорті цілий рік плюсова температура. Звичайно, поплавати в грудні не вийде, але купальний сезон досить тривалий - з кінця квітня до середини листопада. Найспекотніші місяці - липень і серпень, і хоча гірське повітря пом'якшує пекло, особливо чутливим краще вибрати для відпустки осінні місяці - оксамитовий сезон.

З грудня по лютий в місті коштує комфортна осінньо-весняна за московськими мірками погода. Правда, буває вітряно і дощитиме, але без заморозків та снігопадів. У березні стрімка весна приносить справжнє тепло, прогрівається повітря, а до середини квітня - і вода.


Де зупинитися: на одному з курортів Анталійського узбережжя або у веселій Аланьї і її околицях - бюджетному Махмутларе, спокійному Окурджалар, ідеальному для відпочинку сімей з дітьми Інжекум, жвавому Авсалларе або в розташованому поблизу від Аланії Конакли.
Що подивитися: стародавні руїни Світи або острів Кекова. Можна відправитися на дводенну екскурсію Ефес - Памуккале, злітати до Єрусалиму або Стамбула або обплавати на поромі до мальовничої Кіреніі (Північний Кіпр). Нарешті, не варто залишати без уваги і унікальні печерні монастирі Каппадокії.

Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити: Туреччина, ОАЕ, Домінікана, Єгипет
Найпопулярніші курорти Туреччини: Анталія   Аланія   Кемер   Мармарис   Сіде   Бодрум   Белек   Даламан   Дідім   Фетхіє
ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?

Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.

Тури в Аланію з Рівного 2021