Наш офіс
м. Рівне
Працюємо On-line під час війни
Графік роботи
Пн-Сб 09:00-18:00
підтримка 24/7

Тури на о. Занзібар 2023

 
Занзібар - це цілий архіпелаг з однойменним головним островом, розташованим на північний схід від Дар-ес-Салама. Головні плюси цього курорту - створені людиною і нерукотворні пам'ятки: багате і різноманітне культурну спадщину, ретельно зберігається узбережжі, найчистіші прибережні води і безліч видів морських тварин. Кращі пляжі розташовані на південному сході острова, а розваги і нічне життя - на півночі.
Колись острів був обителлю романтично налаштованих туристів з наметами і рюкзаками. Зараз тут вишикувалися готелі від середнього до вищого рівня, а молоді мандрівники мешкають в основному в північній частині Занзібару.
 

Столиця острова - Стоун-Таун - славиться старовинним фортом, власним амфітеатром, декількома мечетями, Площею работоргівлі і будинком, де народився і ріс легендарний Фреді Меркьюрі. Вражає Занзібар і багатством природного світу: на його казкові пляжі запливають дельфіни, а цікавих чекають в гості Парк мавп і Острів гігантських черепах.

Як дістатися до Занзібару

Аеропорт Занзібару знаходиться в 6 км від столиці архіпелагу - Стоун-Тауна, дістатися до якої можна як на громадському транспорті, так і на таксі. Правда, виїхати звідси на автобусі або в маршрутці - велика удача: ходять вони рідко, без стабільного розкладу і тільки вдень, прямих маршрутів до сіл і селищ немає, пересадка завжди в столиці. Зате це екзотично і дешево.
Ціни на таксі досить високі. До Стоун-Тауна візьмуть 20 000 TZS, до готелів на протилежному боці острова - 80 000 TZS. Стоянка з машинами розташована в 200 м від виходу з терміналу аеропорту, вартість поїздки слід обговорити з водієм заздалегідь.

Транспорт

На Занзібарі в принципі не треба нікуди їхати: всі розваги зосереджені на узбережжі в безпосередній близькості від готелів. Так що тут цікавіше і корисніше гуляти пішки. Ну, а якщо захотілося вибратися в столицю, в місто Занзібар або на пляж на протилежному кінці острова, можна скористатися послугами громадського транспорту або таксі.
Громадський транспорт

Зрозумілою транспортної системи на Занзібарі немає: такі явища, як «відмінні дороги», «регулярні маршрути», «обладнані автобусні зупинки» практично не зустрічаються. Але спробувати виїхати в потрібному напрямку на громадському транспорті можна, правда, краще використовувати його не для поїздок по місту, а для вилазок в інші населені пункти. У центрі будь-якого з них є майданчик, де чекають пасажирів автобуси і маршрутки «дала-дала».
«Дала-дала» представляють собою вантажівка з тентом і лавками. Ціна в них в два рази нижче, ніж в автобусах, відправляються вони в міру наповнення, зупинки - на вимогу, оплата - водієві.

І «дала-дала», і автобуси в інші села і міста слідують через Стоун-Таун, в столиці стоянка маршруток знаходиться на Benjamin Mkapa Rd.
Таксі

Машину можна взяти скрізь - біля готелю, на пляжі, на вулиці. Головна особливість місцевих таксі - відсутність лічильників і високі ціни. Погоджуватися на них не обов'язково - торг, як то кажуть, доречний і навіть рекомендований, можна зменшити початкову суму рази в два. Поїздка по місту вже після торгу обійдеться в 15 000 TZS.
Брати авто напрокат на Занзібарі не варто через складнощі в оформленні документів, корумпованості місцевої поліції і лівостороннього руху. Велосипеди - теж сумнівне задоволення: навіть у відносно «холодні» місяці для велопрогулянок тут дуже жарко.

Готелі Занзібару

Узбережжя Занзібару густо всипані гостьовими будинками, хостеламі, віллами і готелями. В однойменному місті «п'ятірок» мало, та й готелів 3-4 * на острові менше, ніж закладів взагалі без «зірок». Готелі типу «ліжко та сніданок» - найпопулярніші. Частина з них представляють собою звичайні хостели із загальними ванними і спальнями, частина - готелі з окремими номерами (стельовий вентилятор, москітна сітка, а часом і кондиціонер в наявності; ціна за ніч - 55 200 TZS).
Влаштувати відпустку в стилі європейського колонізатора на Занзібарі можна, орендувавши віллу з власним басейном і виходом на пляж. За задоволення попросять від 111 000 до 1 145 000 TZS на добу.

На острові легко підібрати варіант розміщення в залежності від додаткових побажань: проживання в містах або селах, наявності безкоштовного Wi-Fi, близькості до пам'яток, розважальним закладам або центрам водних розваг.
Назва готелю/
Регіон
Зірки/
тип готелю
Фото Коротко опис Ціна,
від
Нунгві (північ)
4* hotel foto
Піщаний пляж, на першій лінії.
уточняйте у агента
БВЕДЖУ (південний схід)
5* hotel foto
Відстань до міжнародного аеропорту Занзібар становить 59 км.
уточняйте у агента
БВЕДЖУ (південний схід)
4*+ hotel foto
Трансфер від аеропорту займає близько 50 хвилин
уточняйте у агента
Пляж Кендва (Kendwa)
5* hotel foto
Відстань від аеропорту - 55 км.
уточняйте у агента
МІЧАМВІ, ПІНГУ І ДОНГВЕ (південний схід)
5* hotel foto
Відстань від аеропорту - 65 км.
уточняйте у агента
Пляж Кендва (Kendwa)
4* hotel foto
Готель розташований в годині їзди від Кам'яного міста
уточняйте у агента
Пляж Кендва (Kendwa)
3* hotel foto
Розташований в селищі Кендва, в 200 м від пляжу Кендва
уточняйте у агента
Ківенгва (північний схід)
5* hotel foto
Відстань до міжнародного аеропорту Занзібару - 45,3 км.
уточняйте у агента
Північний схід - пляжі Матемве і Пвані Мчангані
5* hotel foto
Відстань від міжнародного аеропорту Занзібару - 45 км.
уточняйте у агента
Пляж Кендва (Kendwa)
4* hotel foto
Відстань між Garden Block і Beach Block - 600 м
уточняйте у агента
Падже (Paje) (південний схід)
3* hotel foto
Аеропорт імені Абейда Амані Каруме знаходиться в 50 км.
уточняйте у агента
УРОА (схід)
4* hotel foto
Готель розташований на Східному узбережжі Занзібару.
уточняйте у агента
Нунгві (північ)
3* hotel foto
Готель розташований в Нунгві, в 56,7 км
уточняйте у агента
МІЧАМВІ, ПІНГУ І ДОНГВЕ (південний схід)
5* hotel foto
в 60 км від Кам'яного міста.
уточняйте у агента
Нунгві (північ)
5* hotel foto
в 3 км від центру Нунгві
уточняйте у агента
Пляж Кендва (Kendwa)
3* hotel foto
На першій пляжній лінії з лежаками на пляжі.
уточняйте у агента


Пляжі

На Занзібарі - білі піщані пляжі, уздовж яких простягнулися мальовничі рибальські села. Недалеко від столиці знаходяться пляжі Фужі і Чуіні з багатим вибором видів водного спорту і прокатом човнів на Острів черепах, на північ від є відокремлений пляж Мангапвані.
Всі пляжі громадські, безкоштовні. Однак ділянки при готелях можуть бути закриті для сторонніх. Саме там стоять шезлонги - в громадських місцях їх майже немає. Приїжджі можуть отримати доступ до лежаки, зробивши замовлення в ресторані готелю.

На північному закінченні острова, поблизу містечка Нунгві, можна скупатися в красивих коралових лагунах - цей пляж вважається одним з кращих на архіпелазі, тут не так помітні відливи, дно піщане, заходи - зачаровують. На північно-східному узбережжі Занзібару розташовані пляжі Матемве, Мапензі, Ківенгва і Уроа, уподобані дайверами. Пляжі пінгві, Джамбіані, Падж знаходяться на південно-східному узбережжі. Там гості з півночі можуть зайнятися водними видами спорту і риболовлею, а також без праці поспостерігати за працею місцевих рибалок.
На сході Індійський океан під час відливів йде від берега на 1,5-2 км, роблячи пляжі на частину дня непридатними для купання. Незручність компенсується можливістю спостерігати на оголеному дні морських зірок і їжаків.

Найрозкішнішим вважається «пляж мільйонерів» Кендва на півночі. Тут стоять люксові готелі і ресторани, вода ніжно-бірюзового кольору, пісок постійно чистять від сміття - як і пляж Нунгві, Кендва ідеально підходить для відпочинку з дітьми. Пляж Падж (східне узбережжя) вважається центром кайтсерфінгу, а на Кізімказі на півдні їздять, щоб подивитися на дельфінів.
Дайвінг на Занзібарі

Основний дайв-центр знаходиться в Стоун-Тауні. З численних дайв-сайтів острова слід особливо виділити наступні:

Pange Reef на заході Занзібару - максимальна глибина 14 м, велика різноманітність коралів і тропічних риб. Ідеальний для навчання дайвінгу на «відкритій воді»: море тут спокійне і неглибоке. Нічний дайвінг дозволить побачити крабів, кальмарів, скатів і інших мешканців океану, що вважають за краще для прогулянок темний час доби.

Британський корабель, який затонув в 1902 р і став тепер унікальним штучним рифом і будинком для мурен, риб-левів і інших риб, що мешкають в водоростях. Багато частин корабля досі можна розгледіти, інші лише смутно вгадуються під шарами коралів.
Boribi Reef - одне з кращих місць для занурення. Тут дуже гарні підводні гори і різні корали, що сформували за століття подібності величезних колон. Тут можна побачити великих омарів і пропливають повз білих акул. Максимальна глибина - 30 м.
Шопінг

Самий шопінг на Занзібарі, звичайно ж, в столиці. Найбільша кількість магазинів розташовано уздовж Hurumzi Street і Kenyatta Road - тут стоять головний сувенірний торговий центр Memories Of Zanzibar (оф. Сайт на англ.) І популярний магазин одягу з натуральної бавовни з африканськими мотивами One Way (One Way, Kenyatta Rd).
У селах на півдні, заході і сході острова не те що магазини - і пристойні ринки рідкість, а ціни вище столичних в 2-3 рази.

Магнітики на Занзібарі - рідкість. Та й навіщо вони потрібні, коли в кожній лавочці море дивовижних масок, посуду, фігурок з ебенового дерева, біжутерії з бісеру, каменів і коралів, десятків спецій, танзанійського кави, пляжного одягу і комплектів «сафарі», плетених виробів. Оригінальним подарунком стануть місцева горілка Konyagi і яскраві картини «тинга-тингу».
Цінителям шопінгу зі статусом варто придивитися до прикрас з танзанитом (саме цей камінь сяяв в намисто з фільму «Титанік») і ... дверей. Так, занзібарська майстри роблять шедевральні двері. Доказ можна знайти на всіх вулицях Стоун-Тауна.
Кухня і ресторани Занзібару

У національній кухні Занзібару мало овочів і традиційного м'яса. Зате в ходу рис і кокосове молоко, страви з м'яса антилопи, крокодилів, слонів, качки. У плані морепродуктів острів - справжній рай. Восьминогів, кальмарів, креветки, лобстерів, а також всіляку рибу - від морського окуня до барракуд - подають в смаженому, тушкованому, печеному вигляді з хитромудрим акомпанементом з спецій. Кладуть їх у страви і напої акуратно, не перетворюючи прийом їжі в випробування. Набір фруктів - як і у всіх південних країнах: папайя, ананас, кокоси, манго, банани. Останні варять, запікають і смажать.
Найпопулярніша їжа на острові - пряний рис «Пила», салат з лука з соком лайма, перцем і цукром, каша «УГАЛІ» з кукурудзяної муки, салат «мчіча» з декількох видів шпинату.

Фастфуд як клас відсутня, але картоплю фрі тут поважають і пропонують як гарнір майже до всього. Ще прямо на вулиці готують щось на зразок пиріжків з яйцем і м'ясом, а запивають їх напоєм з цукрового очерету.
Занзібар - територія мусульман, тому алкоголь продають в рідкісних магазинах, та й не у всіх кафе він є, потрібно уточнювати.

Заклади «для місцевих» краще місцевим і залишити: в ресторанах вибір страв більше, дотримання санітарних норм на рівні. Знакове місце - мальовничий ресторан The Rock на сході острова. Середній чек в хорошому закладі на вечерю з алкоголем - 100 000 TZS, денний перекус в сільській забігайлівці - 15 000 TZS на двох.

Розваги і пам'ятки

Столиця Занзібару - заснований арабськими торговцями ще в 9 столітті Стоун-Таун, одне з найбільш вражаючих місць на узбережжі. Це хаотичне скупчення кучерявих лабіринтом вулиць з безліччю магазинчиків, базарів, мечетей, дворів і фортець. Місто прикрашають два колишніх палацу султанів, два величезних собору, колоніальні особняки, занедбані древні лазні в перському стилі і ціла колекція химерних будівель іноземних консульств. Недалеко від міста знаходяться руїни кількох палаців, «печера рабів» Мангапвані і унікальний ліс Хосані.

Одна з візитних карток Занзібару - Острів черепах або острів прізонние (покинута в'язниця додається). Тут туристи можуть подивитися на розкішні екземпляри гігантських черепах, яких годі й шукати навіть у кращих зоопарках світу, погуляти в лісі, багатому екзотичними рослинами, заглянути в будівлю колишньої колонії. Поїздки на острів організовують агентства і численні зазивали, але деякі туристи їдуть самостійно: на станції Small boat ferry to prison Стоун-Тауна орендують човни разом з капітаном, який везе їх на місце, чекає і доставляє назад.
Екскурсія на острів прізонние займає 3 години, їхати краще до 14:00, поки черепахи неситі і товариські.

Занзібар недарма прозвали островом спецій - колись він постачав прянощами півсвіту, і до цього дня плантації гвоздики, мускатного горіха, кориці та інших пряних трав і рослин є його надбанням. Для знайомства з картою спецій Занзібару з Стоун-Тауна щодня відправляються особливі «спайс-тури». Агентства та готелі пропонують їх в середньому по 112 00 TZS, але майже в 10 разів дешевше їхати до ферм спецій на звичайній маршрутці «дала-дала» без посередників - ціна за вхід від 12 000 TZS.

Найбільш відомі ферми - Kidichi Spice Farms і Tangawizi Spice Farm (оф. Сайт на англ.). За час подорожі можна вдосталь налазить по деревах в спробі зірвати кокос, навчитися стругати корицю і відрізняти хлібне дерево від джекфрута, а заодно - спробувати все це на смак.

Оскільки Занзібар знаходиться в Південній півкулі, то тут зима - влітку, а літо - взимку. За температурі один від одного вони відрізняються в середньому на 10-15 градусів, так що їздити на архіпелаг можна цілий рік, але краще за все - в кінці лютого і з червня по жовтень: в цей час майже немає дощів, що не дуже жарко, дме прохолодний вітерець з океану.
З жовтня по листопад і з кінця березня по травень Занзібар гостям не радий - острова заливає так, що деякі готелі закриваються. Крім того, саме в дощові місяці активізуються малярійні комарі.

Стоун-Таун - столиця острова Занзібар. Він був побудований в 19 ст., Але відомий ще з 8 століття. Тоді це було місто-порт, куди припливали торговці спеціями, кокосовим маслом і рабами на своїх великих кораблях. Сьогодні Стоун-Таун входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, в першу чергу завдяки своїй унікальній архітектурі. Будинки тут будувалися дуже хаотично і без всякого архітектурного плану, тому сучасний Стоун-Таун - це безладний розкид білих будиночків з різьбленими дверцями і мереживними балкончиками на вузьких вуличках, де не проїде жоден автомобіль.

Як дістатися до Стоун-Тауна

Аеропорт Занзібару, Кісауні, приймає рейси з Дар-ес-Салама і інших великих міст країни. Від аеропорту до центру міста 20-30 хвилин на авто. Крім того, з Дар-ес-Салама до Стоун-Тауна курсують пороми, в дорозі 2,5 години.

Розваги і пам'ятки Стоун-Тауна

Церемоніальний палац султана Саїда Баргхаша, відомий як «Будинок чудес», і арабський форт, побудований на місці старого португальського зміцнення в 18 столітті. В Палацово музеї є кімната, присвячена Принцесі Сальме, дочки Султана Сейда, яка в 19-му столітті таємно бігла з німецьким бізнесменом. У Англіканському соборі, побудованому на місці старого ринку рабів, є розп'яття, виконане з дерева, під яким було поховано серце мандрівника Девіда Лівінгстоун. Поблизу - катакомби, в яких ховалися раби. Навпаки Стоун-Тауна знаходиться острів Чангу, також відомий як «острів В'язнів» або «острів Черепах».

А також: руїни Мрухубі, Мтоні і лазень Кідічі, Собор Христа, Cобор Святого Джозефа, одна з найстаріших мечетей району - Малінді з конічним мінаретом, а також палац Бейт-ель-Аджаіб, який раніше служив резиденцією королеви Фатум.

Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити:Танзанія (о. Занзібар) Іспанія  Чорногорія Хорватія Греція Туреччина, ОАЕ, Домінікана, Єгипет
Найпопулярніші курорти  Нунгві (північ)   Ківенгва (північний схід)   МІЧАМВІ, ПІНГУ І ДОНГВЕ (південний схід)   Падже (Paje) (південний схід)   Пляж Кендва (Kendwa)   Північний схід - пляжі Матемве і Пвані Мчангані   Бубубу

ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?

Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.