Наш офіс
м. Рівне
Працюємо On-line під час війни
Графік роботи
Пн-Сб 09:00-18:00
підтримка 24/7

Тури в Хургаду 2023

Хургада - один з перших і до сих пір найпопулярніший курорт Єгипту. Туристичний сезон тут триває цілий рік, а демократичні ціни дозволяють спланувати навіть бюджетний відпустку. Купатися в південному морі можна навіть взимку, але заради пляжного відпочинку їхати краще все-таки влітку. Втім, подорож в Хургаду рідко обмежується купанням. Для сімейних туристів тут безліч розваг і інших активностей, а для молоді - нічних клубів і пляжних вечірок.

Яскравий національний колорит можна знайти в старому місті Ель-Дахар, де є кілька туристичних об'єктів. Крім того, Хургада знаходиться не так далеко від інших єгипетських «знаменитостей» - храму Едфу і Долини царів.

З аеропорту в місто

Повітряні ворота Хургади знаходяться на південний захід від міста, в 15 хвилинах їзди на автомобілі. Про трансфер краще подбати заздалегідь, забронювавши його через інтернет і тим самим убезпечивши себе від спритних таксистів і забитого під зав'язку громадського транспорту (40-50 EGP - автобус-шатл «Класик» або легковий автомобіль - від 130-190 EGP).

Самий бюджетний спосіб дістатися до готелю - міська маршрутка (до 10 EGP), але їхати в ній з валізами може бути не дуже зручно. Для тих, хто не замовив машину заздалегідь, є таксі, яких завжди повно біля будівлі аеропорту. Поїздка обійдеться в 100-150 EGP, але особливо підприємливі водії можуть спробувати накрутити ціну в кілька разів.
 

Райони Хургади


Кожен з трьох районів Хургади по-своєму цікавий туристам. Всі вони мають вихід до Червоного моря, а значить узбережжі буквально всипане готелями і розважальними комплексами.

Скрізь діє одна закономірність - чим ближче готель до моря, тим вище ціна за номер.

Ель-Дахар - найстаріша частина міста, його історичний центр. Крім сувенірних і ювелірних магазинів, підприємств громадського харчування і розважальних центрів, яких повно і в інших районах, тут є кілька унікальних історичних місць. Найцікавіші Коптська церква, що поєднує в собі елементи християнської та ісламської архітектури, і мечеть Абдульхасана Ельшазі з 40-метровими мінаретами.

У пошуках тихого спокійного відпочинку краще обходити Ель-Дахар стороною - тут завжди гамірно і багатолюдно.

Сучасний центр Хургади - району Саккала. Тут є розваги на будь-який смак - комфортабельні пляжі з барами і дитячими майданчиками, дискотеки, боулінг та більярд. Для любителів активного відпочинку - дайвінг, віндсерфінг, заїзди на бананах і прогулянки на катерах.

На 40 м уздовж узбережжя простягнувся район Нова Хургада. Сама відповідна для туристів частина міста - велика кількість готелів і пляжів, звичний для європейця асортимент в магазинах, і більш демократичне ставлення до відкритому літньому одязі. Недолік один - ціни в супермаркетах явно завищені.

Готелі Хургади

Смужка готелів і курортів Хургади на 50 км простягнулася вздовж узбережжя Червоного моря. Більшість дорогих готелів 4 і 5 * в своєму розпорядженні власні упорядкованими пляжами або виходами до моря. Але про це краще уточнювати заздалегідь - на ділі корпус, що стоїть на узбережжі, може бути відгороджений від води парканом, будівництвом або смітником. Ціни за номер в готелях цього класу стартують від 800 EGP.

Якщо рівень сервісу і комфорту мають першорядне значення, краще дивитися на ті, що вища за 1000 EGP. Тоді на території швидше за все буде аквапарк, прокат велосипедів, широкі можливості для занять спортом, а у вечірню програму увійде виступ єгиптянина з величезною змією.

У більшості готелів, в тому числі і 3 *, у вартість проживання входить сніданок. Номер в готелі середнього класу обійдеться в 500-650 EGP. Якщо тепле море і пляжі - не основна мета візиту, можна знайти житло ще дешевше. Скромний двомісний номер в Ель-Дахар коштує не більше 310-350 EGP за ніч.

Транспорт

Пересуватися по Хургаді можна на громадському транспорті або таксі. Перший представлений маршрутками на 14-16 посадочних місць. Вартість залежить від тривалості поїздки - від 1 до 5 EGP. При посадці в міні-бус потрібно назвати пункт призначення (точна адреса або найближчий до нього готель) і відразу віддати суму, озвучену водієм. Для оплати проїзду краще мати при собі дрібні купюри або монети, щоб платити без здачі - так менше шанс бути обманутим нечистими на руку маршрутниками. Рух починається о 6: 00-7: 00 і закінчується о 1:00.

Зупинок в Хургаді немає, водій загальмує там, де попросить пасажир. Щоб зловити маршрутку, потрібно просто вийти на дорогу і махнути рукою. Чекати зазвичай доводиться не більше 10 хвилин.

Таксі можна взяти біля готелю або зупинити на вулиці. У першому випадку великий ризик віддати за поїздку в 3-4 рази довше, ніж передбачалося. Про ціну краще домовлятися на березі - до того, як сісти в машину, а розплачуватися - після прибуття, виходячи на вулицю. Уважно стежте за здачею, хитрі таксисти намагаються підсунути замість фунтів піастри. Поїздка по центру міста обійдеться в середньому в 35 EGP, в більш віддалені райони або аеропорт - в 60-130 EGP.
З таксистами можна і потрібно торгуватися

Оренда авто

Поїздка за кермом по Хургаді для іноземця справа ризикована. Приїхавши сюди заради пляжного відпочинку, пересуватися по місту краще на маршрутках і таксі. Автомобіль може стати в нагоді тим, хто вирішив з'їздити в сусідні міста, помилуватися храмами Луксора або пірамідою Гіза.

На дорогах будьте гранично уважні. Пристібайтеся, не кажіть по мобільнику і не перевищуйте швидкість - штраф в районі 500-900 EGP.

Парковка в Єгипті безкоштовна, але зазвичай все забито до відмови. Збираючись в дорогу по пустелі, варто прихопити запас бензину - далеко від великих міст заправки зустрічаються рідко.

Послуги прокату в Хургаді надають дрібні місцеві контори та великі міжнародні компанії - Avis, Hertz, Europcar і інші. Хоча у перших більш вигідні ціни, зробити вибір краще на користь других. Підписавши стандартний договір з прозорими умовами, навряд чи доведеться платити за ремонт несправності, яка з'явилася задовго до цього. Ціни на авто економ-класу стартують з 800 EGP на добу.

Зв'язок і Wi-Fi

Приїхавши в Хургаду, краще відразу купити місцеву сім-карту. Наш МТС в роумінгу підключається до одного з єгипетських операторів, але вартість розмови досить висока. Стільникових компаній в країні три - місцевий Mobinil, міжнародний Vodafon і арабська Etisalat. Тарифи і якість зв'язку приблизно однакові, але Mobinil краще за інших працює в деяких районах міста.

Для тих, хто звик багато спілкуватися по скайпу, погана новина - на єгипетських стільникових операторів він частіше за все не працює.

Хургада - досить розвинене місто, і бездротова мережа є в більшості готелів. Але її може не виявитися, або коштувати годину «серфінгу» буде нечуваних грошей. Безкоштовно підключитися до Wi-Fi можна в багатьох ресторанах. До того ж тут повно інтернет-кафе, де за помірну плату в 10 EGP за годину можна спокійно знайти потрібну інформацію або попрацювати.
 

Пляжі Хургади


Узбережжя Хургади - справжня казка для любителів пляжного відпочинку - чистий дрібний пісочок, розвинена інфраструктура і розваги на будь-який смак. Один мінус - на популярному курорті вже не залишилося місць, де можна безкоштовно пройти до моря і скупатися, за вхід на пляж доведеться віддати від 20 EGP.

Кількість пляжів в Хургаді обчислюється десятками, але є кілька найбільш улюблених місцевим жителям і туристам. Найдорожчі і упорядковані - «Дрім-Біч» і «Олд-Вік». Плата за вхід перевищує 100 EGP, але за ці гроші відвідувачі можуть користуватися парасольками, шезлонгами, туалетами і майданчиками для ігор, кожному гостю видається рушник. За чистотою ретельно стежать, вхід в воду очищений від каменів і коралів. Хоча на обох пляжах є гірки і атракціони для дітей, з малюками краще відправитися на «Олд-Вік» - море тут неглибоке, а вхід в воду широкий і пологий.

Більшість пляжів працюють з 7: 00-8: 00 до 19:00, для дітей до 6-8 років вхід безкоштовний.

На «Дрім-Біч» для зручного входу є невелика смужка в 50 м, далі йде пірс і понтон, що сподобався любителем попірнати, а за ним - коралові рифи, які залучають дайверів.

Тусовщиків з усією Хургади вабить новий пляж «Мохіто», який працює цілодобово. Вдень тут купаються, загоряють, грають в більярд, волейбол і Playstation, виходять на морські прогулянки і займаються спортом. Вночі ця частина узбережжя перетворюється в модний нічний клуб - пляжні вечірки, піна-паті і виступи знаменитих діджеїв. Днем вхід коштує 35 EGP, ціна квитка на дискотеку залежить від програми.

На більшість пляжів проносити їжу і напої не можна. Є бари і ресторани, де можна втамувати голод і спрагу.

Один з найдемократичніших пляжів - «Парадайз-Біч», ціна за вхід - 20 EGP. Але і він має все необхідне для безтурботного відпочинку - парасольки, лежаки, прокат катамаранів і дитячий ігровий майданчик. Рушник потрібно прихопити своє, а за душ і туалет доведеться заплатити окремо - 1-5 EGP.
 

Дайвінг в Хургаді


Червоне море - одне з кращих місць для дайвінгу. Хитромудрі корали, різнокольорові рибки і різноманітний рельєф навряд чи залишать когось байдужим. Цей вид спорту в Хургаді розвинений добре - тут працюють кілька десятків клубів.

Є дайвінг-центри, з якими комфортніше осягати ази майстерності нашим туристам.

Підводний світ біля берегів Хургади цікавий як новачкам, для яких невелика зграйка рибок ще в новинку, так і досвідченим дайверам. Глибини таять безліч цікавих об'єктів - коралові сади, печери і затонулі судна. Деякі центри організовують дайв-сафарі до найцікавішими місцями занурень.

Вартість послуг залежить від ступеня підготовки і конкретної організації. Початкова програма навчання (Discover Scuba Diving) і два занурення обійдуться в 725 EGP. День занурень для тих, хто вже має досвід, буде коштувати 415 EGP. Щоб пройти курси і отримати сертифікат OWD (Open Water Diver), доведеться віддати 6500 EGP. Комплект спорядження і обід на борту зазвичай входять у вартість.


Що привезти

Перше місце за популярністю займають сувеніри з національним колоритом - фігурки у вигляді пірамід, жуків-скарабеїв, сфінксів і фараонів, виготовлені з бронзи, онікса, гіпсу та інших матеріалів. Трохи відстає від них папірус - справжня перша папір з сертифікатом варто пристойно.

Вибираючи папірус, остерігайтеся підробок. Оригінал не ламається і легко розправляється, навіть якщо його зім'яти.

Ще дорожче обійдуться єгипетські фарфор і кришталь, що користуються попитом завдяки високій якості і вишуканого дизайну. В асортименті ювелірних магазинів багато оригінальних прикрас із золота і срібла. Але тут теж легко нарватися на контрафакт, багато туристів вважають за краще не ризикувати.

На базарах Хургади можна підібрати подарунок любителям кальяну. Вибір величезний - великі і маленькі, скромні і багато оброблені, з однією або декількома трубками. Разом з самим пристроєм у продажу багато наповнювачів за демократичними цінами. Та й сам кальян тут набагато дешевше, ніж в Москві.

З їстівного варто звернути увагу на недорогий, але якісний і запашна кава, чай каркаде, який вважається національним напоєм, і екзотичні спеції - кумін, куркуму, фенхель, шафран та інші.

Що спробувати

Сучасна єгипетська кухня рясніє смачною випічкою і борошняними стравами. У ресторанному меню багато фруктів і овочів, а також риба, птиця і м'ясо, але останнє зустрічається нечасто. Відмінні особливості приготування страв - велика кількість масла і спецій.

Любителям пасти варто звернути увагу на «Кушарі» (суміш з відварених макаронів, сочевиці і рису, смажених в олії вермішелі і цибулі). Класичний сніданок єгиптянина - «фуль», до складу якого входять квасоля, масло, сік лимона і спеції. Інша незвичне для нашої людини страву - «махші» (голуби з рисом). З десертів обов'язково спробуйте «розум али» з родзинками, мигдалем, кокосом і листковим тістом.

Кафе і ресторани Хургади

Ресторанна карта Хургади різноманітна, закладу до душі тут знайдеться і для досвідченого гурмана, і для звиклого до традиційної їжі європейця. У туристичних районах повно кафе японської, середземноморської, італійської, німецької та інших кухонь світу. Розкид цін теж досить великий - від зовсім бюджетних забігайлівок до респектабельних ресторанів. Особливо популярні серед туристів закладу з національними стравами і східним колоритом.

Вибирати кафе в Хургаді потрібно уважно. У дешевих едальня запросто можна отруїтися. Навіть простий водою, пити з-під крана її не можна категорично.

Тим, хто хоче заощадити, варто звернути увагу на міжнародні мережі - «Піцу Хат», «Макдональдс», КФС, «Сіннабон» та інші. Щільно перекусити в них можна за 150 EGP. Обід на дві персони в ресторанчиках середнього класу обійдеться в 350 EGP. Причому заклад цієї категорії можна відшукати на будь-який смак - з італійським, індійським, єгипетським або морським меню. Останніх в Хургаді кілька, в асортименті - майстерно приготовані раба і морепродукти Червоного моря.

Середній чек на двох в найдорожчих закладах міста не перевищує 500-800 EGP. Крім вишуканих страв і стильного інтер'єру, вони примітні безпекою, високим рівнем сервісу і майже повною відсутністю місцевого населення в залі.

Розваги і пам'ятки

Щоб перейнятися духом Хургади і менталітетом єгиптян, вирушайте в Старе місто, район Ель-Дахар. У лабіринті звивистих вуличок можна на повні груди вдихнути повітря курортного міста і відчути його скажений ритм. Тут же знаходяться кафе і ресторанчики, сувенірні лавки і більшість історичних пам'яток.

Серед них мечеть Ель-Міна (колишня меча Абдульхасана Ельшазі) - головна і найбільша в Хургаді. Вона однаково гарна в темне і світлий час доби. Днем її мінарети, висота яких досягає 40 м, видно здалеку, а вночі включається барвиста ілюмінація, яка надає ісламському храму таємничий вид.

Туристів всередину можуть і не пустити (важливо підгадати час візиту), але білосніжні мармурові фасади з витіюватими східними візерунками не менше прекрасні, ніж внутрішнє оздоблення.

Є в Хургаді і християнська святиня - Коптська церква. Зсередини вона трохи нагадує російські православні храми, а зовні тісно переплітаються елементи християнського і ісламського зодчества. Церква діюча, її прихожани - копти (православні єгиптяни).

Ближче познайомитися з флорою і фауною Червоного моря можна в Музеї морської біології. Поряд з науково-дослідною станцією, що вивчає мешканців підводних глибин і екосистему, тут працює експозиція, в якій зібрано велику колекцію риб, ракоподібних, коралів і рослин. Досвідчені екскурсоводи розкажуть про особливості моря і поділяться цікавими фактами про що населяють його живих організмах.

Вдосталь нагулявшись по історичному центру, можна з'їздити в подорож по пустелі на баги або відправитися на катері до острова Гифтун. Крім того, поруч з Хургада є два оплоту близькосхідного християнства, а саме копсткіе (православні) монастирі святого Антонія і святого Павла.

Найвідоміша вулиця курорту - Шератон, що з'єднує морську набережну з історичним центром Ель-Дахар. Тут завжди шумно і багатолюдно, але натовп складається виключно з туристів і торговців сувенірами. Останніх тут не просто багато, а дуже багато. Крім того, тут повно закусочних, де можна перекусити вдень, і ресторанів, в яких приємно провести вечір.

А ось що говорить героїня нашого інтерв'ю Олена, який вже 10 років живе в Єгипті: «В Хургаді багато місць, які варто відвідати туристу. З безкоштовних назву вулицю Мамшіт, Марину, вулицю Шеррі. Там можна прогулятися, поїсти в кафешках національні страви та придбати сувеніри. Недалеко від Хургади знаходиться Сахл-Хашіш - красиве місце з безліччю готелів, кафе, пляжів і красивою архітектурою. Це окремий район, навіть курорт. На таксі можна дістатися туди за 20 хвилин. Ще один курорт неподалік від Хургади - Ель-Гуна. Побудований у венеціанському стилі. Там теж є набережна для прогулянок, готелі, клуби, магазини, кафе, пляжі. »

Хургада для дітей

Відпочивати з дітьми в Хургаді - одне задоволення. У багатьох готелях і ресторанах є ігрові кімнати та спеціальне меню. Веселі каруселі та водні гірки встановлені на більшості пляжів, а місць, де можна провести час всією родиною - хоч відбавляй.

У Акваріумі Хургади при готелі Sea Life Hotel зібрана багатюща колекція рибок (риба-клоун, риба-хірург, акули, мурени, морські коники - всього понад 300 видів), восьминогів, коралів, морських зірок, актиній і іншої живності.

Видовищності додають приміщення і коридори з прозорими стінами і стелею, за якими вирує життя.

Щоб зануритися в справжню східну казку, вирушайте до палацу «Тисяча і одна ніч». Вечірньої пори його вид заворожує - приголомшлива східна архітектура, підсвічена ілюмінацією, змушує повірити, що ти дійсно знаходишся в житло арабських шейхів. Шоу-програма принесе величезне задоволення дітям і дорослим - театралізовані вистави, присвячені древнім єгипетським обрядам, циркові трюки з кіньми і верблюдами, автентична музика і витончені танцівниці в летять одязі.

Погода

У Хургаді тропічний пустельний клімат. Опадів випадає дуже мало, невеликі дощі бувають тільки восени, в решту часу в місті дуже сухо. Купальний сезон не припиняється цілий рік, як і потік туристів, лише трохи редеющий ранньою весною і на початку зими.

Багато хто віддає перевагу відзначати в теплій Хургаді Новий рік і Різдво, хоча в цей час з-за холодних вітрів купатися в море не так комфортно, як влітку.

Найкращий час для пляжного відпочинку - з травня по листопад. Спека досягає свого піку в липні і серпні, тоді ж готелі Хургади буквально переповнені, бронювати житло на цей період краще заздалегідь.

Також рекомендуємо:
Вас також можуть зацікавити: Туреччина, ОАЕ, Домінікана, Єгипет
Найпопулярніші курорти Египту: Хургада   Шарм-Эль-Шейх   Марса-Алам


ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?

Заповніть форму і відправте нам запит на дзвінок. Ми передзвонимо Вам і проконсультуємо.

Тури в Хургаду з Рівного 2021