Наш офіс
м. Рівне
Працюємо On-line під час війни
Графік роботи
Пн-Сб 09:00-18:00
підтримка 24/7

Тури в Шарджу 2023

Кажучи коротко, Шарджа - це анти-Дубай. Абсолютно «сухий» емірат, де немає алкоголю, кафе-кальяну і не допускаються відверті одягу. Скуштувати солодкого забороненого плоду тут нереально, що якось просвітлює і змушує ширше відкрити очі в пошуках інших, альтернативних розваг. Адже в цьому, третьому за величиною еміраті є на що подивитися.
 
Шарджа вважається культурною столицею країни - велика кількість унікальних музеїв, галерей і театрів здатне зробити честь не одному європейському місту. Додайте до цього і сучасну архітектуру, і традиційний східний ринок сук, де можна провести півдня, блукаючи від лотка до лотка в пошуках сувеніра або золотого ланцюжка. Нарешті, Шарджа - єдиний емірат, який розташований на Перській і Оманській затоках, і при цьому межує з Дубаєм. Життя і готелі тут дешевше, а всі розваги останнього - буквально «під носом», так що не дивно, що, не дивлячись на свою консервативність, Шарджа користується незмінною популярністю туристів.
 
З аеропорту в центр міста

Аеропорт Шарджі знаходиться в 15 км від центру міста. Зв'язок з ним, в основному, забезпечують готельні трансфери і таксі. Поїздка на машині обійдеться в 45 AED. Економні мандрівники можуть доїхати до берегової зони на автобусах №№ 14, 15 і 99 за 5 AED.
 
Транспорт

У Шарджі добре розвинена мережа громадського транспорту, а відповідає за неї компанія Mowasalat (оф. Сайт на англ.). Помаранчеві автобуси курсують по 10 маршрутах з 5:30 до 23:30. Щоб зупинити один з них, потрібно привернути увагу водія, наприклад, помахавши йому рукою. Проїзд коштує 5 AED, квиток можна придбати в салоні. Є й інший варіант: безкоштовно отримати міську транспортну карту Sayer Card на одній із зупинок. Її можна поповнювати на необхідну суму і розплачуватися нею в автобусах: це зручніше, ніж відраховувати дрібниця або чекати, поки водій знайде здачу.
 
Куди більш популярний спосіб пересування в Еміратах - ліцензоване таксі, яке можна зупинити на вулиці або викликати через інтернет. Вільні машини включають зелену лампу на даху. Всі автомобілі оснащені лічильниками. За посадку доведеться заплатити 3 AED, за кожні 650 метрів - ще 1 AED. В середньому, поїздка по місту обходиться в 10-30 AED. Щоб вирушити в аеропорт або сусідній Дубай, приготуйтеся віддати 20 AED зверху. Таксисти беруть тільки оплату готівкою.
 
Оренда авто

Варто відразу визначитися з метою поїздки в Шарджу: якщо в планах спокійний пляжний відпочинок з рідкісним відвідуванням визначних пам'яток, розумніше буде не витрачатися на оренду автомобіля, а скористатися послугами таксі. Тим, хто має намір відвідати сусідній Дубай, поїздити по країні і піщаними барханами, варто прицінитися до пропозицій прокатних компаній.
 
Не варто забуватися і перевищувати максимально допустиму швидкість: радари встановлені практично скрізь, а штраф буде відчутним - 400 AED.
 
Як і в будь-якому великому місті, в Шарджі працюють десятки міжнародних агентств: Sixt, Europcar, Avis і Budget. За машину економ-класу попросять приблизно 90 AED. Вартість оренди позашляховиків починається з 180 AED, авто преміум-сегмента - з 450 AED. Покриття доріг в Еміратах високої якості, так що їздити тут - одне задоволення. Парковки в основному платні: годинна стоянка обійдеться в 2 AED, суму потрібно вносити в автоматі і класти чек під скло.
 
Зв'язок і Wi-Fi

В ОАЕ два великих оператори зв'язку: Etisalat і Du. Найзручніше сім-карту придбати по прильоту, інакше потім доведеться шукати торговий центр - на вулицях Шарджі пунктів обслуговування стільникових операторів немає. Для покупки «сімки» потрібно пред'явити закордонний паспорт зі штампом про в'їзд. Оформлення займе приблизно 15 хвилин з урахуванням заповнення документів. Стандартний туристичний пакет обійдеться в 75 AED. За ці гроші користувач отримує вибір з двох варіантів: 30 SMS, півгодини місцевих і міжнародних дзвінків і 500 Мб для інтернет-серфінгу або ж 1 Гб мобільного інтернету і 5 годин доступу до Wi-Fi в спеціальних точках.
 
В ОАЕ діє ряд заборон: у жителів і гостей країни немає доступу до сайтів, контент яких визнаний «негідним» або «образливим». Дзвінки через інтернет також заблоковані.
 
Безкоштовний Wi-Fi в кафе і готелях зустрічається рідко. Бронюючи готель, варто уточнити, чи надають в номерах вільний доступ до мережі.
 
Пляжі Шарджі

Пляжі в Шарджі діляться на безкоштовні громадські та платні, що належать готелям. Будь-хто може похвалитися рівним піщаним покриттям, плавним входом в воду, пологим дном і чистотою; відмінності тільки в рівні інфраструктури і кількості розваг. У багатьох місцях дозволено використання скутерів і гідроциклів, а зона для купання обгороджена канатом. У вересні-жовтні краще уникати контакту з кольоровими медузами і скатами, - вони в цей час отруйні.
 
Щопонеділка на пляжах Шарджі діє «жіночий день»: чоловікам з'являтися на них заборонено. Для дам є свої обмеження: не прийнято приймати сонячні ванни топлес, щоб не привертати зайвої уваги.
 
Пляж і лагуна Аль-Хан, розташовані між Шарджей і Дубаєм, користуються популярністю у активних туристів, що катаються на водних мотоциклах, а також любителів спокійного пляжного відпочинку. У вихідні дні сюди приходять скупатися місцеві жителі, і вільне місце знайти нелегко. Вхід платний - 5 AED, за 20 AED можна отримати ще шезлонг і парасолька.
 
«Аль-Корніш» - гарний публічний пляж, оточений пальмами, що створюють тінь в спекотний день. «Яблуку ніде впасти» - не про це місце, адже завдяки широкій берегової лінії його вистачає всім. Іноді тут виникають підводні течії, але боятися їх не варто: влада попереджає туристів, встановлюючи спеціальні таблички. А місцеві жителі навіть катаються на дошках в цьому виру.
 
Дайвінг в Шарджі

Східне узбережжя Шарджі - найпривабливіше місце на території емірату для любителів дайвінгу, куди з'їжджаються як новачки, так і професіонали. Підводний світ багатий кораловими рифами, дивовижними морськими мешканцями і власними пам'ятками. На північ від Хор-Факкан є унікальне кладовище автомобілів, які затоплювали тут в кінці 80-х р.р. Занурюючись в районі скелі Мартіні, можна поспостерігати за муренами, морськими кониками і рифовими акулами, а після відпочити на верхівці гори, яка виступає з води.
 
В обох культових місцях є дайвінг-центри, що пропонують як короткі екскурсії, так і повноцінне навчання. Одне групове занурення з аквалангом в прибережній зоні буде коштувати від 250 AED, а вартість екскурсії приблизно в 30 км від берега стартує від 400 AED. Варіант «люкс»: підводне плавання в поодинці в глибокій воді і спостереження за морськими хижаками обійдеться вже в 3500 AED.
 
Шопінг

Головні місця тяжіння життя в столиці емірату - торговельні майданчики, де можна відчути справжній східний колорит. Блакитний ринок Шарджі «Аль-Маркази» також називають «золотим»: він славиться прикрасами з дорогоцінного металу. Є тут сувеніри, солодощі, килими, кашемірові шалі. Жвава торгівля починається після 17:00, коли спадає спека. Можна торгуватися: деякі продавці готові скинути до половини вартості.
 
На рибному ринку варто побувати рано вранці, коли моряки пропонують свій улов торговцям, в цей час товар найбільш свіжий. 1 кг креветок або великої риби будуть коштувати 45 AED. Єдиний мінус - на території не можна приготувати морепродукти. До слова, це не єдині базари Шарджі, про все ринки емірату читайте тут.
 
Подорожуючим в Шарджу під час Рамадану варто врахувати, що магазини і ринки відкриваються тільки після заходу сонця, а торгівля йде майже до півночі.
 
За рівнем «цивілізованого» шопінгу Шарджа не поступається Дубаю. Найбільший торговий центр - «Мега Молл» - знаходиться в центрі міста. У ньому представлений одяг мас-маркету і люксових брендів, працюють фудкорт, кінотеатр і дитяча кімната розваг. За площею і різноманітності «Мега Моллу» трохи поступаються торгові комплекси "Шарджа-Сіті», «Аль-Фардан» і «Сахара». Традиційні сувеніри можна купити і на торгових вулицях: Короля Фейсала, Аль Вадха і Джамаль-Абдул-Нассер.
 
Кухня і ресторани Шарджі

На відміну від ресторанів Дубая, ціни в закладах Шарджі нижче, а якість страв залишається на тому ж рівні. Тут варто познайомитися з еміратської кухнею, яку можна коротко описати так: багато м'яса і коржів.
 
У всьому еміраті продаж алкоголю заборонена. Міцні напої подають тільки в барах при готелях. Також в міських ресторанах не знайти страв зі свинини.
 
Звертаючи в сторону з туристичних вулиць, можна виявити десятки забігайлівок, де обідають місцеві жителі. За щедру порцію кебаба або арабської шаурми попросять 10-15 AED. Варто спробувати і традиційні ковбаски з баранини «наканек» і курячий шашлик «шиш-Тауку». Середній рахунок на двох складе 30-40 AED.
 
Значуще місце в тутешньої кухні займає кава по-арабськи: зерна обсмажують з кардамоном, а напій подають в маленьких піалах, так як пити на ходу його не прийнято. Чашка коштує приблизно 10 AED. Особливе задоволення в Шарджі - вечеря в рибному ресторанчику в районі набережної. Багато пропонують комбо-набори для компанії: наприклад, суп з дарами моря, два лобстера, дюжина креветок і тарілка рису обійдуться в 200-250 AED. Якщо додати вартість напоїв та десертів (пахлави або солодкого сирного пирога), вийде і зовсім 300 AED.
 
Готелі Шарджі

Більшість готелів в Шарджі були побудовані приблизно 30 років тому, коли берегова лінія не вважалася ласим шматком для готельєрів. У цьому місті, на відміну від Дубая, можна підшукати житло в 5 хвилинах ходьби від моря з власним пляжем за розумні гроші. Один з варіантів - зупинитися в "трійці" на першій лінії, номер обійдеться в 170 AED за добу. У готелях класу 4 «зірки» мандрівники отримають приблизно той же сервіс і набір послуг, тільки за 200-220 AED. А ось за апартаменти класу люкс у п'ятизірковому готелі великої міжнародної мережі доведеться заплатити 400-450 AED за добу.
 
У Шарджі немає хостелів: це пов'язано, в першу чергу, зі строгістю моралі в Еміратах. Але і бюджетний турист тут знайде нічліг: можна зняти у місцевих жителів кімнату за 70 AED або зупинитися в гостьовому будинку за 100 AED.
 
 
Розваги і пам'ятки

Пішохідна зона Аль-Касба - найпопулярніше місце для вечірніх прогулянок як у пар, так і у сімей з дітьми. Навколо каналу розташовані основні пам'ятки Шарджі, а кращий вигляд на них відкривається з 60-метрової висоти колеса огляду «Око Еміратів». Вартість поїздки для дорослого - 30 AED, для дитини - вдвічі менше. Зверху можна не звернути увагу на танцюючий 100-метровий фонтан (3-й за величиною в світі) в сусідньому парку «Аль-Маджас». Уявлення тривають з 19:30 до опівночі.
 
Важливе місце для кожного жителя Шарджі - мечеть Короля Фейсала. Емірату її подарував саудівський монарх, який оголосив конкурс на кращий проект будівлі. Виграв турецький архітектор, з одного боку зобразив традиційну мечеть з двома мінаретами, а з іншого - борт лайнера.
 
За два кроки від мечеті - ще одна релігійна пам'ятка - 7-метровий пам'ятник Корану. Кажуть, Шарджа удостоїлася такої честі через те, що це емірат до найсуворіших законів.
 
Музеї

Історичні місця розташовані компактно в Старому місті, в «музейній скарбниці» Шарджі - Мереджа. На тлі новобудови виділяються сторожові вежі форту Аль-Хіш, який раніше служив домівках шейха і його сім'ї. Зараз усередині виставковий комплекс, поділений на тематичні частини: на першому поверсі розповідається про міської історії, на другому - про побут знаті. Екскурсія по Музею національної спадщини Шарджі допоможе глибше зрозуміти культуру жителів Еміратів (оф. Сайт на англ.). Багато мандрівники описують прогулянку всередині як подорож за часів, коли в ОАЕ ще не почали видобувати нафту.
 
Унікальним вважається Парк пустелі Шарджі, розташований в 28 км від міста. Цей куточок живої природи був створений для захисту вимираючих видів. На цілому квадратному кілометрі розташувалися Музеї ботаніки та природознавства, центр живої природи Аравійського півострова і ферма, де можна погодувати тварин сіном. Для відвідувачів до 12 років вхід безкоштовний, дорослий квиток обійдеться в 15 AED.
 
Ті, кому набридне знайомитися з історією і природою, можуть заглянути в Музей класичних автомобілів. Найдавніший експонат був зібраний в 1915 р, є також рідкісні колекційні машини, випущені обмеженою партією. Експозиція відкрита з 8:00 до 20:00, вхід для дітей - 5 AED, для дорослих - 10 AED.
 
5 речей, які потрібно зробити в Шарджі
 
  •         Вибрати найцікавішу експозицію в «музейній скарбниці» Шарджі - стародавньому районі Мереджа.Поторговаться на Блакитному ринку за прикраси з золота.
  •         Перепробувати всі страви арабської кухні без ризику для шлунка.
  •         Зайнятися дайвінгом і побачити морських хижаків.
  •         Зробити панорамне фото з вищої точки колеса огляду «Око Еміратів».
  •         Шарджа для дітей
  •         Одне з найпопулярніших місць для розваги з дітьми - парк «Аль-Монтаза», розташований на острові Прапор в центрі Шарджі (оф. Сайт на англ.). Територія його величезна, тому краще об'їхати її на спеціальних автомобілях, човнах або поїзді, щоб визначитися з вибором атракціонів: екстремальні гірки, гойдалки або аквапарк. У вівторок вхід дозволений тільки жінкам з дітьми.

 
 
Якщо є бажання провести час з користю, можна відправитися в акваріум Шарджі, де зібрані тільки мешканці берегів Омана і Перської заток. Всього в колекції 250 видів, в тому числі, хижі акули, мурени і небезпечні скати. У музеї створюється ілюзія прогулянки по морському дну: акваріуми розташовані на стінах, даху і підлоги.
 
Дізнатися більше про досягнення науки, принципи роботи техніки і навіть визначитися з майбутньою професією допоможуть в Діскавері-центрі. Тут можна побудувати будинок, уявити себе скелелазом або зіркою телеекрану. Його основна аудиторія - діти 3-12 років. В обох розважальних центрах відвідувачів чекають з суботи по п'ятницю з 8:00 до 20:00. Квиток для дитини до 12 років коштує 15 AED, для дорослих - 20 AED.
 
Клімат в Шарджі субтропічний: тут сухо і сонячно, а дощі трапляються всього 7-10 разів в грудні-січні. Мабуть, така погода - мрія будь-якого туриста. Влітку сюди приїжджають в основному ті, кого не лякають високі температури повітря і води. З цієї причини з червня по серпень багато агентств пропонують знижки на путівки в ОАЕ.
 
Туристичний сезон починається у вересні і триває до травня: перебувати на вулиці куди комфортніше, але як і раніше не варто нехтувати головним убором і сонцезахисним кремом, щоб не отримати удар або опік. Навесні в регіоні зрідка трапляються піщані бурі: на місто насувається щільна стіна, яка заважає авіасполученню і дорожньому руху. Зазвичай ураган триває не довше двох діб.
 
ШАРДЖА

Де зупинитися: У третьому за величиною еміраті країни, піднесеної і одухотвореною Шарджі, недаремно носить титул культурної столиці ОАЕ. Вибір готелів тут порадує туриста з будь-якими запитами - від бюджетних «двійок» до дорогих «п'ятірок» з гучними іменами. Додатковий бонус - можливість вибрати плещуться під вікном води: Перську затоку або затоку Халед.
Що подивитися: Численні пам'ятки «музейної скарбниці ОАЕ» Шарджі: мечеть короля Фейсала, старовинний район Мереджа, сторожові вежі, монумент Священному Корану, численні музеї та виставки. Неодмінно варто побачити стометровий фонтан і, розмірено погойдуючись, доплисти до верху колеса огляду «Око Еміратів». На дайвінг має сенс вибратися в Хор-Факкан, а для того, щоб подихати вічністю, - в Парк пустелі Шарджі. До молодецького Дубая - всього 130 км, а там недалеко і до міста Абу-Дабі.
Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити: Туреччина, ОАЕ, Домінікана, Єгипет
Найпопулярніші курорти ОАЭ: Аджман   Шарджа   Дубай   Рас Эль Хайма   Фуджейра

ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?

Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.

Тури в Шарджу з Рівного 2021