Наш офіс
м. Рівне,
вул. Кавказька 3, офіс 408
Графік роботи
Понеділок - П'ятниця 10:00 - 18:00
Субота 10:00 - 14:00
Неділя вихідний

Тури в Іспанію 2022

 
Географія
Іспанія - держава на південному заході Європи. Територія становить 507,6 тис. Км2, займає більшу частину Піренейського півострова. Центральна частина території - плоскогір'я Месета з ланцюгом гір (Центральні Кордильєри), на північному сході - Каталонські і Іберійські гори, на півдні Андалусские гори, на півночі - Піренеї. На північному заході Іспанії омивають води Біскайської затоки, на південному сході - Середземне море. Крім того, до складу Іспанської держави входять Балеарські острови в Середземному морі і Канарські острови в Атлантичному океані.
 

Головні партнери країни
США, Франція, Німеччина, Великобританія, Швейцарія

Історія країни
Перші відомості про виникнення міст на Піренеях відносяться до XI століття до н.е., коли фінікійці заснували колонію недалеко від сучасного Кадіса. Пізніше там з'явилися грецькі мореплавці, проте грунтовне дослідження і колонізація півострова почалися близько другої половини III століття до н.е., коли карфагенская армія підпорядкувала собі велику частину території сучасної Іспанії.
Близько 228 року до н.е. карфагеняни заснували Барселону і Картахену. У 209 році до н.е. в результаті поразки в другій Пунічної війні карфагеняни змушені були залишити півострів. З того часу і до кінця V століття н.е. Іспанія залишалася під владою Римської імперії.
На початку V століття на півострів прийшли племена вестготів і до кінця сторіччя практично вся його територія перебувала в їхньому володінні.

У 711 році берберская армія переправилася через Гібралтарську протоку і протягом декількох років повністю підпорядкувала собі півострів. На початку правління маврів територія вважалася залежною територією Північної Африки Дамаського халіфату. Однак дамаські халіфи не надто уважно ставилися до справ далекої провінції, і в 756 році на Піренеях виник потужний незалежний емірат, який розвинувся пізніше в халіфат Кордоба.
Під час маврського правління країна досягла найвищого розквіту і була найрозвиненішою країною Європи того часу. У 1212 року християнські королі почали наступ на маврських володіння і захопили більшу частину території за винятком королівства Гранада, що проіснувало до 1492 року.

До кінця XV століття Іспанія складалася фактично з двох незалежних держав: Кастільї і Леона на заході і Арагона на сході. У 1469 році в результаті шлюбу Ізабелли 1 Кастільської і Фердинанда V Арагонського почалося зближення двох держав, хоча до їх об'єднання було ще далеко. Розквіту Іспанія того. часу досягла на початку XVI століття з відкриттям Америки і придбанням найбагатших колоній. Однак до початку XIX століття країна почала втрачати свою владу.

Після війни за незалежність проти Наполеона Іспанія втратила практично всіх своїх колоній в Південній і Центральній Америці. В кінці століття в Іспанії в результаті революції була проголошена республіка, яка проіснувала трохи більше півтора року.
На початку XX століття після Першої світової війни в результаті військового перевороту в країні встановився військовий режим, а в1931 році була проголошена Друга Республіка, що проіснувала до 1 квітня 1939 року й полегла після трирічної громадянської війни, що закінчилася перемогою профашистського генерала Франсиско Франке. Після цього протягом більш ніж 35 років в Іспанії існував диктаторський режим. Тільки після смерті Франке 20 листопада 1975 року в країні почала відроджуватися демократія.
Іспанія є членом ООН і всіх спеціалізованих агентств цієї організації, НАТО, ЄС, Організації економічного співробітництва і розвитку.


Клімат
Іспанія є одним з найтепліших держав в Західній Європі. Середня кількість сонячних днів складає 260-285. Середня річна температура на узбережжі Середземного моря становить 20 градусів тепла. Взимку температура опускається нижче нуля зазвичай тільки в центральних і північних районах країни. Влітку температура піднімається до 40 градусів і вище (від центральної частини до південного узбережжя). На північному узбережжі температура не така висока - близько 25 градусів тепла. Для Іспанії характерні дуже глибокі внутрішні кліматичні відмінності, і вона тільки умовно може бути цілком віднесена до середземноморської кліматичної області. Ці відмінності виявляються як в температурі, так і в річних сумах і режимі опадів. На крайньому північному заході клімат м'який і вологий зі слабкими коливаннями температури протягом року і великою кількістю опадів. Постійні вітри з боку Атлантики приносять багато вологи, головним чином взимку, коли панує туманна і хмарна погода з мжичать дощами, майже без морозів і снігу. Середня температура найхолоднішого місяця така ж, як і на північному заході Франції. Річна кількість опадів перевищує 1070 мм, а місцями сягає 2000 мм. Зовсім інші умови у внутрішніх частинах країни - на плато Старої та Нової Кастилії і Арагонской рівнині. У цих районах позначається вплив плоскогірних-улоговинні рельєфу, значної висоти і місцевого континентального повітря. Для них характерно відносно мала кількість опадів (не більше 500 мм в рік) і різкі коливання температури по сезонах. У Старій Кастилії і на Арагонской рівнині бувають досить холодні зими з морозами і сильними, різкими вітрами; літо спекотне і досить сухе, хоча максимум опадів припадає на цей сезон року. У Новій Кастилії клімат трохи м'якше, з більш теплою зимою, але також з малою кількістю опадів. Землеробство у всіх цих районах потребує штучного зрошення.

Кредитні картки
При користуванні кредитною карткою, перед поїздкою треба уточнити у Вашому банку, в яких банкоматах Ви можете отримати готівку.

Культура
Внесок Іспанії в світову культуру по-справжньому величезний: ця країна може похвалитися не тільки красою своїх міст, а й тим, що вони стали батьківщиною багатьох відомих людей мистецтва. Так, знамениті художники Золотого століття, Ель Греко і Дієго Веласкес, прославили місто Толедо приголомшливою манерою письма і грою світлотіні. Музей Ель Греко, побудований в 1912 році, зараз знаходиться недалеко від будинку, де жив художник, і представляє своїм відвідувачам багату колекцію його робіт.
Барселона відкриває своїм гостям неповторний світ Антоніо Гауді, геніального архітектора, справжнє прізвище якого - Гауді-і-Корнет. Його творчість, будучи кульмінацією іспанського модерну, дарує Барселоні неповторний вигляд: Будинок Міла, парк Гуель, Будинок Льео Морера, Будинок Амельер, Будинок Бальо - ось знамениті будівлі цього міста. Але, звичайно, свого апогею геній Гауді досяг в неперевершеному храмі Святого Сімейства (Саграда Фамілія). Почавши його будівництво в 1882 році, великий зодчий відразу пов'язав свою працю з відродженням Каталонії і в культурному, і в соціальному плані. Стиль цього архітектурного шедевра важко визначити, дослідники зазвичай позначають його готичним модерном, хоча з цим формулюванням можна посперечатися, знаючи, що спочатку Саграда Фамілія мався на увазі собором суто в дусі середньовіччя.

Живопис XX ст. практично повністю перебувала під владою Пабло Пікассо, Хуана Гріса, Хуана Міро і Сальвадора Далі, що подарували світові свої шокуючі полотна. Ці художники, експериментуючи з матеріалами і прийомами, також експериментували і зі своїми глядачами, тому їх твори не залишають байдужим нікого. Знаменитий Театр-музей Далі знаходиться в місті Фігерес, куди приїжджає все більше туристів, щоб насолодитися геніальними творами художника.

Звичайно, культура Іспанії характеризується не тільки цими великими іменами - фламенко, музичний жанр, і корида, мистецтво бою биків, мабуть, є справжніми символами країни. Південна Андалусія і її три міста: Морон де ла Фронтера, Херес де ла Фронтера і Віда - ось батьківщина фламенко, синтезу арабської, циганської, єврейської та християнської музичної традиції.
Задовго до цього єдності гітари, танцю і пісні в Іспанії зародилося інше мистецтво, що стало візитною карткою країни: початок розвитку кориди пов'язують вже з першими наскельними малюнками, які зображують бика. Краса цього чарівного спектаклю, в якому головні ролі грають розгніваний тварина і сміливий матадор, приваблює безліч туристів з різних країн.

Медикаменти
В Іспанії медицина платна. Якщо є медична страховка, то екстрена медична допомога буде надана безкоштовно. Для цього потрібно зателефонувати в страхову компанію за телефоном, вказаним в індивідуальній страховій картці (картку слід завжди мати при собі) і повідомити номер страхового поліса і причину дзвінка.
Знайти аптеку легко по зеленому хреста з написом `FARMACIA`. Години роботи всіх аптек з 9.00 до 13.00 і з 16.00 до 20.00 з понеділка по п'ятницю. В суботу аптеки відкриті тільки в першій половині дня. По неділях і в нічний час можна скористатися послугами чергових аптек `FARMACIA DE GUARDIA`.

Музеї
Всі знають, що Іспанія славна своїми художниками. Весь світ знає імена Веласкеса, Мурільо, Ель Греко, Гойї, Далі, Пікассо. Насправді великих іспанських живописців багато більше. Їх картинами насичені іспанські художні музеї. Крім того, іспанські королі, особливо Філіп Другий, Карлос Третій і Карлос П'ятий посилали цілі експедиції в Італію, Грецію, Китай та інші країни з метою придбання произведе ...

Напруга
230 В
50 Гц
C / F

Населення
Населення - близько 39 млн. Чоловік. 75% - іспанці

Про країну
Іспанія - Стародавня земля, завжди знала секрет молодості. Родина Колумба і Дали, Гойї і Веласкеса, Пікассо і Гауді.
Ймовірно, буде потрібно ціле життя, щоб оглянути всю Іспанію, і все ж може не вистачити часу, щоб вивчити всі грані життя цього маленького континенту. Різноманітність природи і клімату, стародавня культура і традиції, що йдуть з лицарських часів. Ніде в Європі немає такого культурного багатства, яким славляться іспанські фієсти від Памплони до Севільї. Подорожуючи з міста в місто, потрапляєш зі свята в свято.
Фієста - це не просто свято, це абсолютно невимушене продовження давніх традицій, поєднаних з сучасними елементами і наповнених радістю. Дивовижне дружелюбність і гостинність, відкритість і ввічливість - частина традиційного іспанського характеру. Ви самі переконаєтеся, що немає нічого більш благочестивого, ніж тутешні святкування і забави, які не обходяться без рясного частування, міцних старовинних вин, музики і сліпучих феєрверків, що виявляють собою чи не найміцнішу традицію в більш ніж 30-вікову історію.
Положення на стику Європи і Африки, християнського світу і світу ісламу, замкнутого Середземномор'я і безкрайньої Атлантики залишило незгладимий слід на всій зовнішності країни, безліч архітектурних пам'ятників, церков, замків і дивовижної краси пейзажі. Різноманітність образів вражає розум: вітряки Ла-Манча - "велетні" Дон Кіхота; зубці лицарських замків Арагона; застиглі на пагорбах середньовічні фортеці, палаци в стилі бароко і суворі монастирі; піщані пляжі південного узбережжя і Балеарських островів - омивається ласкавими хвилями Середземного моря; вічнозелені луки на узбережжі Атлантики в Астурії; покриті снігом, вершини Сьєрра-Невади; суворі, майже неприступні гори, змінюються родючими рівнинами Андалусії; Мадрид, Барселона, Ібіца - зі своєю неймовірною круговертю культурної і нічного життя.
Навіть в непоказних "глухих" містечках органічно нашаровуються самі різні цивілізації: над мавританськими мечетями виростають готичні собори, барочні палаци виникають на місці вестготских поселень, залишків грецьких колон або кругових кельто-іберійських сіл. Наскільки відрізняється ландшафт однієї частини Іспанії від іншої, настільки різні і самі іспанці.
В Іспанії багато своїх загадок і чудес. З усього світу люди з'їжджаються, помилуватися красою, доторкнутися і на завжди залишити її в своєму серці! У цю країну неможливо не закохатися!

Області
В даний час Іспанське держава складається з 50 провінцій, що входять в 17 автономних областей (Автономних Співтовариств) і двох міст: Сеути і Мелійі, кожен з яких має статус Автономії. Також в складі Іспанії знаходяться 2 так званих автономних міста (ciudades autonomas) в Африці - Сеута і Мелілья.

Одяг
В Іспанії на цей рахунок не існує спеціальних правил. З міркувань зручності, які прибувають з холодних країн рекомендується пам'ятати, що в багатьох районах узбережжя зима досить м'яка, і слід попередньо ознайомитися з кліматичними умовами того району, куди вони збираються їхати. За винятком певних місць, зимовий одяг, як правило, тут не потрібно.
З іншого боку, можливо через поширеного звичаю лягати пізно, в Іспанії немає звички одягатися спеціально для вечері в ресторані або - для театру. Однак в будь-якому випадку це залежить від оточення і від обставин.
Органи влади
Відповідно до Конституції 1978 р Іспанія є соціально-демократична та правова держава, формою правління якого є парламентська монархія.
Столицею держави є Мадрид, де знаходиться Король і Уряд країни. Тут також розташовуються законодавчі органи (Сенат і Палата Депутатів) і органи судової влади.

Площа
504,8 тис. Кв. км

Пляжі
У країні близько 500 км прекрасних піщаних пляжів

Покупки
Робити покупки в Іспанії - заняття приємне, особливо якщо ви нікуди не поспішаєте і часто відпочиваєте за чашкою кави. У маленьких сімейних магазинах полізуть зі шкіри геть, щоб виконати будь-які ваші забаганки. На ринках торгують найсвіжішими продуктами, а чи не в будь-який бакалійної крамниці можна знайти відмінні вина. Гордість Іспанії - шкіряні вироби; вичинка шкіри - одне з найбільш шанованих традиційних ремесел країни. У всьому світі славиться також іспанська дизайн - це стосується і моди, і предметів побуту. Див. Таблицю співвідношення розмірів одягу і взуття.


Правила поведінки
Рекомендується зберігати документи гроші і різні цінності, в тому числі паспорта та авіаквитки в сейфі готелю. Не залишати свої речі в екскурсійних автобусах.
У спілкуванні з іспанцями радимо не торкатися деяких тим, наприклад, кориди. Далеко не всі в Іспанії відносяться до неї позитивно, уникайте цієї теми в світській бесіді.

Свята
1 січня - Новий рік, 6 січня - День королів-волхвів, 19 березня - День Сан Хосе, 1 травня - День Праці, 2 травня - Річниця Мадридського повстання, 25 липня - День Сантьяго, 15 серпня - Успіння, 12 жовтня - День Іспанської єдності (день іспанської нації, це день відкриття Америки Колумбом), 1 листопада - день всіх Святих, 6 грудня - день Конституції, 8 грудня - день Непорочного Зачаття, 25 грудня - Різдво. Кожна провінція і практично всі міста доповнюють цей список своїми місцевими святами.

Природа і тварини
Крім флору Канарських островів, в Іспанії зростає близько 8 000 видів рослин, з них багато ендемічних, тобто виростають тільки тут. Від колись великих лісів залишилася лише невелика частина, в основному на півночі країни. У вологому Іспанії лісу в основному широколистяні (бук, в'яз, дуб, каштан, ясен, липа, тополя), вище в горах з'являються вічнозелені породи (різновиди дуба, сосни, ялини), ще вище лісу переходять в альпійські луки.
Найбагатша рослинність на північноатлантичних схилах Кантабрийских гір і галісійська масиві - ці райони називають `зеленої` Іспанією. На рівнині річки Ебро біля підніжжя гір ростуть вічнозелені чагарники і трави, зустрічається і напівпустельна рослинність з переважанням полину і солончаків. В `сухой` Іспанії переважає середземноморська рослинність, вічнозелені чагарники - маквіс, гарига і напівчагарники -томіллари. У маквис входять мирт, ялівець, дика фісташка, ладанник і невисокі дерева.
Тваринний світ Іспанії дуже багатий і різноманітний. На півночі фауна середньоєвропейська: багато оленів, косуль, кабанів. У гірських районах збереглися шляхетний олень і піренейський гірський козел. На оленів дозволена спортивне полювання. Іноді в Кантабрийских горах і горах Леона зустрічається бурий ведмідь. З хижаків збереглося досить мало вовків, лисиць, а в гирлі Гвадалкві-віра - іспанських рисей.
Іспанія вважається найбагатшою країною в Європі за кількістю зустрічаються тут видів птахів. Влітку в Іспанії можна побачити до 25 видів хижих птахів: яструбів, орлів, грифонів, соколів (найбільша колонія чорних яструбів на водосховищі Торрехон на річці Тежу). Багато рідкісні види лише зимують тут, і краще за все спостерігати за ними ранньою весною чи пізньою осінню. Дуже багато колоній водоплавних птахів: гусей, качок, чапель, фламінго, білих лелек.
В Іспанії також водиться багато видів плазунів: ящірок, змій, хамелеонів, а в напівпустелях на південно-сході країни зустрічаються тарантули і скорпіони. Багато риби водиться в гирлах річок і в Атлантиці, в основному це сардини, менше - салаки, тріски, анчоусів і різних видів молюсків. У Середземному морі водяться тунець, лосось, анчоуси, раки і лангусти.


Релігія
Переважна більшість віруючих - католики

Санітарні норми
Дотримуйтесь правил особистої гігієни і звичайних застережних заходів, візьміть з собою ліки, якими ви зазвичай користуєтеся.

Зв'язок
Зателефонувати в будь-яку точку світу можна з номера готелю, але дзвінки зроблені з телефону-автомата або переговорного пункту будуть значно дешевше.

Сільське господарство
Провідна галузь сільського господарства - рослинництво (дає св. 1/2 вартості продукції). Вирощують пшеницю, ячмінь, кукурудзу (в центр. І півд. Областях країни), рис (на зрошуваних землях Середземноморського узбережжя; його врожайність в Іспанії - одна з найвищих в світі), картопля і цукровий буряк, бобові, помідори, цибуля, перець , баклажани та інші овочі, оливки (Андалусія, Кастилія-ла-Манча, Естремадура), цитрусові і тютюн. Виноградарство - на Середземноморському узбережжі і в областях Кастилія-ла-Манча, Естремадура. На самому півдні країни вирощують мигдаль (провідне місце по експорту в Західній Європі), фініки і цукровий очерет (в Європі ростуть тільки в Іспанії), інжир, гранати, бавовник.

Рибний промисел
Іспанія входить в першу десятку країн світу по улову риби і морепродуктів (1,1 млн. Т в 1996) і їх переробці, є крупним експортером свіжої риби та рибних консервів.

Столиця
Мадрид

Сувеніри
 • Іспанія має багаті традиції народного мистецтва і ремесла:
 • Кераміку виготовляють в районі Толедо, в Каталонії і Валенсії, але найбагатші традиції гончарного ремесла зберігаються в Андалусії.
 • Добре відомі кольорові ковдри й килими з Кадіса, Саламакі, району Альпухарра.
 • Мереживами славиться Галісія.
 • Толедські клинки, інкрустовані золотом і сріблом, виковують тут відповідно до арабськими традиціями.
 • Кращі ножі виробляються в Альбасете.
 • Орнаментовані вироби з золота і срібла виготовляють в Кордові, Толедо, Саламанці.
 • На Середземноморському узбережжі і Балеарських островах плетуть кошики, капелюхи і циновки.
 • Шкіряні вироби та взуття виробляють в Андалусії, Альбасете, на Балеарських островах. Високо цінується витиснена кольорова кордовська шкіра
 • Іспанське вино.
 • Майорка славиться штучними перлами, виробами з кольорового скла.
 • В Мадриді виготовляють Валенсийский фарфор.
 • Традиційні сувеніри, поширені по всій Іспанії - вироби зі шкіри, вишивка і мережива.

Митні правила
Громадянам країн, що не входять до Європейського Співтовариства (EU), які досягли 15 років, дозволено ввозити в Іспанію не більше 200 сигарет або 50 сигар, до 1 літра алкогольних напоїв міцністю понад 22 градусів і до 2 літрів вина. Дозволяється ввезення собак і кішок, якщо їх господарі можуть уявити не застарілі свідоцтва про щеплення.

Телефонний код
+ 8-10-34 (код міста + тел.)

Туризм
Іспанське узбережжя є справжнім раєм для любителів пляжного відпочинку.
Ідеальний час для поїздки в Іспанію - травень, червень або вересень. Протягом цих місяців Ви зможете уникнути напливу туристів, а виснажлива спека не буде змушувати Вас без зупинки мріяти про кондиціонер. Взимку в Іспанії буває досить прохолодно, проте температура рідко опускається нижче нульової позначки.
Щорічно Іспанію відвідують понад 50 млн. Туристів.

Фестивалі Виставки
Іспанці великі майстри влаштовувати свята з приводу і без приводу. І якщо Ви раптом зоряним ввечері Здригніться, почувши перші залпи салюту, можете бути впевнені: Ви потрапили на свято. Свята бувають общеиспанского (день конституції в грудні, Різдво і Великдень, дитяче свято Трьох королів у січні), провінційні (свято вогню у Валенсії, фестиваль `римляни і карфагеняне` в провінції Мурсія,` маври і хрістіане` в провінції Аліканте, севільяна в Севільї і т.д.) і місцеві - міські і навіть сільські. Часто свята оголошуються неробочими днями. Тому перед тим, як їхати у справах в іншу провінцію, треба з'ясувати, чи немає там в ці дні якого - небудь свята. Свята, карнавали і фестивалі це теж культура Іспанії та проходять вони в Іспанії барвисто і весело. Вам дуже пощастить, якщо на Ваш відпустку випаде кілька з них.

Чайові
У ресторанах дають 5-10% від вартості замовлення, приблизно стільки ж - в таксі. Покоївці, службовцеві готелю так само варто залишати чайові.

Часовий пояс
+01: 00 GMT

Мова
Офіційна мова - іспанська, так само вживаються: німецька, італійська та французька. У провінціях - місцеві мови кастильського, галісійська і баскський.

Оренда авто в Іспанії
 
Щоб взяти автомобіль напрокат в Іспанії, потрібно пред'явити паспорт та міжнародні права. Деякі компанії вимагають, щоб водій був не молодше 21 або 23 років, а права видані не менше одного або двох років тому. Вартість оренди коливається в межах 35-90 EUR на добу. Часто компанії вимагають депозит (часом рівний вартості всієї оренди) або кредитну картку.
 
В Іспанії обов'язково пристібати ремені безпеки: за недотримання цього правила загрожує дуже високий штраф. Дозволена швидкість руху по місту - 40 км / год, по звичайній дорозі - 100 км / ч, по автостраді - 120 км / ч.
 
Вибираючи маршрут по трасах Іспанії, немає сенсу скупитися: платні дороги набагато скорочують час у дорозі і в підсумку виходять не дорожче безкоштовних - за рахунок меншої витрати палива.
 
Не варто економити на оренді машин, звертаючись в дрібні, нікому невідомі пункти прокату: обраховують і «надувають» в 99% випадків.
 
Всі дороги в країні в дуже хорошому стані і в більшості своїй безкоштовні. Необхідно платити лише за користування автострадами (autopistas, позначаються знаком «А» на блакитному тлі).
 
Зв'язок і Wi-Fi
 
В Іспанії послуги зв'язку надають 4 мобільних оператори - Movistar, Vodafone, Orange і Yoygo. У всіх є мобільний інтернет за стандартом 3G: Orange і Yoygo забезпечують своїх клієнтів найкращою швидкістю, а Movistar і Vodafone - покриттям. 4G-інтернет доступний на більшості тарифних планів Vodafone і Yoigo. Сім-карти можна купити у фірмових салонах операторів і на стійках продажів в супермаркетах, вокзалах і аеропортах. Для покупки необхідно пред'явити паспорт і заповнити нескладну анкету - як місце проживання можна вказати адресу готелю.
 
Загалом ситуація з інтернетом така - Wi-Fi в більшості випадків є в готелях, зрідка в барах і майже ніколи його немає в апартаментах. Для підключення до мережі «Макдоналдс», як і до будь-якої іншої громадської мережі, потрібна реєстрація доступу. Є ще так звані Locutorio - це місця громадського користування інтернетом через комп'ютерне підключення. Одна година підключення до інтернету коштує 1 EUR.
 
Готелі Іспанії
 
В Іспанії немає єдиних державних правил класифікації готелів країни: кожен регіон вирішує це питання на місцевому рівні. Готелі на іспанських курортах переважно міського типу, не мають власних пляжів і знаходяться в невеликих містечках з безліччю магазинчиків, барів, ресторанів і дискотек «під боком». Користування басейнами, а також лежаками на території переважної більшості готелів - «фрі оф Чардж», тобто даром. Ще один популярний варіант - взяти в оренду віллу: для великих компаній вартість може бути навіть нижче, ніж в готельних номерах, а рівень комфортна на порядок вище.
 
Не всі готелі пропонують анімаційні програми. Багато дитячих міні-клуби працюють тільки в літній сезон, а криті басейни готелів закриті з червня по вересень. Відкриті басейни зазвичай працюють з 8: 00-9: 00 до 19: 00-20: 00.
 
Під «екскурсійна» зазвичай віддають готелі 2-3 * в центрі міста (не найкращі, так як в них потрібно всього лише переночувати, решту часу проходить в роз'їздах), харчування - сніданок (найчастіше континентальний) плюс вечерю. На гірськолижних курортах, навпаки, готелі високого рівня, в основному з напівпансіоном (шведський стіл). На пляжних курортах є і готелі, які працюють за системою «все включено». Вартість добової оренди житла в Барселоні - від 43 EUR за квартиру на двох, від 80 EUR за двомісний номер у тризірковому готелі і від 110 EUR в чотиризірковому.
 
Гроші
 
Грошова одиниця країни - Євро (EUR), в 1 євро 100 євроцентів. Життєвий цикл: 1 EUR = 72,58 RUB.
 
Валюту можна поміняти в обмінних пунктах, готелях і турбюро, але кращий курс традиційно пропонують банки, що працюють без комісії. Останні працюють з 9:00 до 14:00, в суботу - з 9:00 до 12:00, неділя - вихідний.
 
Перевести в готівку гроші з банківської картки можна в будь-який час доби в банкоматах, розміщених в банках, торгових і розважальних центрах. Хоча в багатьох випадках більш вигідні безготівкові розрахунки. В Іспанії приймають всі види платежів - готівкою і безготівковими переказами з банківських карт. При розрахунках безготівково може знадобитися паспорт - на цей випадок краще завжди з собою носити ксерокопію цього документа.
 
Як уникнути проблем
 
Під час прогулянок та екскурсій по іспанським містах і селах краще мати з собою ксерокопію паспорта, а сам паспорт, гроші і авіаквиток зберігати в готельному сейфі. Туристам слід бути уважними в магазинах і стежити за своїми сумочками і гаманцями - крадуть тут часто і дуже професійно.
 
Не слід міняти великі грошові суми відразу після прильоту в аеропорту - по дорозі великі гроші вам не знадобляться, але можуть привернути увагу сторонніх осіб. Готуйте заздалегідь гроші за проїзд в громадському транспорті. Чи не повідомляйте нікому без особливої ​​потреби номер кімнати і назва готелю, в якому зупинилися. У разі крадіжки або втрати майна негайно звертайтеся в поліцію. Фото- і відеотехніку носите тільки на ремінці через плече. У ресторанах і барах не залишайте свою сумку без нагляду - на підлозі або на спинці стільця.
 
У разі, якщо хитрі злодюжки все-таки добралися до сумочки безтурботного туриста, варто прочитати матеріал про те, що робити, якщо ви втратили паспорт за кордоном.
 
Гірські лижі
 
Іспанія - це не тільки море і сонце, але також гори і сніг. У країні є місця з різноманітними умовами для гірськолижного відпочинку. Найвідоміші курорти для гірськолижників розташовані на кордоні з Францією в Піренеях. Вони діляться на Каталонські і Арагонські Піренеї. Каталонські курорти славляться вражаючими пейзажами з гірськими річками та озерами. Найвідоміші з них Ла-Моліна, Порт-дель-Комте і Бакейра-Бере. Останній відомий тим, що саме тут катаються члени королівської сім'ї та іспанська президент. Арагонская частина - сама високогірна область Піренеїв, край національних парків з великою кількістю термальних джерел. Це Астун, Канданчу і Бої-Таулов.
 
Найвищий в Іспанії гірськолижний курорт - Сьєрра-Невада. Він розташований на півдні країни всього в годині їзди від Середземного моря. Тут проходив Чемпіонат світу з гірських лиж та умови катання відповідають вищому міжнародному рівню. Зимові курорти є і в околицях Мадрида і Барселони. Вони не відрізняються тривалим сезоном і великими перепадами висот, зате можуть похвалитися додатковими можливостями для відпочинку - там широкий вибір розваг і варіантів проживання, пропонуються гастрономічні і винні тури. Поруч з Барселоною знаходяться Еспот-Ескі і той же Бакейра-Бере, а з Мадридом - Центральна гірська система: Ла-Пінілла, Навасеррада, Вальдескі.
 
Іберійська гірська система розташовується в провінції Сарагоса. У цьому районі неглибокий сніговий покрив, але цікаві високогірні маршрути прокладені серед мальовничих хвойних лісів. Тут же розташовується найбільший гірськолижний курорт Іспанії - Формігал. Гірська система Кантабрийских Кордильєр охоплює Астурію, Кантабрія і північну частину Леона. Тут випадає багато снігу, але період катання короткий. Кращі курорти регіону - Альто-Кампо, Вальгранде-Пахарес, Сан-Ісідро і Мансанеда.
 
Шопінг та магазини
 
З Іспанії зазвичай привозять провіант (сири, вино, шинку «хамон») і сувеніри з символікою країни (віяла, спідниці, туфлі для фламенко). Інші популярні вироби - дерев'яні чеплашкі (обідки для волосся, якщо хто не знає) і інша різьблення по дереву, а також вироби з глини - від свистків до сервізів. Іспанські майстрині плетуть дивовижні (і дорогі) мережива, а також роблять майстерну вишивку по шовку. Ще з країни варто прихопити з собою пляшечку хересу, сангрии або мальвазії. Детальніше читайте на сторінці шопінг в Іспанії.
 
Тепер про покупках серйозніше. Щоб ви знали, що Іспанія - один зі світових центрів шопінгу: в країні безліч магазинів відомих марок, регулярно проводяться модні тижні, а в великих містах є маса аутлетов, іноді навіть виділених в окремі «шоп-села». Детальніше - тут: шопінг в Іспанії.
 
Сієста в Іспанії триває з 13:00 до 16:00: в цей час на обід закриваються більшість банків, магазинів і державних установ. У Сьєрра-Неваді сієсти немає.
 
Години роботи магазинів - з 9:00 до 13:00 і з 16:00 до 20:00 (великі універмаги часто працюють без перерви). По суботах магазини зазвичай відкриті до 13:00, неділя - вихідний. Період знижок (Rebajas) в Іспанії трапляється двічі на рік - з січня по березень і з липня по вересень.
 
Особливо цікавий шопінг в столиці країни і в Барселоні. У Мадриді є цілий модний квартал - Аргуельес. Він розташований недалеко від Парку-дель-Оесте і храму Дебод. У цьому кварталі сучасні магазини органічно вписуються в старовинну архітектуру 19 століття. У самому серці столиці в районі Пресіадос і Сіль можна купити все - від сувенірів до весільних суконь, а заодно відвідати Алею Мистецтв.
 
У Барселоні для шоппоголіков запустили цілий автобусний маршрут - сині автобуси Barcelona Shopping Line курсують по місту і зупиняються у торгових центрів. Купивши квиток за 10 EUR, можна цілий день кататися по магазинах. На допомогу покупцям в місті випускають довідник «Гід Покупок по Барселоні», який можна купити в книжкових магазинах або кіосках з печаткою. У ньому в тематичному порядку зібрані всі торгові точки, що заслуговують на увагу.
 
 Іспанська кухня і ресторани
 
В Іспанії справжній культ їжі - безліч ресторанів і закусочних-таверн пропонують долучитися до кухні і винам Іспанії. Деякі кафе крім національних страв у своєму розпорядженні італійським, мексиканським і азіатським меню. Крім того в країні існує величезна кількість помітно відрізняються один від одного регіональних кухонь.
 
В Іспанії працює найстаріше заклад громадського харчування в світі - їм вважається мадридський ресторан «Собріно де Ботин», який годує своїх відвідувачів з 1725 р Існує легенда, що в ньому підробляв посудомийником сам Франсиско Гойя.
У країні працюють закусочні міжнародної мережі - «Макдоналдс», KFS, WOK TO WOLK. За помірну ціну перекусити національними бутербродами можна в закладах швидкого харчування 100 montaditos. Хороший спосіб заощадити на їжі - скористатися бізнес-ланчем. На іспанському він називається «Мenu del dia» і пропонується з 12:00 до 16:00 практично в кожному ресторані. За таку ж ціну в 9-12 EUR можна пообідати і в китайських ресторанах, в яких готують не тільки азіатські страви, а й звичайну європейську їжу - свіжу і хорошої якості. Багато кафе працюють за принципом буфету без обмеження кількості підходів.
 
Велика кількість відвідувачів - головна прикмета популярності бару. Якщо вже до обіду в ньому багато народу, значить тут подають дуже смачні тапас.
 
На особливу увагу заслуговує національна гастрономічна культура тапе і її оплоти - тапас-бари. Для іспанців - це не тільки спосіб перекусити і випити, а стиль життя і процес спілкування з друзями. Перед основною стравою в ресторанах також подають тапас - різноманітні закуски, які нерідко самі по собі тягнуть на ситну трапезу. Традиційні супи не дуже поширені, зате гаспаччо можна знайти майже повсюдно.
 
Найвідоміше іспанське блюдо - паелья (плов з морепродуктами), також варто спробувати «хамон» - сиров'ялені свинину. Досить поширені страви з риби і морепродуктів. З алкоголю популярні каталонські білі вина «Пенедес» і «Ампурдана», херес з міста Херес-де-ла-Фронтера на південному заході Андалусії вважається гордістю країни, а на Канарах з лансаротского винограду роблять відмінне напівсолодке вино «Мальвазія».
 
Інший «алкогольний символ» Іспанії, сангрию, роблять на основі звичайного напівсолодкого червоного вина або червоною газованої «кави», додаючи в вино лід і нарізані фрукти.
 
Розваги і визначні пам'ятки Іспанії
 
В Іспанії, як в добрій казці: направо підеш - на шикарне узбережжі потрапиш, наліво підеш - екскурсійні багатства незліченні знайдеш. І в будь-якому випадку куди не повернути, скрізь чекають смачна їжа, привітні місцеві жителі і красива природа. А якщо врахувати, що поїздка в Іспанію часом обходиться лише трохи дорожче, ніж в ту ж Туреччину, в готель аналогічного рівня - і справді можна повірити, що в казку потрапив. Крім іншого, відпочинок в Іспанії можна запросто поєднати з мовними курсами: мова Сервантеса відмінно «лягає», коли пляж в двох кроках, а ввечері чекає стаканчик кави.
 
Материкова Іспанія - джерело екскурсійних багатств. Гостям, які приїхали підкорювати вершини Сьєрри-Невади - пряма дорога на одноденні екскурсії в Гранаду, Кордову або Севілью. Ну а відпочиваючі на півночі країни, крім «стандартного» Барселони, можуть з'їздити в Сантьяго-де-Компостела, один з найбільш значущих міст середньовічного християнства і просто дуже красиве місце. Крім того, Іспанія славиться своїми релігійними святинями. Наприклад, монастир Св. Пілар (Сарагоса), монастирський ансамбль Торресьюдад (Уеска), Монтсеррат і Лурдес (Франція). Щорічно ці всесвітньо відомі монастирі відвідують від 10 до 12 млн туристів. Згадаємо і про прекрасних музеях Іспанії, де знайти собі експозицію за смаком зможе навіть самий вибагливий турист.
 

    5 речей, які варто зробити в Іспанії
 •     Побувати в гостях у Сальвадора Далі.
 •     Покуштувати легендарне вино Vega Sicilia.
 •     Побачити сутичку матадора з биком.
 •     Пройтися по тапас-барах.
 •     Відчути магію фламенко.

 Свята та події
У перекладі з іспанського fiesta означає свято і іспанців часто називають «homo fiesta». Складно знайти ще одну націю, яка з таким ентузіазмом і відповідальністю ставилася б до свят. До офіційно встановленим 9 загальнодержавним дат в кожному регіоні додають ще по 5 вихідних днів. Крім того, в Іспанії безліч тематичних фестивалів, котрі приваблюють як своїх, так і іноземних туристів. Ось тільки деякі з них. У Мадриді відзначають Свято вогню LUMINARIUS, в Малазі - Свято гаспачо, Ніч вина і Фестиваль трьох культур, в Гранаді - фестиваль «Джаз на узбережжі», в Барселоні - гастрономічний фестиваль DEGGUSTO і фестиваль «Ночі Гауді», в Каталонії - Фестиваль ренесансу. В Аліканте проводять вуличну битву яйцями і борошном, а на Канарах стартує Фестиваль повітряних зміїв.
 
В кінці липня в Ас-невагомий проходить свято Св. Марти. Відзначають його своєрідно: всіх бажаючих їх друзі та родичі проносять в гробах навколо церкви Св. Марти.
 
В кінці серпня вулиці іспанських міст розцвічує усіма відтінками червоного щорічний фестиваль «Томатина», або «Війна помідорами».
Деякі свята в Іспанії готові відзначати тижнями. Так, наприклад, в Наваррі, святкують день свого покровителя - Св. Ферміна. У Памплоні в його честь вже 8 століть поспіль проводять фестиваль Сан-Фермін. Ця подія, на яке з'їжджаються гості з різних країн, описав Хемінгуей в романі «І сходить сонце». Учасники фестивалю надягають білий одяг і пов'язують червоний шийну хустку або пояс, тому від напливу людей все вулиці стають біло-червоними. Кульмінацією свята вважається енсьєрро - прогін биків.
 
Влітку практично в кожному іспанському місті проходить улюблений усіма дітьми і дорослими Свято піни - так іспанці відзначають День міста або району.

Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити: Іспанія  Чорногорія Хорватія Греція Туреччина, ОАЕ, Домінікана, Єгипет
Найпопулярніші курорти   Коста-Бланка   Коста-Брава   Коста-Дорада   Мадрид   Майорка   Тенеріфе   Барселона

ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?

Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.